najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2015-08-04 09:45 25%

Pierwsza urzędniczka z Elbląga, która prowadzi własnego bloga?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Pierwszy wpis pojawił się około tygodnia temu. Wstrzymaliśmy się z publikacją informacji na ten temat z prostego względu – czekaliśmy na kolejną notkę, aby mieć pewność, że blog będzie prowadzony cyklicznie. Taka pojawiła się dziś, 4 sierpnia i traktuje o jednakowym ubieraniu bliźniąt. Kim więc jest tajemnicza „Monia – zwariowana matka bliźniąt”?

Zdjęcie na blogu nie pozostawia wątpliwości. Autorką jest Monika Borzdyńska, którą elblążanie znają jako redaktor naczelną elbląskich serwisów, dziennikarkę, ale przede wszystkim rzecznika prasowego Prezydenta Jerzego Wilka (PiS). Jeden z Czytelników przesłał nam dziś e-mail, w którym zauważa, że to chyba pierwsza urzędniczka, która prowadzi własnego bloga.

Monika Borzdyńska, jak pisze sama o sobie, to mama uroczych 4-letnich bliźniaczek. Przyznaje, że dziś jest urzędnikiem państwowym, a bloga prowadzi od niedawna. Uwielbia podróżować z dziećmi pociągiem i piec ciasteczka. Często zakłada szpilki i krótkie sukienki, nawet na spacer z dziećmi.

Blog nosi nazwę „Monia – zwariowana matka bliźniąt”. Autorka porusza wszystkie tematy związane z wychowaniem bliźniąt. W najnowszym wpisie Monika Borzdyńska stara się odpowiedzieć na pytanie: „czy bliźnięta ubierać jednakowo i dawać takie same zabawki?”. Wbrew pozorom – wiele młodych mam staje przed takimi bądź podobnymi dylematami. Informacji i odpowiedzi szukają w sieci. Nie dziwi więc, że pod pierwszym wpisem byłej rzeczniczki prasowej widnieje liczba 125 kliknięć „Lubię to!”.

To miłe, że urzędnicy nie boją się pokazywać elblążanom (ale nie tylko – blog założony jest w serwisie ogólnopolskim) z troszeczkę innej, niż zawodowej strony. Liczymy na to, że Monika Borzdyńska „przetrze” drogę dla innych osób – polityków, urzędników, byłych osób publicznych. Zachęcamy!

A tych wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z wpisami pani Borzdyńskiej – LINK.

oceń wątek 4 12 zgłoś do moderacji
2015-08-04 11:09 61%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zazu
Wstyd, ta pani pisze, ze jest urzednikiem panstwowym!!! Panie Wroblewsk, za to powinna wyleciec z pracy, za brak podstawowej wiedzy. Pomoge pani, pani Moniko, pani jest urzednikiem samorzadowym!!!!!
odpowiedz oceń post 14 9 zgłoś do moderacji
2015-08-05 17:58 80%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Urzędnik administracji publicznej, czyli urzędnik państwowy zazu - doucz się!
oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2015-08-05 18:07 100%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez e.
@ZAZU - Urzędnik PAŃSTWOWY to m.in. Inspektor, Specjalista, Referent, Dyrektor ds. Administracji, Pracownik Socjalny
w Administracji publicznej , Administracji regionalnej, Administracji samorządowej. Przykładowi potencjalni pracodawcy: Instytucje publiczne, Urzędy miejskie, wojewódzkie, gminne, powiatowe - tyle definicja. A teraz odszczekaj!
oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2015-08-21 19:28 100%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez lola
zazu ma rację :)
Urzędnik samorządowy to stanowisko w administracji samorządowej, czyli miejskiej, gminnej, powiatowej lub wojewódzkiej.
Odnosi się do nich ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Przepisy tej ustawy stosuje się do pracowników samorządowych zatrudnionych w: 1) urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych; 2) starostwach powiatowych oraz powiatowych jednostkach organizacyjnych; 3) urzędach gmin, jednostkach pomocniczych gmin, gminnych jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych; 4) biurach (ich odpowiednikach) związków jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządowych zakładów budżetowych utworzonych przez te związki; 5) biurach (ich odpowiednikach) jednostek administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego.
Natomiast w ustawie z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych znajdziecie definicję urzędnika państwowego.
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2015-08-04 11:57 73%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez gogo
...widzę, że blog prowadzony w godzinach pracy????
odpowiedz oceń post 16 6 zgłoś do moderacji
2015-08-04 14:52 50%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez odp
a może jest na urlopie?
oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2015-08-05 00:41 55%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez oxx
Była redaktor naczelna ...? To jakaś kpina, bo tekst czyta się jak naciągane wypracowanie ucznia szkoły podstawowej ... :(
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2015-08-05 17:57 100%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Marta
Blog rządzi się swoimi prawami gamoniu!
oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2015-10-04 13:51 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez mój nick
W urzędzie pracuje 400 osób i zapewniam was, że ta pani nie jest jedyną prowadzącą bloga :D
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.