najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Redakcja elblag.net
2015-06-15 09:15 100%

Mali podopieczni SP nr 19 odwiedzili Legoland

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

W dniach 08.06 – 12.06.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 19 pod opieką p. Agnieszki Brockiej, p. Katarzyny Koronowskiej, p. Agaty Jargieły, pilota Mirosława Ostrowskiego oraz kilku rodziców wyjechali na wycieczkę do Legolandu.

Podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem 8 czerwca, by już o godzinie 14.00 wkroczyć w cudowny, kolorowy, podwodny świat Meersmuseum i Ozeneum w Stralsundzie. Jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Europie Środkowej. Posiada obszerne wystawy i akwaria w przystępny sposób przybliżające życie ryb, żółwi i innych stworzeń.

Zmęczeni, ale też zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, gdyż kolejnego dnia czekała nas niesamowita zabawa w Hansa Parku -jednym z największych lunaparków w północnych Niemczech, położonym nad Morzem Bałtyckim. Na 46 ha korzystaliśmy z atrakcji 12 krain tematycznych: Krainy przygody, Starodawnego jarmarku, Bonanza-City, Hanzeatyckich ogrodów, obozu drwali, krainy dzieci, pomostów portowych, Mexico, łaskotania nerwów, krainy piratów, cudów wodnych … itd. Bawiliśmy się świetnie, korzystając z takich atrakcji, jak m.in.: z wodnego toru bobslejowego "Rio Dorado", kapsuły spadającej z wysokości 50-ciu metrów "Monte -Zuma", kolejek ziemnych i powietrznych- Nessi, zjeżdżalni wodnych, karuzel- diabelski dzwon, łodzi, przepięknych terenów parkowych. Ze 100 metrowej Wieży Holsztyńskiej podziwialiśmy okolice i krajobraz całego Hansa Parku.

Po całym dniu szaleństw szczęśliwie cali i zdrowi wyruszyliśmy na kolejny nocleg. W środowy poranek wyruszyliśmy do Billund w Danii- głównego celu naszej podróży. Park podzielono tematycznie. Na zwiedzenie go zaplanowaliśmy cały dzień. W łatwym poruszaniu się po terenie parku pomogła nam mapa, którą otrzymaliśmy wraz z biletem. 

W istniejącym od blisko 45 lat ogromnym Legolandzie przekonaliśmy  się, że z klocków można zrobić niemal wszystko, m.in.: repliki znanych zabytków,  samoloty wraz z całą infrastrukturą lotniska, wozy strażackie, różnego rodzaju statki, naturalnej wielkości zwierzęta, ludzi siedzących na ławeczkach. Niektóre obiekty są małe (przypominają miniaturowe makiety), inne olbrzymie. 

Po wejściu do parku przywitała nas naturalnych rozmiarów siedząca figura znanego bajkopisarza J. Ch. Andersena, czytającego baśnie. Na początku trasy zwiedzania znajduje się Miniland, gdzie czuliśmy się prawie jak Guliwer, spoglądając z góry na miniaturowy świat, w którym wszystko tak wiernie oddawało rzeczywistość, że nie mogliśmy uwierzyć, że jest to wykonane jedynie z klocków. Wśród miniaturowych domków i budowli można było dojrzeć maciupeńkie postaci, po uliczkach poruszały się samochody, w kanałach pływały statki, na lotnisku kołowały samoloty. W bazie kosmicznej startował prom kosmiczny. Miniaturowa kolejka wjeżdżała na stację kolejową.

Niesamowite ruchome wiatraki przywodziły na myśl Holandię . A temu wszystkiemu towarzyszyły niezwykłe, często miniaturowe aranżacje z żywych roślin i drzewek. Płynąc małymi łódeczkami wykonanymi ogromnych klocków lego podziwialiśmy znane wszystkim budowle: 9 m wysokości Statuę Wolności, Waszyngtoński Biały Dom, Chiński pałac, Grecki Akropol, Egipskie świątynie z Doliny Królów.

Cały park można objechać kolejką wykonaną z ogromnych klocków. Po drodze mijaliśmy Lego Safari Zoo. Wysoki na 14 m indiański wódz -Siedzący Byk, zbudowany z 1,4 mln klocków, znajdujący się w części parku zwanej "Legoredo Town". Bawarski zamek Ludwika Szalonego.

 W Krainie Zamkowej dzieci mogą zobaczyć krótki spektakl, którego bohaterką jest oczywiście piękna  królewna. Górniczym wagonikiem wjechaliśmy do "kopalni złota", gdzie można było zobaczyć podczas pracy górników wykonanych oczywiście z klocków. Zaliczyliśmy również Krainę Piratów, w której można było popływać po "morzu", wśród czyhających piratów i ich statków. W tej krainie było dużo wodnych atrakcji w pirackim klimacie. Nie mogliśmy też odmówić sobie przyjemności przejażdżki na ogromnym pontonie i zjazdu w dół z wysokiej platformy. Wyszliśmy trochę mokrzy, ale tuż obok znajdowały się ogromne kabiny z suszarką, gdzie można było doprowadzić się do porządku.

Jedną z najciekawszych atrakcji Legolandujest przejażdżka kolejką we wnętrzu „średniowiecznej” budowli, przypominającej zamek, w której czyha niebezpieczny smok:-) Jednak największą dawkę adrenaliny otrzymaliśmy w  "Krainie Przygody", gdzie jest kilka kolejek górskich. Hitem jest wielki polarny roller-coaster, z torami w formie spiral, a obok niego oceanarium z żywymi pingwinami. Na terenie parku znajduje się również jedyna na świecie, wyjątkowa Szkoła Jazdy, dająca dzieciom "prawo jazdy" w wieku zaledwie kilku lat. Dla miłośników Star Wars również nie zabrakło atrakcji.  Na koniec odwiedziliśmy  „Strefę wyobraźni", gdzie główną atrakcję stanowią filmy zrobione techniką 4D (oprócz trójwymiarowego obrazu , doświadczycie jeszcze wrażenia słuchowe, zapachowe, dotykowe etc.). Podobne odczucia towarzyszyły nam podczas podróży łodzią podwodną. Mieliśmy wrażenie, jakbyśmy znaleźli się nagle w głębi oceanu, gdzie mogliśmy przeżyć podmorską przygodę. A potem opuszczając łódź podwodną udaliśmy się do oceanarium, w którym wśród podwodnych kapsuł z klocków pływały żywe rekiny i różne egzotyczne gatunki ryb.

Po całym dniu przedniej zabawy udaliśmy się na bardzo udane zakupy do sklepu Lego, gdzie każdy znalazł dla siebie cos ciekawego. Wielu z nas zamierza wrócić do Legolandu jeszcze raz.

Ostatnie dwa dni naszej wyprawy spędziliśmy w Polsce- zwiedziliśmy Międzyzdroje ze słynną promenadą i Aleją Gwiazd. Byliśmy w Muzeum Przyrody oraz Zagrodzie Żubrów.

Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Elbląga w piątkowy wieczór. Miasto powitało nas deszczem, ale i tak nie zepsuło to naszych humorów, a wspomnienia tej wyprawy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom wycieczki za wytrwałość, wytrzymałość, cierpliwość, zdyscyplinowanie oraz dobry humor.

Agnieszka Brocka

oceń wątek 15 0 zgłoś do moderacji
2015-06-15 09:52 15%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez vcccc
pytam czemu ma służyć ten artykuł?
odpowiedz oceń post 5 29 zgłoś do moderacji
2015-06-15 16:06 84%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez SzW
Ano temu, że ludzi interesuje też na jakie ciekawe wycieczki szkolne mogą jeździć dzieci ( nie powiem, że tanie ale warte tych pieniędzy ) a nie tylko polityka, tragedie, wypadki oraz przyjazd do miasta jakiejś idiotycznej restauratorki !!!
oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2015-06-15 09:56 15%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez dagmaraT
no właśnie ot wycieczka klasowa jakich wiele w różnych szkołach, a tu że akurat z 19 to wielkie halo
odpowiedz oceń post 5 29 zgłoś do moderacji
2015-06-15 14:55 88%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez zazdrośnicy????
podaj choć jedną , w której dzieci były w Legolandzie ;)
oceń post 29 4 zgłoś do moderacji
2015-06-15 12:21 11%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez S.
artykuł ma służyć lansowi wychowawczyń. A co prawda to prawda - w każdej szkole są wycieczki zagraniczne.
odpowiedz oceń post 4 31 zgłoś do moderacji
2015-06-15 15:35 87%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez SzA
I ja tam z byłam, wodę i soki piłam, a com widziała i słyszała, na fejsie umieściłam. :)
odpowiedz oceń post 27 4 zgłoś do moderacji
2015-06-15 16:14 71%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez SzA
ERRATA:
I ja tam z nimi byłam, wodę i soki piłam, a com widziała i słyszała, na fejsie umieściłam. :)
oceń post 12 5 zgłoś do moderacji
2015-06-15 20:47 24%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez m.
Joj, wykupić gotową wycieczkę wielkie mi halo - czy te Panie zrobiły cokolwiek oprócz tego że pojechały na gotową zorganizowaną wycieczke? A gdyby zorganizowały same wyjazd byłby duzo tańszy. Żadna chwała zglosić się na gotowe i wziąc kasę od rodziców.
odpowiedz oceń post 4 13 zgłoś do moderacji
2015-06-16 18:49 78%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez ech
To była wycieczka organizowana samodzielnie. Nie gotowiec. Żal d...ściska
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-06-17 10:14 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez baltazart
ciekaw jestem ile zapłaciły za wyjazd te trzy panie???
odpowiedz oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
2015-06-17 11:57 100%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez tom
co za podli hejterzy! to nieprawda, że wszystkie szkoły organizują takie wycieczki. Moje dziecko chodzi do dobrej szkoły, ale o wycieczkach zagranicznych nikt tam nie słyszał, co najwyżej Teatr Muzyczny w Gdyni itp jednodniowe. Hejterzy zazdrośnicy nie zadali sobie trudu żeby pomyśleć, ile wysiłku wymaga zorganizowanie takiej wycieczki, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa dzieci, za które wychowawczynie biorą odpowiedzialność.
I ostatnia zasadnicza kwestia, dla niektórych dzieci wycieczka ta była wyjazdem życia, bo w innych okolicznościach nie mieliby szans, aby wyjechać gdziekolwiek. Na wycieczce tej było dziecko z mojej rodziny, wszyscy zrzucaliśmy się, aby mogło pojechać i miało parę groszy kieszonkowego. Rodziców tego dziecka nigdy nie byłoby stać żeby zabrać je w takie miejsce i o tym należny pamiętać. Dlatego pełne uznania i brawa dla Pań i szkoły że podjęły się takiej inicjatywy.
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.