najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-04-01 10:00 100%

Program 500+ wystartował. „Zainteresowanie jest olbrzymie”

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

To bez wątpienia informacja dnia w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Program Rodzina 500+, jedna z głównych obietnic Prawa i Sprawiedliwości w czasie kampanii wyborczej, dziś wystartował. Wnioski można składać w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ulicy Jaśminowej. Urzędnicy, z którymi udało nam się tam porozmawiać nie pozostawiają wątpliwości: zainteresowanie programem jest olbrzymie.

W Elblągu, według wyliczeń Urzędu Miejskiego, z programu Rodzina 500+ skorzysta około 10 tys. dzieci. Świadczenia wychowawcze będą wypłacane przez gminy, które otrzymały stosowne dofinansowania rządowe. To gminy zajmują się również wnioskami. Te spływają przede wszystkim drogą elektroniczną, ale chętnych w Departamencie Świadczeń Rodzinnych nie brakuje.

Dziś wydałem około 30 wniosków - dowiadujemy się od urzędnika, który na specjalnie oddelegowanym stanowisku wydaje wnioski i udziela wszelkich niezbędnych informacji dot. programu 500+.

Zaznacza, że tyle wniosków wydał w przeciągu godziny od otwarcia Departamentu. W rozmowie z naszym dziennikarzem przyznał, że zainteresowanie jest bardzo duże.

Elblążanie przede wszystkim dopytują o wniosek dotyczący datku 500 zł na pierwsze dziecko. Wtedy muszą dodatkowo złożyć oświadczenie o dochodach.

Tłumów na sali jednak nie było widać.

Procedurę składania wniosków uruchomiliśmy jeszcze przed 1 kwietnia - stąd brak kolejek. Duża liczba osób wybiera drogę elektroniczną.

Według informacji ogólnopolskich, do godziny 9:00 drogą elektroniczną wpłynęło 1000 wniosków w całej Polsce. W województwie warmińsko-mazurskim utworzono kilkadziesiąt dodatkowych punktów przyjmowania wniosków poza siedzibami urzędów.

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-04-01 11:28 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Qwerty
W mBanku przy skladaniu wniosku mam komunikat "critical error system". Podobno empatia i epuap tez cienko dzisiaj.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-04-01 13:17 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez qaz
w mBanku rano poszło bez problemu
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2016-04-01 19:23 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 098
Jestem sama z dzieckiem otrzymuje alimenty z funduszu i takze rodzinne i pytam sie po jaka CHOLERE mam jeszcze raz skladac dochody oswiadczenia i inne bzdury.Przeciez ja jestem w bazie .A po za tym dochody to dzialka urzednikow, a nie moja ,to jest tylko wkurzanie petentow.
odpowiedz oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2016-04-02 04:11 29%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez won z pzpo
A moja kuzynka darła ryja ....pisiory..pisiory...kaczka....ale z wnioskiem biegla pierwsza!Cóż tacy wyborcy....leming!
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2016-04-03 14:49 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez szczesliwy 500+
Ma racje ze darla!!!Ja tez dre ryja na PiS ale i tak wezme kase na drugie dziecko przy moich zarobkach ponad 8 tysi na reke i zony 7 tysi na waciki jak znalazl :)
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.