najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Paweł Makowski
2015-05-17 12:48 100%

O patriotyzmie po ukraińsku. Koncert galowy w Teatrze im. A. Sewruka

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

Dziś również w sali Teatru im. Aleksandra Sewruka rozbrzmiały tradycyjne,  znane ukraińskiej społeczności Elbląga melodie i słowa w ramach festiwalu, ale nie zabrakło też odniesień do współczesności.  Kolejne zespoły prezentowały własne interpretacje poezji naszych wschodnich sąsiadów. Koncert galowy bogaty był w utwory patriotyczne, odwołujące się do historii narodu ukraińskiego, ale i polskiego.

Na początku Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego "Czeremosz" wykonał taniec powitalny dla wszystkich zgromadzonych na sali gości, następnie Mirosław Prytuła ze Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Elblągu wyraził uznanie dla kierownictwa teatru za wieloletnią owocną współpracę i pomoc w organizacji dzisiejszego przedsięwzięcia. Na scenę zaproszono posła Mirona Sycza, który objął patronatem kolejną już edycję Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej.

Poseł pochwalił wysiłek, jaki młodzież włożyła w przygotowanie się do festiwalu. Mówił:

Sprawiacie radość nie tylko waszym rodzicom czy nauczycielom, ale wszystkim obywatelom Ukrainy.

A zwracając się do obecnego na sali wiceprezydenta Jacka Boruszki, dziękował za wsparcie, jakiego udzielają władze Elbląga Związkowi Ukraińców w Polsce:

Elbląg zawsze był życzliwy w stosunku do wszystkich dzieci oczywiście, ale do dzieci ukraińskich, które przyjeżdżają tu praktycznie z całego świata, w sposób szczególny.

Nie pozostając dłużnym wobec tych miłych słów, Jacek Boruszka zapewnił, że miasto w dalszym ciągu będzie dokładać wszelkich starań, by kolejne festiwale mogły się odbywać bez przeszkód. Dzisiejsze wydarzenie ma charakter szczególny. 

Program dzisiejszych występów jest ułożony pod kątem wydarzeń na Ukrainie, w związku z czym usłyszymy dziś wiele patriotycznych utworów muzycznych i poezji, utrzymanej w podobnej tonacji.

- mówi Mirosław Prytuła z elbląskiego ZUP. Niesamowite emocje wzbudził występ ucznia z Gdańska, który zagrał na keyboardzie utwór zespołu Metallica pt. "Unforgiven". W trakcie, gdy grał, wyświetlany był film z fragmentami, ukazującymi to, co dzieje się lub działo się na Ukrainie w ostatnim czasie. Młodzi aktorzy przedstawili również historię relacji polsko-ukraińskich na podstawie dzieła pewnej poetki.

Obok utworów podniosłych, poważnych, nie brakowało również tych wesołych, które rozbawiły publiczność.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu

oceń wątek 6 0 zgłoś do moderacji
2015-05-17 16:53 55%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez p
banderowiec na banderowskiej imprezie
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2015-05-17 18:58 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
P - idiota na stronie!
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-05-17 22:24 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kiler
Do ,,p" idiota to cie zrobil i zapomial z...... takich jak ty szowinisto to powino sie izolowac. Zebys nie rozsiewal jadu nienawisci
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-05-18 00:03 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez 1943
"Maleńkie dzieci nieraz nie rozumiały śmierci i tkwiły przy zwłokach matki, płacząc i dopominając się o jej reakcję"
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-05-18 12:42 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
A wiesz ile maleńkich dzieci ukraińskich chłopów zginęło i umierało w nędzy jak zajelismy Ukrainę zbrojnie. Wiesz ile szlachcica kosztowało zabicie chłopa ukraińskiego? Poczytaj historię, a póxniej oceniaj przyczyny, a nie tlko skutki.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-05-19 08:29 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez 1943
@EuPi: "W osadzie Chrynów (pow. Włodzimierz) półtoraroczne dziecko Jana i Marzanny Blicharzów z odrąbaną ręką pełzało po martwej matce, wołając „mama", zaś siedmiomiesięczne dziecko Wacława i Jadwigi Demków z Jadwigina (pow. Łuck) ssało pierś martwej matki."
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-05-18 10:13 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez do kilera banderowca
kiler i EuPi to banderowcy. kiedy wystpicie z siekierami i widlami
Sycz banderowiec wam placi
kiler + przpominanie o banderwcach to szowinizm i rosiewanie jadu
ukraina czci Bandere i UPA + to nie sianie jadu
Szcy razem y PO twierdzi ze na Wolyniu nie bylo mordowania Polakow
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2015-05-18 23:43 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
To ty siejesz jadem nienawiści. Bandera dla nich to tak jak dla nas Piłsudski i to Piłsudski wyrolował Ukraińców, którzy pomagali mu w wojnie z bolszewikami. Jak nie znasz historii to poczytaj, a póxniej dysutuj. Pewnie jeszcze mienisz sie katolikiem.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-05-18 10:31 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez k89
ciekawe, czy były flagi UPA i portret Bandery, gdzie młodzież wszechpolska. Polska to dziwny kraj. Stalin wiedział,jak z nimi postępować
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2015-05-18 12:39 40%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
Jesteś tak głupi, że nie wiesz co Stalin zrobił w Polsce. Jeżeli go popierasz to jesteś takim samym charakterem zbrodniarza jak on. Poczytaj historię, co nasza szlachta przez wieki wyprawiała z Ukraińcami, jak zajęlismy jako zaborcy Ukrainę. Najpierw szukaj przyczyny, a później patrz na skutki.
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.