najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
2015-11-11 17:20 100%

"Ojczyzno Moja służyłem Ci wiernie..." Uroczyste obchody Święta Niepodległości

rozpoczęty ponad rok temu przez Ines Kuraś

W tegorocznym Marszu Niepodległości ulicami Elbląga wzięło udział kilkaset osób. Na czele szła orkiestra wojskowa, a całej grupie przewodził sam Marszałek Józef Piłsudski. Na jego hasło „Ruszamy” - grupa polityków, uczniów, żołnierzy oraz mieszkańców miasta ruszyła spod Ratusza Staromiejskiego na Plac Kazimierza Jagiellończyka.

Kluczowym elementem marszu – jak co roku – była 50-metrowa flaga, którą nieśli mieszkańcy Elbląga. Wśród tłumu szło wielu elbląskich polityków: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wiceprezydenci: Janusz Nowak, Bogusław Milusz i Jacek Boruszko, radni Rady Miejskiej. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami dumnie maszerowały wymachując biało-czerwonymi flagami. Elblążanie przeszli ulicami: Wigilijną, Rycerską, Armii Krajowej, 12-Lutego, Teatralną na Plac Kazimierza Jagiellończyka.

Po uroczystych przemowach Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu – Marka Pruszaka, przyszła kolej na jeszcze jeden ważny punkt dzisiejszego święta. Decyzją Rady Miejskiej z 29 października – Jerzemu Julianowi Szewczyńskiemu nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta Elbląga, a dziś oficjalnie wręczono mu akt. 

Serdecznie dziękuję za tak wysokie odznaczenie i życzę elblążanom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i pomyślności. Pozwolę sobie zaprezentować jedną myśl: Piękna Polsko, Ojczyzno Moja służyłem Ci wiernie i służyć będę do końca żywota mego. Tak mi Dopomóż Bóg i Trójco Przenajświętsza

– mówił wzruszony Jerzy Julian Szewczyński.

Mieszkańcy na Placu Kazimierza Jagiellończyka mogli byś świadkami m.in. inscnenizacji historycznej, musztry w wykonaniu uczniów z klas mundurowych, występu Zespołu Pieśni i Tańca Jantar z Gdańska.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2015-11-11 23:49 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Bernadetta
Miałam okazje po obserwować marsz... I mam mieszane odczucia...
Tak jak na fakt ze pojawiła się taka a nie inna ilość, nie mam nic do powiedzenia, nie twierdze, ze to malo, nie twierdze ze dużo, fajnie ze w ogóle się ktoś zjawił ale juz w kwestii młodzieży szkolnej idącej na przedzie to woła o pomstwe!!
Klasy mundurowe, jak wnioskuje... Żołnierze, elegancko, z klasą, dostojnie.
Ale jak przyszło mijać mi klasy policyjne... Ludzie!!! Litości!!!
Plecaki na plecach, bluzy od dresu na mundurach, telefony w rekach, rozmowy, super zabawy, śmiechu... Poważnie?? I tacy ludzie potem mają pracować w służbach porządkowych?? Obciach niesamowity. Nauczyciele na pewno będą z nich dumni...
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-11-14 21:14 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Franciszek
Z całym szacunkiem, ale wszystkich klas mundurowych proszę nie wrzucać do jednego wora, bo jednak do poziomu uczniów z ZSTI żadna z klas się nie równa, równy krok, zachowanie powagi, musztry. Wszystko było idealnie.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-11-12 00:15 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez antypatriota
Ojczyzno moja służyłem ci wiernie. Czym mi sie odpłacasz? Biedą,brakiem pracy. Jeśli już to za głodową pensje,za taką co ledwo na chleb starcza.Czy było o co walczyć?Że wielu ludzi ucieka za granice żeby na jakimś poziomie żyć.Czy to jest ojczyzna? Myśle że nie ma co świętować!!!!Wiele osób wstydzi sie za granicą że jest Polakiem,bo polaczka zawsze w d kopną
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2015-11-12 00:43 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Antypatriota
nie zamieszczają prawdy,o Polsce
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-11-12 08:11 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez wierność
Czy mężczyzna w czapce na głowie w czasie słuchania Hymnu Państwowego , będzie służył Ojczyźnie wiernie? Czy taki ktoś ma prawo oczekiwać wiernosci od swojej Ojczyzny?
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.