najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Paweł Makowski
2015-02-19 12:30 83%

Radni zdecydowali o losie szkół

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

Już od kilku dni mówiło się o tym, że pewne szkoły mają zostać zlikwidowane, inne zaś będa połączone w jeden zespół. Dziś, podczas piątej już sesji Rady Miasta, decydowano o tym, czy przyjąć stosowne uchwały. W uzasadnieniu tych dokumentów czytamy, że w dużej mierze to niż demograficzny jest czynnikiem, który spowodował podjęcie takiej a nie innej decyzji.

Radni chcą, by od 1 września Szkoła Podstawowa nr 9 im. J. Piłsudskiego i Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich, które notabene mieszczą się w jednym budynku, tworzyły Zespół Szkół nr 3. Opowiedziało się za tym 22 z 24 radnych (2 wstrzymało się od głosu). Dokument uchwały zawiera statut nowej placówki, uwzględniający cele i zadania Zespołu, sposoby oceniania oraz prawa i obowiązki ucznia. Oddzielne pragrafy traktują o obowiązkach, pracujących w danej placówce nauczycieli oraz rodziców.

Oprócz faktu dzielenia jednego budynku, wspomnianymi szkołami zarządzało dotychczas dwóch dyrektorów. Każda ze szkół miała również osobną kadrę. W uzasadnieniu decyzji o ich połączeniu czytamy, że działanie takie przyczyni sie do obniżenia kosztów ogólnego zarządu administrowania poszczególnymi szkołami wchodzącymi w skład Zespołu, dzialających odtąd pod wspólnym kierownictwem i posiadajacych wspólną obsługę.

Radni uspokajają, że utworzenie Zespołu Szkół nr 3 nie spowoduje zmian dla uczniów i ich rodziców.

Nie zmienią się obwody łączonych szkół ani aktualny podział na klasy, uczniowie pozostaną w tych samych oddziałach. Nie spowoduje to żadnych radykalnych zmian w życiu społeczności szkolnej obu placówek, a może przynieść wiele korzyści, chociażby lepszą dostępność do specjalistów, pomocy naukowych, pracowni dydaktycznych, hali sportowej i boisk szkolnych.

- czytamy w uzasadnieniu.

Z dokumentu, o którym mowa wynika również, iż nauczyciele nie stracą pracy, stanowić będą bowiem nową kadrę tworzonego zespołu szkół. Pomysł połączenia w jedną placówkę pozytywnie przyjęły rady pedagogiczne SP nr 9 i Gimnazjum nr 1.

Prezydent Witold Wróblewski, odpowiadając na pytania radnych stwierdził, że nie można dublować niektórych stanowisk:

W zwązku z tym nie może być np. dwóch dyrektorów, a osobom, które w wyniku połączenia  szkół stracą pracę, przedstawione zostaną inne propozycje zatrudnienia.

Podjęta na dzisiejszej Radzie Miasta uchwała o rozwiązaniu Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich i w związku z tym likwidacji znajdujących się w nim placówek również została przegłosowana. Opowiedziało się za nią 23 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu. Do likwidacji ma dojść 31 sierpnia 2015 roku, natomiast od września kształcenie uczniów Technikum, wchodzącego dotychczas w skład ZST-H, ma zostać przeniesione do Zespołu Szkół Gospodarczych.

Z uzasadnienia powyższej decyzji wynika, iż z uwagi na niż demograficzny i związany z tym spadek liczby uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych konieczna jest zmiana sieci wspomnianych szkół i dostosowanie jej do faktycznej liczby uczniów, kończących gimnazja. Z treści uzasadnienia wywnioskować można również, że przeniesienie oddziałów Technikum do Zespołu Szkół Gospodarczych zapewni uczniom możliwość kontynuowania nauki w niezmienionym składzie, w klasach kształcących w tych samych zawodach i z zachowaniem dotychczasowego zatrudnienia kadry pedagogicznej.

oceń wątek 5 1 zgłoś do moderacji
2015-02-19 12:37 14%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jagódka
Taka sytuacja jest w wielu szkołach ponadgimnazjalmych gdzie klasy liczą po kilkanaście osób aby istnieć. Koszty utrzymania szkół są wielkie powinno się je połączyć i te pieniądze odzyskane przeznaczyć na doposażenie szkół
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2015-02-19 16:46 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ole
Zespół na ZAWADZIE - dobra myśl ale musi być też nowy dyrektor, z nowymi pomysłami dla całego zespołu i z umiejętnością dobrej współpracy.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2015-02-19 17:10 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez hmmm
To gastronomik będzie miał 2 dyrektorów, czy jak ?
odpowiedz oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2015-02-19 17:33 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez :(
Taaaa, zgodziły się obie rady.... szkoda gadać. a pracy dla wszystkich nie ma, więc może koniec tej ściemy
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-02-19 18:11 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez vv
czy wszyscy nauczyciele z hotelarki maja pewną pracę?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.