najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-03-09 15:04 100%

Nie będzie zerówki w SP nr 21. Dyrektorka nie chce komentować tej sprawy

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Była chęć szkoły, była wola rodziców (i bardzo duże zainteresowanie) ale zabrakło ostatecznej decyzji Urzędu Miejskiego. W Szkole Podstawowej nr 21 nie zostanie uruchomiona tak zwana „klasa zerowa”. Co ciekawe, dyrektor szkoły Katarzyna Rachfał nie broni swojej placówki – nie chciała skomentować tej sytuacji dla naszej gazety. Pozostaje pytanie – dlaczego?

O to, aby w szkołach powstała większa ilość klas zerowych, walczył radny Robert Turlej. To on poinformował dziś, że Urząd Miejski zmienił decyzję w sprawie zerówek z grudnia 2015. Jego zdaniem pomysł ten zagwarantowałby nowe miejsca pracy, a także uwolniłby przeciążone przedszkola. Już w grudniu 2015 roku przedstawił Prezydentowi, Witoldowi Wróblewskiemu, stosowny wniosek. Odpowiedź Prezydenta była następująca:

- Możliwe będzie również otwarcie oddziałów przedszkolnych w wybranych szkołach podstawowych miasta zgodnie z potrzebami rodziców.

Niestety, zapewnienia Prezydenta to jedno, a faktyczne działania – drugie. Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu, Małgorzata Sowicka, odmówiła dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 21 utworzenia tak zwanej „klasy zerowej”. Jak podaje elblag24.pl, dyrektor szkoły Katarzyna Rachfał, co sama stwierdza, nie otrzymała żadnego konkretnego uzasadnienia tej decyzji.

Co jest niezwykle ważne w tej całej sytuacji: zainteresowanie rodziców taką klasą było bardzo duże. Na tyle, że utworzono listę rezerwową. Niestety, to nie pomogło przekonać Urzędu Miejskiego.

Do biura prasowego Prezydenta Wróblewskiego wysłaliśmy stosowne zapytanie. Prosimy w nim, aby Prezydent ustosunkował się do wypowiedzianych słów pod koniec grudnia 2015 roku względem sytuacji w SP nr 21.

Próbowaliśmy również skontaktować się telefonicznie z dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu. Chcieliśmy dopytać o szczegóły dot. klasy zerowej, zapytać o dokładną ilość chętnych uczniów. Co jest niezwykle dziwne – pani z sekretariatu stwierdziła, że dyrektor szkoły nie wypowiada się w tej kwestii. Odpowiedzieliśmy, że jest to kłamstwo, ponieważ na portalu elblag24 pojawiła się wypowiedź podpisana nazwiskiem Katarzyny Rachfał. Dopiero wtedy poproszono naszego dziennikarza o pozostawienie kontaktu do siebie z zaznaczeniem, że „nie mamy co liczyć na telefon zwrotny”. Rzeczywiście, do momentu publikacji niniejszego artykułu nie doczekaliśmy się żadnej choćby próby kontaktu z naszą redakcją.

Jest to o tyle dziwne, że w tym konkretnym przypadku chodzi o dobro dzieci. Ich rodzice podjęli już decyzję – chcieli je posłać do klasy zerowej. Urząd Miejski jednak do tego nie dopuścił. Czy dyrektor placówki nie powinna więc bronić swoich uczniów i ich rodziców? Bronić swojego pomysłu i przede wszystkim trudu, jaki trzeba było poświęcić na organizację tego typu klasy? Naszym zdaniem – tak.

Do tematu powrócimy niezwłocznie po tym, jak otrzymamy wyjaśnienie z Urzędu Miejskiego.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-03-09 16:14 65%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez RODZIC
Pani Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu, Małgorzata Sowicka wspólnie z prezydentem robi wielką szkodę elbląskiej oswiacie nie tylko tą decyzją ale np nie pozwalając otwierać klas tzw. terapeutycznych w których grupuje się dzieci np. z dysleksja, gdzie dzieci w mniejszym zespole klasowym mogą liczyć na większą uwagę wykwalifikowanych nauczyciel.......liczy się tylko kasa, kasa, kasa....nikt nie myśli o skutkach tych niezbyt rozsądnych decyzji
odpowiedz oceń post 22 12 zgłoś do moderacji
2016-03-09 18:38 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Ania
No to pania dyrektor mamy w d... i zostawiamy dzieci w przedszkolu.
odpowiedz oceń post 18 9 zgłoś do moderacji
2016-03-09 18:47 68%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 333
Przez takie decyzje będzie problem z umieszczeniem dzieci w przedszkolach,a tak
odciążone zostałby ...dla młodszych dzieci będzie miejsc brakowało !
odpowiedz oceń post 17 8 zgłoś do moderacji
2016-03-09 20:46 47%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez dyrektor SP
z tego co wiem, bedą dodatkowe oddziały przedszkolne w innych szkołach - w 21 dzieci uczą się na dwie zmiany , tam jest 800 uczniów! O tym pan dyrektor SP nie powiedziała! Rodzice moga iśc z dziećmi do SP 12 albo 4.
Każdy ma koncert zyczeń. Urząd powinien zwołac konferencje i przedstawić fakty jakie nam przestawia.
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2016-03-09 20:52 38%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez zdrowy rozsądek
Edek obiecał że załatwi-nie załatwił, Robert mówil juz dawno że kolega chce tam posłać dziecko- i ze załatwi-
Ludzie, czy wy nie widzicie manipulacji. W ośmiu szkołach są zerówki jak będzie potrzeba moga być po dwie i trzy a w 21 dzieci ucza sie na dwie zmiany. A może chodzi o etaty wicedyrektorów bo jak mniej klas -a pierwsyzch będzie mniej ,to nie będzie drugiego wicedyrektora. O to zapytajcie panią dyrektor.
odpowiedz oceń post 8 13 zgłoś do moderacji
2016-03-10 08:03 83%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez ###
może byś wybrała dla siebie jeden nick! Widać jesteś fanką pana P., a tak na marginesie to w sp 21 dzieci nie uczyły się, i nie uczą na dwie zmiany. To co dzieje się w szkołach innych, w których lekcje kończą się później niż w sp 21! Tam są TRZY zmiany!!!!
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2016-03-09 21:41 62%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez notyourfuckinbusiness
Mam nadzieję, że rodzice dzieci - nie tylko tych z SP21 - zapamiętają pani S. tą decyzję... i po zmianie władzy, która niechybnie nastąpi (oby jak najszybciej) dopilnują, żeby pani S. dostała w magistracie co najwyżej posadę sprzątaczki - a i to pod warunkiem, że udowodni swoje kompetencje w zakresie konserwacji powierzchni płaskich. Po jej decyzjach widać bowiem, że kompetencji do zarządzania oświatą nie ma dosłownie żadnych.
odpowiedz oceń post 16 10 zgłoś do moderacji
2016-03-09 22:08 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ?
alez nienawiśc
odpowiedz oceń post 0 10 zgłoś do moderacji
2016-03-10 09:58 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez ###
i kto to napisał!
oceń post 10 0 zgłoś do moderacji
2016-03-09 22:44 20%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez dedektyw
wszystko sie układa -robert -kartka fair play-ecik-21-zadyma- kto na prezydenta? Mundi?
odpowiedz oceń post 3 12 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.