najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
 Naprawdę ważna decyzja biskupa elbląskiego. Dotyczy postępowania z małoletnimi
2019-02-06 09:59 100%

Naprawdę ważna decyzja biskupa elbląskiego. Dotyczy postępowania z małoletnimi

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Biskup elbląski Jacek Jezierski zatwierdził „Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi w diecezji elbląskiej”. Duchowni, klerycy oraz katecheci podpiszą oświadczenie o przestrzeganiu tych norm. Jest to odpowiedź Kościoła na afery seksualne w swoim środowisku, nie tylko w Polsce

Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi obowiązują w wielu diecezjach. Elbląska przy opracowaniu korzystała z dokumentu diecezji płockiej.

„Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi w diecezji elbląskiej”, zatwierdzone przez biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego, składają się z: norm ogólnych, norm szczegółowych oraz tekstów dwóch oświadczeń dla księży oraz katechetów i wolontariuszy Caritas. Muszą oni podpisać oświadczenie, że nie przestrzeganie zasad będzie traktowane jako ciężkie naruszenie obowiązków. 

Oto dwa punkty z dokumentu:

Należy zwrócić szczególną uwagę na przypadki werbalnego naruszania godności osób małoletnich. Ich wyrazem jest także erotyzacja języka.

Duchowny organizujący wyjazd, zobowiązany jest do weryfikacji osób pełniących funkcję opiekuna w rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości na podstawie ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.

Niedozwolone są wszelkie zachowania, które stanowią przekraczanie granic intymności osób małoletnich. Zasada ta powinna obowiązywać szczególnie w takich miejscach jak przebieralnie, pływalnie, toalety itp. Zabronione jest zwłaszcza nagrywanie lub wykonywanie zdjęć we wskazanych miejscach. Duchowny nie powinien także wyręczać osób małoletnich w czynnościach natury osobistej. 

Treść zasad jest opublikowana na stronie internetowej diecezji elbląskiej. 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-02-06 13:35 25%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jacoby
Czy my jesteśmy durniami czy tylko na takich wyglądamy, żeby próbować nam taki kit wciskać ?! Pedofil podpisze kwitek i już zmieni sie nie do poznania, tak zmieni się do Gniezna ! W normalnym tłumaczeniu , grozi nam jeszcze większe niebezpieczeństwo, niż wcześniej, gdyż w pokrętny sposób usankcjonowane !
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2019-02-06 13:47 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez zx
Papier przyjmie wszystko....
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2019-02-06 22:06 38%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ghjhgf
Problem afer seksualnych jest taki sam jak w każdej innej branży. Ale tu nie o to chodzi. Lewica atakowała i zawsze będzie atakować kościół, nawet gdyby w kościele było wszystko OK.
odpowiedz oceń post 3 5 zgłoś do moderacji
2019-02-07 08:02 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez suwerę
Nie rozumiem- chyba każdy dorosły człowiek wie,jak się zachować w kontaktach z dziećmi.Trzeba aż pisac do tego instrukcje???
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2019-02-11 12:59 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez sad
Kazdy dobrze wie, ze dla takich ksiezy to maja specjalny osrodek gdzie ich sobie wewnetrznie wypychaja. Chyba instrukcja o 1053 lata za pozno?
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
klark
2019-02-13 08:44 0%
6

sss

odpowiedziano ponad rok temu przez klark

ciekawa opcja


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.