najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2016-02-16 12:20 100%

Planują kolejne obowiązkowe szczepienia dla dzieci

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Ministerstwo Zdrowia planuje rozszerzyć obowiązkowe szczepienia o kolejną pozycję - przeciw pneumokokom. Ostatecznie wszystko zależy od tego, czy znajdą się na to pieniądze.

Wraz z planami o kolejnych obowiązkowych szczepieniach powstał Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych, który zaczął wywoływać tyle samo emocji, co obowiązkowe szczepienia. A przeciwników tych ostatnich jest coraz więcej, stąd decyzja, aby rozmawiać o problemie.

Nowy pomysł na obowiązkowe szczepienie przeciwko pneumokokom jest drogim rozwiązaniem. Obecnie można je realizować, ale płacąc z własnej kieszeni. Za dwie lub trzy dawki rodzice płacą średnio od 600 do 900 zł. Zgodnie z planem rozszerzenie obowiązkowych szczepień o te przeciw pneumokokom, kosztowałby budżet państwa ponad 145 mln zł. To duży wydatek, gdyż obecnie Ministerstwo Zdrowia za wszystkie płaci 95,4 mln zł. To daje nadzieję dla przeciwników obowiązkowych szczepień.

Coraz częściej pojawiające się poglądy zostały zauważone przez polityków, stąd powstał wspomniany Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych. Ten fakt również doprowadził do powstania wielu plotek i teorii. Piotr Liroy Marzec, który należy do tego zespołu wyjaśnił ostatnio jaki jest cel jego prac.

- Nie jesteśmy antyszczepionkowcami. Nie jesteśmy po żadnej ze stron. Powołaliśmy ten zespół, aby doprowadzić do dialogu i rozmawiać o problemie - powiedział dla telewizji TVN24.

W jego opinii, warto zapoznać się z opiniami lekarzy. Profesor Mirosław Wysocki - dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH uważa, że trzeba rozmawiać o szczepieniach, jeśli są jakieś wątpliwości w tej sprawie. ​

Jeden z celów parlamentarnego zespołu, czyli lepsze rejestrowanie niepożądanych odczynów poszczepiennych, jest jak najbardziej słuszny. "Eksperci dążą do tego" - zapewniał profesor.

Tematy i pytania mnożą się w zaskakującym tempie. Wybraliśmy cztery z nich, które osobiście nas najbardziej zainteresowały i również oczekujemy na ich wyjaśnienie:

Dlaczego w krajach Europy Zachodniej nie ma obowiązku szczepień, a u nas jest? Dlaczego u nas są kary za brak szczepienia? Dlaczego nasz polski kalendarz szczepień, który jest obowiązkowy, znacząco różni się od kalendarza szczepień na Zachodzie? Dlaczego dzieci w Wielkiej Brytanii są szczepione czymś innym i w innych okresach życia?

 

oceń wątek 12 0 zgłoś do moderacji
2016-02-17 17:41 91%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kati
Kary za nieszczepienie nie mają podstaw prawnych jak czytałam.Nikt nie ma prawa żądać jakiejkolwiek grzywny za nieszczepienie.Też jestem za wolnym wyborem jeśli chodzi o szczepionki,czy to ma być obóz koncentracyjny?Zwłaszcza jeśli chodzi o różnego rodzaju skutki uboczne,zwłaszcza neurologiczne byłabym raczej negatywnie nastawiona.Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy że to mogą być nawet eksperymenty
odpowiedz oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
2016-02-17 22:09 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Hela
Bo to sa prawie eksperymenty, to jest eksterminacja w bialych rekawiczkach. Niezalezni naukowcy ostrzegaja wciaz o szkodliwosci szczepionek. W internecie jest tego masa.
oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2016-02-19 15:18 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez soba
Głupota...potem nie płaczcie jak wam dzieci zaczna chorowac ....nie szczepcie wasza odpowiedzialnosc.
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2016-02-17 19:24 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Sylvia
Ja jestem za mówieniem
ludziom prawdy nawet tej najgorszej, a rodzic znając skutki uboczne oraz stan zdrowia swego dziecka, powinien mieć wybór. Gdy w zachodniej Europie są inne to dlaczego nie u nas?
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2016-02-17 22:01 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez anty
sami sie zaszczepcie, od głupoty! zawiodłem sie na pis bardzo!
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2016-02-18 21:15 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez uk
A ty się lecz człowieku
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-02-18 08:22 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Aga
W Wielkiej Brytanii jest obowiązkowy kalendarz szczepień....i nikt nie ma z tym problemu...
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
Agnieszka80eg
2016-02-18 20:35 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Agnieszka80eg

Powinni zrobić darmowe szczepienia na pneumokoki, meningokoki.


„Zapraszam na http://www.malarstwo-artnes.pl”
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.