najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-10-01 09:40 73%

Nie będzie religii w szkołach? Jest na to szansa i duże poparcie

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Od dawna mówi się wiele na temat religii w szkołach oraz ich finansowaniu przez państwo. Teraz dzięki akcji „Świecka szkoła” pojawiły się realne szanse na zaprzestanie finansowania religii z budżetu i przeznaczenie tych pieniędzy na inne zajęcia – np. lekcje pierwszej pomocy, czy języków obcych.

Pomysł na świecką szkołę zyskał duże poparcie. W sumie pod inicjatywą uchwałodawczą podpisało się 100 tysięcy osób. Wszystkim zwolennikom spodobał się szczególnie pomysł przeznaczenia prawie 1,4 mld złotych na inne zadania niż lekcje religii. Zdaniem organizatorów akcji za te pieniądze można stworzyć np. nowe pracownie informatyczne w szkołach lub opłacić dodatkowe lekcje języków obcych, czy też pierwszej pomocy.

Inicjatorzy akcji zaznaczają wyraźnie, że nie maja nic przeciwko lekcjom religii. Ich zdaniem problem stanowi pazerność Episkopatu. Poza tym podkreślają, że religia powinna być dodatkowym przedmiotem, a nie obowiązkowym, z którego ocena pojawia się na świadectwie szkolnym.

Zbiórka podpisów rozpoczęła się w połowie sierpnia. Projekt poparli m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń, były mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski, profesor Jerzy Vetulani, dziennikarka Eliza Michalik, pisarka Manuela Gretkowska, dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu Maciej Nowak, a także politycy m.in. Ryszard Kalisz, Janusz Palikot, Barbara Nowacka, Jan Hartman.

Jaką macie opinię w tym temacie? Podpisalibyście taką inicjatywę, czy wręcz przeciwnie?

 

oceń wątek 8 3 zgłoś do moderacji
2015-10-01 11:29 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez .
To bardzo dobra społeczna akcja! Tyle ze nie chodzi o usunięcie religii ze szkół, ale zaprzestanie finansowania tych lekcji z budżetu państwa. Skoro to kościół decyduje o programie takich lekcji, o tym, kto "uczy", a ani kuratoria, ani żadna inna instytucja nie ma wpływu na kształt, jakość nauczania i dobór kadry, to niech kościół sam to finansuje, ewentualnie ze wsparciem rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci chodziły na takie zajęcia.
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2015-10-01 12:19 73%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ==
Popieram -słuszne.
oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2015-10-01 11:50 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Basenji
Czerwoni i tęczowi wprowadzają tematy zastępcze. Jeżeli zlikwidować religię, to także wywalić seksy z edukacji i podobne badziewia. Do tego zlikwidować finansowanie lewackich redakcji, fundacji i urzędów. Jak równość to równość!
odpowiedz oceń post 4 8 zgłoś do moderacji
2015-10-01 14:23 78%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez qqqw
Dodam jeszcze wyprowadzenie religii ze szkół do salek katechetycznych!!!
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-10-01 16:35 78%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez i bardzo dobrze
wreszcie!!!!! 2 godziny religii od pierwszej klasy i tylko jedna historii!!!!!! A jakie oszczędnosci dla gmin- każdy klecha dostaje wypłatę jak nauczyciel!!!!!!! Do salek katechetycznych z powrotem. Etyka to fikcja. dziecko innej wiary albo tuła się po szkole w tym czasie- siedzi na świetlicy, w bibliotece, szatni albo, żeby sie nie tułać idzie odsiedziec swoje na religii.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-10-03 18:31 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Pick
Popieram !
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-10-08 07:47 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez r14
Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogłyby pomóc w sfinansowaniu dodatkowych godzin dydaktycznych dla dzieci uchodźców oraz wynagrodzeń nauczycieli pomocniczych pracujących przy ich nauczaniu jako tłumacze. Ponieważ będą oni dość rozsiani, będzie potrzeba dość dużo takich nauczycieli.
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
Dorra
2015-11-04 14:07 0%
8

Za dla niefinansowania

odpowiedziano ponad rok temu przez Dorra

Jestem za zaprzestaniem fonansowania z budżetu państwa, ale pozostawieniem w szkołach. Ostatnie o czym marzę to ekstra wożenie dziecka w środku tygodnia gdzieś na religię. Albo jeszcze gorzej w weekend.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.