najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
SP nr 19 w Elblągu prowadzi w rankingu wojewódzkim! Staramy się odpowiedzieć dlaczego (+ wideo)
2017-12-23 20:58 100%

SP nr 19 w Elblągu prowadzi w rankingu wojewódzkim! Staramy się odpowiedzieć dlaczego (+ wideo)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Liczby nie kłamią. Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu zajmuje pierwsze miejsce w województwie pod względem liczby uczniów zakwalifikowanych do finału wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Finalistów uczęszcza do tej szkoły aż 55!

Szczególny prymat tej szkoły widoczny jest na polu matematyki i informatyki. Na 24 uczniów zakwalifikowanych z całego województwa warmińsko-mazurskiego do etapu wojewódzkiego konkursu z informatyki niemal co trzeci z nich uczęscza do elbląskiej SP nr 19! Jednocześnie stanowią oni aż 70% uczniów z Elbląga zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego konkursu z informatyki. Ponadto godnym podkreślenia jest fakt, że na 52 uczniów z Elbląga zakwalifikowanych do wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki aż 20 uczęszcza na zajęcia do SP nr 19!

Co jest przyczyną tak wielkiego sukcesu, dodajmy – sukcesu bardzo wymiernego? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba dostrzec kilka czynników, które złożyły się na doskonałe wyniki uczniów z elbląskiej dziewiętnastki.

Przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje postawa samych uczniów, którzy swoim zaangażowaniem i pracowitością sprawiają, że korzystają z talentów, którymi zostali obdarzeni. To także mocne zangażowanie i profesjonalizm nauczycieli, którzy niejednokrotnie zostają po godzinach. Nie byłoby to możliwe, gdyby w placówce nie panowała odpowiednia atmosfera, gdyby nie zostały stworzone odpowiednie możliwości. To natomiast w dużej mierze zasługa dyrektora placówki, który poszukuje odpowiednich rozwiązań sprzyjających twórczej pracy i rozwojowi. Jak to robi? Dzięki ukierunkowaniu, stworzeniu odpowiednich warunków. Dyrektor placówki Edward Pietrulewicz ma za sobą wiele osiągnięć. Przypomnijmy, że wcześniej przez wiele lat - od 2006 do 2014 roku - pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, w której zdobył duże doświadczenie w zarządzaniu placówką oświatową. Przez krótki okres był również dyrektorem Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki Urżędu Miejskiego w Elblągu.

Szkoła ma za zadanie przede wszystkim nauczyć, ale musi być też czas na zabawę, na akademię, na pielęgnowanie postaw patriotycznych. Opiekujemy się grobem Westerplatczyka Bronisława Korkowa, po wojnie osiadłego w Elblągu, który został pochowany cmentarzu Agrykola. Dzieci zawsze śpiewają polski hymn samodzielnie, bez podkładu i świetnie dają sobie radę. To te małe cegiełki, które składają się na całość. Rodzice muszą się utożsamiać ze szkołą. Rodzice mocno angażują się w funkcjonowanie placówki. Nie może być tak, że wszyscy pracują, a dyrektor nic nie robi, a jedynie nakazuje i wymaga. Docenianie ludzi jest bardzo ważne. Nauczycieli w Polsce mamy bardzo dobrych. Angażują się, poświęcają swój czas, także wolny. To jest bardzo istotne. Ten zawód cechuje się powołaniem. Sukcesy, które odnosimy to w 90% praca dzieci, które przychodzą na dodatkowe zajęcia prowadzone przez nauczycieli. Przychodzą także w ferie, w trakcie przerwy świątecznej. Bardzo istotne jest zaangażowanie rodziców. W naszej placówce jest ono wyjątkowo silne. Ludzie muszą wierzyć w to, co robią.

– powiedział nam dyrektor SP 19 Edward Pietrulewicz.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć o działalności Stowarzyszenia Dobra Szkoła, które funkcjonuje od kwietnia 2017 roku dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców. Stowarzyszenie nie zatrudnia etatowych pracowników. Wszyscy członkowie zarządu pracują społecznie w ramach wolontariatu. Umożliwia realizację płatnych dodatkowych zajęć edukacyjnych (lekcje przedmiotowe, zajęcia sportowe i inne). Prezesem stowarzyszenia jest Katarzyna Koronowska.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

  • modernizację i remont budynku szkolnego,
  • zakup nowoczesnych środków dydaktycznych i pomocy naukowych,
  • dofinansowywanie działalności kół naukowych i zainteresowań,
  • dofinansowywanie i organizację wypoczynku zimowego i wakacyjnego dzieci i młodzieży,
  • wszechstronną pomoc materialną dla dzieci z rodzin ubogich,
  • dofinansowywanie dożywiania dzieci w stołówce szkolnej,
  • rozwój sportu i turystyki,
  • doskonalenie zawodowe w ramach samokształcenia nauczycieli i rodziców pod kątem realizacji reformy oświaty.

Stowarzyszenie, w którego działalność jest zaangażowanych bardzo wielu rodziców, pozwala nam wprowadzić do szkoły zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne: angielski, matematykę, robotykę, niemiecki, tenis ziemny.

– wyliczał dyrektor Edward Pietrulewicz. 

Szkoła, poza znakomitymi wynikami w nauce, osiąga również duże sukcesy na polu sportowym. Duża w tym zasługa klas sportowych. Obecnie są cztery takie klasy: 4,5,6 i 7 (po jednej w każdym z wymienionych roczników). W szóstej klasie sportowej jest wydzielona grupa sportowa chłopców w piłece nożej (współpraca z Olimpią Elbląg). W ubiegłym roku we współzawodnictwie sportowym szkół województwa warmińsko–mazurskiego placówka zdobyła bardzo wysokie, czwarte miejsce, zdobywając 871 pkt (wszystkie elbląskie szkoły zdobyły wówczas 4370 punktów).

W siatkówce w okolicy zbytniej konkurencji nie mamy. W zeszłym roku szklonym w Pucharze Tymbarku nasza drużyna zagrała w turnieju finałowym na Stadionie Narodowym w Warszawie

– chwalił się sukcesami dyrektor Edward Pietrulewicz. 

Przypomnijmy, że w maju 2017 r. 12-letni piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu w ogólnopolskim finale turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zajęli 13. miejsce. Była to pierwsza drużyna z naszego miasta, która wywalczyła udział w ogólnopolskim finale w 17-letniej historii tej imprezy.

Ponadto w tym samym miesięcu zespół uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu wywalczył czwarte miejsce na mistrzostwach Polski szkół podstawowych w mini siatkówce, a w czerwcu uczniowie dziewiętnastki wywalczyli tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego szkół podstawowych w kategorii siatkarskich trójek. 

Warto ddodać, że 10 uczniów placówki uczęszcza na zajęcia tenisa ziemnego. 

W temacie sportu panuje ważna zasada: jeśli uczeń nie ma minimalnych wyników w nauce, to nie może brać udziału w zawodach sportowych - nie może reprezentować szkoły. 

Z inicjatywy dyrektora Edwarda Pietrulewicza w zeszłym roku powstała w szkole klasa dzwujęzyczna. Dzieci uczą się historii i geografii w języku angielskim, poza tym mają więcej godzin tego jezyka (łącznie 10 godzin tygodniowo języka angielskiego). Oprócz tego uczą się języka niemieckiego (2 godziny tygodniowo). Godnym podkreśelnia jest fakt, że dzieci, które uczą się angielskiego odnoszą także sukcesy w niemieckim.

Ten rok nie jest wyjątkowy. Szkoła  Podstawowa nr 19 w Elblągu podobne sukcesy, choć nie tak spektalkularne jak obecnie, notowała już rok wcześniej.

W zeszłym roku jeśłi chodzi o liczbę laureatów olimpiad przedmiotowych byliśmy na 4. miejscu w województwie, a nasza nauczycielka języka angielskiego Joanna Klimczyk-Siwakowska była najlepszą jeśli chodzi o nauczycieli przygotowujących biorąc pod uwagę wszystkich laureatów ze wszystkich przedmiotów w województwie.

– przypomniał dyrektor Edward Pietrulewicz. 

Szkoła J. polski Informatyka Historia J. angielski Matematyka Razem Procentowo
SP 1 1 0 1 2 5 9 4,71 %
SP 4 2 0 1 1 0 4 2,09 %
SP 6 0 0 0 0 0 0 0,00 %
SP8 0 0 0 1 0 1 0,52 %
SP9 0 0 0 3 0 3 1,57 %
SP 11 1 0 1 4 1 7 3,66 %
SP 12 6 1 8 9 4 28 14,66 %
SP 14 0 0 0 0 0 0 0,00 %
SP 15 6 0 2 1 0 9 4,71 %
SP 16 2 0 0 0 1 3 1,57 %
SP 18 2 0 6 2 0 10 5,24 %
Sp 19 11 7 4 13 20 55 28,80 %
SP 21 7 2 6 6 16 37 19,37 %
SP 23 0 0 1 1 1 3 1,57 %
SP 25 0 0 2 4 2 8 4,19 %
Regent 1 0 0 1 1 3 1,57 %
Pijarzy 3 0 2 3 0 8 4,19 %
Muzyczna 0 0 1 1 1 3 1,57 %
Razem 42 10 35 52 52 191 100 %

 

Poniżej publikujemy ich listę uczniów SP nr 19 – finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

 

Język polski (w nawiasie nauczyciel przygotowujący)

Klara Maria Bielawska (nauczyciel przygotowujący: Beata Burdelska)

Bartosz Głowacki (Aldona Stachowiak-Piwowarczyk)

Dominik Mateusz Jarosz (Aldona Stachowiak-Piwowarczyk)

Marcel Jakub Kańduła (Bogusława Olszewska)

Tomasz Jan Niedziałek (Beata Burdelska)

Julia Pernal (Beata Burdelska)

Kornelia Raszewska (Bogusława Olszewska)

Amelia Roman (Beata Burdelska)

Nikodem Stańczewski (Beata Burdelska)

Adam Marek Stefański (Beata Burdelska)

Julia Żejmo (Bogusława Olszewska)

 

Informatyka (w nawiasie nauczyciel przygotowujący)

Bartosz Głowacki (nauczyciel przygotowujący: Ewelina Bagdziun)

Sebastian Aleksander Głowacki (Ewelina Bagdziun)

Kacper Adam Godlewski (Ewelina Bagdziun)

Marcel Jakub Kańduła (Ewelina Bagdziun)

Michał Muraszko (Agata Jargieła)

Tomasz Jan Niedziałek (Ewelina Bagdziun)

Adam Marek Stefański (Ewelina Bagdziun)

 

Historia (w nawiasie nauczyciel przygotowujący)

Paweł Janiak (nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Osinski)

Filip Narusz (Małgorzata Osinski)

Tomasz Jan Niedziałek (Małgorzata Osinski)

Hubert Filip Sroka (Małgorzata Osinski)

 

Angielski (w nawiasie nauczyciel przygotowujący)

Klara Maria Bielawska (nauczyciel przygotowujący: Izabela Pełczyńska)

Olaf Krzysztof Boros (Izabela Pełczyńska)

Bartosz Głowacki (Marzenna Wnuk)

Małgorzata Hinc (Marzenna Wnuk)

Krzysztof Ryszard Janaszkiewicz ( (Marzenna Wnuk)

Daria Jargieła (Marzenna Wnuk)

Aleksandra Wiktoria Kierska (Marzenna Wnuk)

Tomasz Jan Niedziałek (Izabela Pełczyńska)

Kacper Pietruszewski (Monika Weiert)

Amelia Roman (Izabela Pełczyńska)

Hubert Filip Sroka (Marzenna Wnuk)

Adam Marek Stefański (Monika Weiert)

Dorian Artur Wrzeszcz (Marzenna Wnuk)

 

Matematyka (w nawiasie nauczyciel przygotowujący)

Wiktor Kamil Banach (nauczyciel przygotowujący: Anna Czerlonek)

Bartosz Głowacki (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Kacper Adam Godlewski  (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Daria Jargieła  (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Dominik Mateusz Jarosz  (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Marcel Jakub Kańduła (Anna Czerlonek)

Aleksandra Wiktoria Kierska  (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Julia Korzeniewska (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Gabriel Łąpieś (Anna Czerlonek)

Julia Łukaczyk (Anna Czerlonek)

Karolina Majczyna (Anna Czerlonek)

Michał Muraszko (Anna Czerlonek)

Tomasz Jan Niedziałek (Joanna Maciejko)

Anita Semkiw (Anna Czerlonek)

Maja Sobotowska (Anna Czerlonek)

Hubert Filip Sroka  (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Nikodem Stańczewski (Joanna Maciejko)

Adam Marek Stefański (Joanna Maciejko)

Dorian Artur Wrzeszcz  (Joanna Klimczyk-Siwakowska)

Julia Żejmo (Anna Czerlonek)

 

Zobacz Szkołę Podstawową nr 19 w świątecznym klimacie!

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2017-12-24 22:32 66%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic
Zazdrośników nie brakuje. Okazuje się, że wystarczy dać więcej wolności ludziom, zrobić coś wspólnie z rodzicami, a nie traktować ich jak wrogów i można mieć świetne wyniki.
odpowiedz oceń post 41 21 zgłoś do moderacji
2017-12-25 17:08 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez allla
Artykuł to reklama dyrektora. A jeszcze niedawno głośno było o zaniedbaniach w związku z poważnym wypadkiem ucznia. Jakoś cicho o wyjaśnieniu tej sprawy. Zamieciona pod dywan zapewne.
odpowiedz oceń post 20 41 zgłoś do moderacji
2017-12-26 11:14 71%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Rodzic też
A czy może Pani/Pan wymienić chociaż jedno zaniedbanie o którym "było głośno"...?. Sukces uczniów, rodziców i nauczycieli to z pewnością nie jest reklama dyrektora. A może nie ma co wyjaśniać.
oceń post 29 12 zgłoś do moderacji
2017-12-26 02:20 11%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ff
to zasluga tylko i wylacznie uczniow a nie zadnych kumpli wroblewskiego na stolkach
odpowiedz oceń post 4 33 zgłoś do moderacji
2017-12-26 19:48 68%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Rodzice
Gratulacje!
odpowiedz oceń post 19 9 zgłoś do moderacji
2017-12-27 10:58 44%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Gabi
Wszystkiego najlepszego dla uczniów, nauczycieli i rodziców SP 19!
odpowiedz oceń post 7 9 zgłoś do moderacji
2017-12-27 20:44 65%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez olla
Gratulacje! i życzę dalszych sukcesów.
odpowiedz oceń post 15 8 zgłoś do moderacji
2018-01-03 12:59 14%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez JaJnosik
ale próba zrobienia szumu, filmik świateczny też na szybko "ściagniety" z innej podstawówki w EGu. ....pytanie ilu z nich zostanie finalistami i laureatami wojewódzkimi bo to jest jakaś miara...no ale PR dyrektorowi nie mozna odmówić...
odpowiedz oceń post 3 19 zgłoś do moderacji
2018-01-03 16:15 73%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez JaMaryna
ale "próba" ZAZDROŚCI!!!! Obejrzyj kilka razy filmik, to może zrozumiesz, choć to pewnie będzie trudne.
oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2019-07-08 11:11 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez barbi
dziecko zbiera , przynosi ciasta, bierze udział w woś , - nic z tego nie ma. ani wpisu do swiadectwa wpis jest dla innych dzieci nie wiadomo dlaczego. taka prawda. to nie motywuje, dzieci nie są głupie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2019-07-08 11:14 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez mati38
brak regulaminu wolontariusza, inne szkoły mają . :( daja wpisy uczniom nie tak bardzo angazujacym sie. żenada nie warto nic robić.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.