najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
eijk
2015-03-18 10:03 100%

Skoki spadochronowe – odważysz się?

rozpoczęty ponad rok temu przez Informacja prasowa

Masz ochotę na zrobienie czegoś niecodziennego, na przykład skoczenie ze spadochronem? Teraz to naprawdę żaden problem, nawet jeżeli nie masz odpowiednich umiejętności, wiedzy, kondycji czy nawet badań lekarskich. To wszystko za sprawą skoków tandemowych, które cieszą się coraz większym powodzeniem.

Czym są skoki tandemowe?

Skoki w tandemie są specjalną odmianą skoków spadochronowych przeznaczonych dla osób bez doświadczenia. Odbywają się wspólnie z instruktorem, stąd też ich nazwa, ponieważ skaczą dwie osoby, które spięte są ze sobą uprzężą. To gwarancja bezpieczeństwa, dlatego skacząc tandemowo nie trzeba się niczego obawiać – stosowane są specjalnie przeznaczone do tego spadochrony i automaty.

W tandemie skacze się z lecącego samolotu z wysokości 3000 metrów, co daje około 30 sekund swobodnego spadania, a także z wysokości 4000 metrów – odpowiednio 60 sekund. To ten najbardziej emocjonujący moment, gdy robi się krok naprzód w przestworza i można poczuć na własnej skórze zawrotną prędkość przy spadaniu. Następnie na określonej wysokości otwiera się czasza spadochronu i ma miejsce kilkuminutowe szybowanie aż do lądowania na miękkiej, trawiastej płycie lotniska.

Cały wyczyn może być dodatkowo filmowany i fotografowany – warto zdecydować się na taką dodatkową opcję, chociaż jest płatna. Można wtedy uzyskać niecodzienną pamiątkę.

Czy skoczyć może każdy?

Zasadniczo ze względu na swoją specyfikę skoki tandemowe są dostępne dla każdej osoby. Przed skokiem nie trzeba iść do lekarza na badania, nie trzeba też przechodzić szkoleń oprócz krótkiego przeszkolenia bezpieczeństwa tuż przed skokiem. Nie ma też ograniczeń wiekowych – skaczą osoby poniżej 18. roku życia (za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego), a także seniorzy.

Główne przeciwwskazania dotyczą: wagi powyżej 100 kilogramów, epilepsji, łamliwości kości, niestabilności i uszkodzeń kręgosłupa, ostrych stanów chorobowych układu oddechowego i krwionośnego.

Ile kosztuje skok tandemowy?

Ceny skoków nie są wyjątkowo wysokie – zależą głównie od polityki cenowej szkoły, wysokości skoku, a także od dodatkowych wykupionych usług jak rejestracja skoku wspomniana wcześniej. Za skok z 3000 metrów trzeba zapłacić 500-700 złotych, za skok z 4000 metrów – 700-900 złotych. W wielu szkołach można też otrzymać rabaty przy skokach w większej grupie.

Gdzie skoczyć w tandemie?

Do sprawdzenia swojej odwagi zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” działający w Kruszynie pod Włocławkiem. To nieco ponad 2 godziny jazdy od Elbląga. To tutaj można skorzystać nie tylko ze skoków tandemowych, ale też zapisać się na szkolenia AFF, które pozwalają na naukę samodzielnych skoków. Ceny skoków w „Skydive” rozpoczynają się od 550 złotych. Rezerwację można wykonać przez internet pod adresem: https://skydive.pl/skoki-w-tandemie/.

Skoki spadochronowe nie są dzisiaj dostępne tylko i wyłącznie dla wybranych. Teraz skoczyć może niemalże każdy i to w naprawdę niskiej cenie. Warto spróbować lub też zrobić komuś z bliskich niezwykłą niespodziankę!

oceń wątek 5 0 zgłoś do moderacji
2015-03-18 11:23 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Dzikus
Szkoda że tak drogo - Chciałbym skoczyć jeszcze raz!
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-03-18 17:15 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
niech skoczy Donek z Bronkiem i Kopacz ale bez spadochronu ja im to zafunduje
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-03-19 00:16 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez obywatel
to w Elblągu nie mają takiej opcji?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-03-19 08:11 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Dzikus
Oczywiście że jest - Polecam
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-03-19 07:57 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mex.
Szkoda że pominięto elbląską szkołę spadochronową.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
moniaw
2015-03-23 20:11 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez moniaw

podajcie adres i cenę takiego skoku spadocgronowego?Mój mąż od zawsze o czymś takim marzył. Może mu sprezentuje na urodziny


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-04-17 21:53 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez twix
w Elblagu chyba juz nie skacza ale adre jest www.ssae.pl
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2016-06-24 17:18 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez ssae
Szkoda, że dopiero teraz widzę ten post... Owszem skaczemy w Elblągu już od kilku lat. Zazwyczaj sezon spadochronowy trwa u nas od maja do września. Zapraszamy zarówno na skoki w tandemie z instruktorem, jak i kursy metodą AFF oraz tradycyjną na linę. Strona ssae.pl jest oczywiście aktualna; dodatkowo na bieżąco jesteśmy na FB. Zapraszamy serdecznie.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
gorski.k83
2016-03-02 13:02 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez gorski.k83

Skoki to świetny pomysł ! Skakałem ze spadochronem.  Byłem pod wrażeniem, uczucie niesamowite a widoki z 4000m przepiekne :D Polecam . 


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.