najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Paweł Makowski
2015-03-05 14:00 100%

Rząd się nie ugiął. Obowiązek szkolny dla 6-latków nie zostanie zniesiony

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

Niedawno informowaliśmy o tym, że grupa rodziców zbierała podpisy pod obywatelskim projektem nowelizacji tzw. ustawy o sześciolatkach. Udało się zebrać wymagane 100 tysięcy, co umożliwiło przedstawienie dokumentu w Sejmie. Jednak to, na czym tak zależało rodzicom, nie znalazło uznania posłów, którzy większością głosów odrzucili projekt podczas tzw. pierwszego czytania.

Obywatelski projekt ustawy wpłynął do Sejmu już 7 stycznia, jednak dopiero ponad miesiąc później posłowie rozpatrywali jego treść na 88. posiedzeniu Sejmu obecnej kadencji. Wydawało się, że wszystko przebiegnie po myśli grupy inicjatywnej, która była obecna podczas obrad, jednak wynik głosowania rozwiał wszelkie wątpliwości.

233 posłów opowiedziało się za utrzymaniem ustawy w dotychczasowym jej brzmieniu, niewiele mniej, bo 192 poparło projekt obywatelski. 6 z obecnych na sali polityków wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem nowelizacji byli posłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dokument, przygotowany przez obywateli, został również wczoraj negatywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przedstawicielka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, Karolina Elbanowska, mówiła wczoraj (fragment stenogramu z posiedzenia Sejmu):

Przychodzimy do państwa z jednym tak naprawdę bardzo małym i prostym postulatem. Dajcie nam, rodzicom, wybór. Nie prosimy o przywileje, nie prosimy o pieniądze, nie prosimy o nic więcej, tylko o to, abyście uszanowali nasze konstytucyjne prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci. (...) Tylko 13 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej przewiduje obowiązek szkolny dla sześciolatków. Pozostałe kraje pozostawiają wybór rodzicom lub posyłają do szkół tylko część rocznika sześciolatków.

Te i inne tłumaczenia nie przekonały jednak posłów, w wyniku czego projekt ustawy został odrzucony.

oceń wątek 5 0 zgłoś do moderacji
2015-03-05 15:37 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez powiec
Chciałbym nadmienić że w Europie obowiązek szkolny od 7 lat jest chyba jeszcze jedynie w : Bułgarii. Litwie, Łotwie, Estonii, Finalandii i Szwecji! W wiekszości państw dzieci chodzą do szkoły od 6 lat, ale są także kraje gdzie naukę zaczynają dzieci 4 i 5 letnie! Niestety cywilizacja i przyrost ilości wiedzy do przyswojenia powoduje konieczność modyfikacji wieku szkolnego.
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2015-03-05 16:29 75%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez 6
wydaje mi się że nie przyrost ilości wiedzy, bo z ta wiedzą to różnie bywa... to raczej cywilizacja, technika, ilość bodźców sprawia, ze dzieciaki teraz rozwijają się w błyskawicznym tempie, a nowinki techniczne łapią szybciej niż dorośli. Dlatego wiek 6 lat jest wiekiem odpowiednim. Dzieciaki w wieku 3 czy 4 lat doskonale potrafią obsługiwać tablety i telefony, a czytać i pisać uczą się dopiero w wieku 7 czy 8...
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2015-03-05 16:30 18%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez noworodek
No tak, cywilizacja i przyrost ilości wiedzy do przyswojenia doprowadzi do tego, że z parę lat będzie obowiązek edukowania dziecka już w łonie matki a nawet oszołomy wpadną na taki pomysł aby już plemniki i jajeczka były edukowane bo przez tak krótkie życie człowieka nie wystarczy na to czasu ! :-D
oceń post 3 14 zgłoś do moderacji
2015-03-05 18:18 35%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez zoja
No wlasnie w Finlandii, dodaj, jeszcze, ze w finlandii jest system edukcji uznany za najlepszy na swiecie.wiec czemu nie czerpiemy od najlepszych?
oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2015-03-06 09:52 11%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez -kkk
w krajach gdzie dzieci 4-5 letnie zaczynają tzw. edukacje szkolną nie ma słowa przedszkole , a ich szkoła wygląda jak nasze przedszkole- proszę nie mylić pojęć.
oceń post 1 8 zgłoś do moderacji
2015-03-05 16:48 31%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez $$$$$$
i tym sposobem kobiety do emerytury muszą pracować nie 7 a 8 lat dłużej .
odpowiedz oceń post 4 9 zgłoś do moderacji
2015-03-05 19:11 56%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez przeszkol
Taki naród. Nie bo nie . Nie wazne sa wyliczenia, prognozy na przyszsłość. Lepiej byc na nie. Ten kraj dzięki takim ludziom padnie całkiem. Dobrze że PO nie słucha tych dyrdymał i robi swoje. Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć że ciąglą krytyką wszystkiego nic nie osiągniemy.
odpowiedz oceń post 10 8 zgłoś do moderacji
2015-03-06 09:39 60%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez i ch.
zgadzam się. ludzie sa po prostu leniwi. dzieci sa gotowe do pójścia do szkoły, ale nie sa gotowi rodzice. jak slysze ze rodzice na zebraniach narzekają ze dzieci maja w ogóle zadana prace do domu i trzeba z tym dzieckiem siedzieć, a nie daj boze jeszcze cos z dzieckiem przeczytać, robia afery, bo dziecko nie ma dzieciństwa. A najlepiej jest wlączyc bajki i niech dziecko siedzi do 20 przed telewizorem, albo komputerem. no brawo!
oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2015-03-06 11:10 17%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez Niewykształcony dziadek
A po co dzieciom dzieciństwo !? Ja proponuję żeby rodzice zakazali dzieciom zbliżania się do komputera a w zamian kazali im czytać encyklopedię 12 tomową, biblię i inne grube książki a w przerwie powinni rodzice rozsypać groch w kącie i kazać dzieciom go przebierać. Pedagodzy powinni zadawać tyle prac do domu żeby dziecko nie miało czasu na zjedzenie posiłku a to zlikwiduje problem otyłości u dzieci. Na czas snu należy zakładać dzieciom na uszy słuchawki i włączać jakieś naukowe rozprawy bo dzieci mają chłonny mózg i wchłoną dużo wiedzy. Jednym słowem uczyć bachory, uczyć i jeszcze raz uczyć to nie będą miały czasu na jakieś bzdetne zabawy na podwórku, boisku a nawet na siedzenie przed komputerem !!! :-D
oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2015-03-06 14:38 64%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez qwq
niewykształcony dziadek, i to jest właśnie efekt tego że się nie uczyłeś, tylko stałeś pod trzepakiem i piłeś wino, a teraz takie bzdury wypisujesz. Twoim kapitałem jest tylko to co wiesz. Dzieci powinny dużo czytać i rozwijać się intelektualnie, a nadmiar komputera i bezmyślne rąbanie godzinami w gry tylko lasuje mózg, co widać na twoim przykładzie. Mądrzy rodzice wychowują dzieci tak, że jest czas i na naukę i na zabawę, głupi o wszystko maja pretensje.
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2015-03-07 11:31 14%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Niewykształcony dziadek
Dobrze powiedziane " Mądrzy rodzice wychowują dzieci tak, że jest czas i na naukę i na zabawę," Tylko tych mądrych rodziców jest coraz mniej bo dzieci wychowują dzieci. Mądry rodzic wychowuje odpowiednio do wieku dziecko od momentu jego urodzenia natomiast głupi zaraz po urodzeniu oddaje dziecko do żłobka, przedszkola i chce żeby szkoła była obowiązkowa jak najwcześniej bo wtedy będzie miał darmową opiekę nad dzieckiem a sam będzie mógł zarabiać dutki od świtu do nocy i balować na całego. qwq właśnie moim kapitałem jest to co wiem natomiast twoim wydaje mi się, że jest to, że gówno wiesz mimo tego, że się uczysz a nic a tego nie rozumiesz. Stań codziennie na chwilę pod trzepakiem wypij czasami wino to będziesz wiedzieć dużo więcej i nie zginiesz gdy na świecie wyłączą prąd !!! Paniał ? Jak nie, to ucz się dziecko ucz bo nauka do potęgi klucz !!!!!!!
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2015-03-07 14:20 50%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez qwq
niewykształcony dziadek, tak: nauka to potęgi klucz, ale taki bezrobotny gość jak ty, niewiele wie na ten temat. Rodzice oddają dzieci do żłobka i do przedszkola bo pracują, a pracują aby mieć na chleb i rachunki, ale co o tym może wiedzieć beneficjent mopsu. Możesz siedzieć z dziećmi nawet całe dnie do 10 roku życia i ciekawe co te biedne dzieci z tego wyniosą. Aha weź pożyczkę z providenta na tablet dla dzieci, żeby miały jednak dzieciństwo.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-03-09 10:52 33%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez beneficjent mopsu
Napiszę krótko qwq. Weź Ty lepiej się dobrze zabezpieczaj bo narobisz dzieci i zaharujesz się pracując aby mieć dla nich na chleb i na zapłacenie rachunków !!!!!!!!!!!! :-D Albo inaczej. Weź pierdyknij swoją pustą makówką o betonowy mur i nie rozśmieszaj ludzi !!!!!!!!!!! :-D
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-03-06 14:06 67%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez maruda .
Sześciolatkowie nie boją się szkoły . Bo , taki mały rezolutny człowiek , którego żywiołem jest komputer , smar fon i świat gier komputerowych jest otwarty na wszystko , co nowe i nieznane . Gorzej znacznie jest z jego rodzicami na szczęście ich obawy i strach przed szkołą nie jest zaraźliwy .
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2015-03-07 11:46 11%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez Bojący dudek
Dwulatkowie też nie boją się szkoły. Dwulatkowie wręcz rwą się do szkoły. Gorzej znacznie jest z ich rodzicami, więc maruda... Na szczęście tok rozumowania marudy nie jest zaraźliwy. :)
oceń post 1 8 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.