najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Redakcja elblag.net
2017-08-22 10:51 0%

Ratownicy odmówili przewiezienia chłopca ze złamanym kręgosłupem do szpitala. Rodzice zgłoszą sprawę do prokuratury

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Jak podało Radio Gdańsk u piętnastoletniego Mateusza ze Stegny lekarz stwierdził złamanie kręgosłupa po niefortunnum skoku na trampolinie. Wcześniej badający chłopca ratownik, mimo próśb rodziców, nie widział podstaw by przewieźć go karetką do szpitala w Elblągu. Zrobił to prywatnym samochodem pan Jarosław, ojciec chłopca. W szpitalu lekarz postawił diagnozę: złamanie kręgosłupa w dwóch miejscach.

Wszystko działo się w ubiegłą środę w Stegnie. Piętnastoletni Mateusz skakał na trampolinie, ale w pewnym momencie upadł. Poczuł ogromny ból w kręgosłupie i ogólnie źle się poczuł. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Ojciec chłopaka – pan Jarosław od początku podejrzewał, że syn doznał poważnego urazu kręgosłupa – zasugerował więc ratownikom, aby przewieźli go karetką do szpitala w Elblągu. Po zbadaniu chłopaka ratownik stwierdził, że nie ma takiej potrzeby.

- Wiadomo, że przy każdym takim urazie powinno się założyć kołnierz i bezpiecznie przewieźć do szpitala. Oni (red.ratownicy) twierdzili, że nie ma takich podstaw. Moje podejrzenia były zasadne – że syn ma złamany kręgosłup. To potwierdził lekarz w szpitalu - mówi ojciec chłopaka.

U piętnastoletniego Mateusza ze Stegny lekarz stwierdził złamanie kręgosłupa po niefortunnym skoku na trampolinie. Wcześniej badający chłopca ratownik, mimo próśb rodziców, nie widział podstaw by przewieźć go karetką do szpitala w Elblągu. Zrobił to prywatnym samochodem pan Jarosław, ojciec chłopca. W szpitalu lekarz postawił diagnozę: złamanie kręgosłupa w dwóch miejscach.

OJCIEC SAM PRZEWIÓZŁ SYNA DO SZPITALA

Do szpitala w Elblągu pan Jarosław zabrał syna prywatnym samochodem.

- Rozłożyłem siedzenia, usztywniłem go na tyle na ile mogłem i powoli wiozłem do szpitala wojewódzkiego jak kazał ratownik - opowiada pan Jarosław.

Na miejscu okazało się, że chłopak musi trafić na chirurgię dziecięcą do innej lecznicy.

- Lekarka podjęła decyzję, aby chłopaka do drugiego szpitala przewieźć karetką. Była bardzo zdziwiona, że chłopca przywiózł ojciec, a nie karetka - dodaje.

Chłopiec przebywał w szpitalu do piątku. Diagnoza: "złamanie w obrębie blaszek granicznych górnych trzonów kręgów L1 i L2 z ich ugięciem oraz nieznacznym obniżeniem wysokości trzonów, drobne odłamy kostne w częściach górno-przednich trzonów (...) złamanie stabilne". Lekarz zalecił sznurówkę ortopedyczną. Chłopak jest już w domu musi teraz leżeć. Pod koniec września czeka go kontrola w poradni neurochirurgicznej.

SPRAWA TRAFI DO PROKURATURY

Pan Jarosław skargi na pogotowie nie wniósł  ale zapowiedział, że zgłosi sprawę do prokuratury z tytułu niedopełnienia obowiązków służbowych i narażenia pacjenta na trwałą utratę zdrowia. Kierowniczka ratowników medycznych nie chce sprawy komentować.

Źródło: Radio Gdańsk

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-08-22 13:09 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez afd
Takie rzeczy w tych czasach?
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
tatus505
2017-08-22 14:39 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez tatus505
Powinien zgłosic lekarze szpitale i przychodnie traktują jak prywatne folwarki pacjent jest intruzem co zakłuca spokój lekarzowi
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
tatus505
2017-08-22 14:43 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez tatus505
Mnie juz nic nie dziwi w tym kraju zgłosilem się z zawałem i nie chcieli mnie przyjąć na izbie przyjęć uparcie żądano skierowania choc słaniałem się na nogach żądano aby córka zawiozła mnie na wózku do pogotowia po skierowanie gdy lekarz stwierdził ostry zawał pielęgniarki skwitowały to ,,ale bezczelny nie ma skierowania i jeszcze się rzuca
odpowiedz oceń post 7 0 zgłoś do moderacji
2017-08-23 11:57 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez sibl
Droga redakcjo, czy nie wypadałoby dla rzetelności ustalić, czy opisani ratownicy to zespół z Elbląga? A może z Nowego Dworu Gdańskiego lub z innej miejscowości? To, że chłopak został przywieziony do Elbląga nie oznacza, że ratownicy byli z Elbląga. Rozumiem że news to news, ale takie artykuły rzucają złe światło na ogół ratowników, przez co ludzie ich nie szanują.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
MichaelTillett78
2017-09-26 10:37 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez MichaelTillett78

W jakim świecie my żyjemy? Przeraża mnie ta znieczulica ludzka, ta obojętność na ludzką krzywdę czy cierpienie. Czy ktoś wie, co z chłopcem? Trzymam za niego kciuki!Pozdrawiam,
Michał
W ciężkich czasach żyć nam przystało...


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.