najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-04-25 16:14 100%

Specjalizacje bez dyplomów? PWSZ wyjaśnia

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Wszystko rozpoczęło się od grupy studentek pedagogiki na Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że uczelnia nie posiada uprawnień do tego, aby na dyplomach ukończenia studiów pojawiła się stosowna adnotacja o ukończonych specjalizacjach. Sytuacja była na tyle poważna, że studentki udały się do prawnika. Władze uczelni tłumaczą: po ukończeniu każdego z 4 kierunków i każdej z 10 specjalizacji student otrzyma dyplom wraz z suplementem.

Cały problem zaistniał w momencie, gdy studentki III roku pedagogiki dowiedziały się o tym, że ich specjalizacje nie pojawią się na końcowym dyplomie ukończenia studiów. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, taka informacja miała wypłynąć od samych wykładowców. Zdaniem studentek, uczelnia nie posiada stosownych uprawnień do tego, aby wystawić dyplom ukończenia np. pedagogiki o specjalizacji opiekuńczo-wychowawczej. Na dyplomie widoczna byłaby wyłącznie sam kierunek, czyli „zwykła” pedagogika. Co oczywiste, byłoby to nie tylko złamaniem prawa, ale i również sporą stratą czasu dla tych studentów, którzy uczęszczali na zajęcia specjalnościowe.

Sprawa w oczach studentek była na tyle poważna, że udały się one do prawnika po poradę prawną. Ten stwierdził, że jeżeli faktycznie doszło do opisywanych uchybień, to jest to z całą pewnością złamanie prawa. Grupa studentek stwierdziły również, że tuż po wybuchu „afery” uczelnia zmieniła zapisy na swojej stronie www.

Niezwłocznie skontaktowaliśmy się z władzami uczelni z prośbą, aby wyjaśniły całe zajście. Na nasze pytania i wątpliwości odpowiadała mgr Teresa Kubryń z Instytu Pedagogiczno-Językowego.

(…) każdy student otrzymuje decyzję zawierającą nazwę kierunku, na który został przyjęty i nazwę specjalności - i takie nazwy będą widniały na dyplomie danego studenta, a szczegóły dotyczące przebiegu studiów – w suplemencie do dyplomu.

Nie mowy o tym, że uczelnia nie posiada stosownych uprawnień do wystawienia dyplomu:

Uczelnia posiada uprawnienia do prowadzenia kierunków, nadane przez MNiSW oraz specjalności – uchwalane przez Senat PWSZ w Elblągu. W IPJ prowadzone jest kształcenie na 4 kierunkach, w ramach których prowadzonych jest 10 specjalności. Potwierdzeniem prawidłowej realizacji procesu kształcenia w IPJ i Uczelni  są akredytacje, przeprowadzane przez Zespoły Oceniające Polskiej Komisji Akredytacyjnej - ostatnia na kierunku: pedagogika w czerwcu 2014r., (badany był kierunek: pedagogika ze wszystkimi specjalnościami), zakończona oceną pozytywną - uchwała 685/2014 Prezydium PKA.

Nasza rozmówczyni krótko odniosła się do zarzutów studentek stwierdzając, że „zawierają wiele nieścisłości”.

Wszelkie wątpliwości może Pan wyjaśnić w Biurze Prawnym PWSZ, które m.in. opiniuje wszystkie materiały na Senat i ma obowiązek dbać o nienaruszanie dobrego imienia Uczelni.
 

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-04-27 08:35 44%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez pTom
i tak nic po tych studiach nie ma przecież, szkoły likwidują albo łączą
odpowiedz oceń post 7 9 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:16 52%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez xola
Ten artykuł jest nieprawdziwy. Sama studiuje na 3 roku pedagogiki, nie jest prawdą, to że ,,Na dyplomie widoczna byłaby wyłącznie sam kierunek, czyli „zwykła” pedagogika'', jak również, że uczelnia zmieniła zapisy na swojej stronie www.
odpowiedz oceń post 11 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:18 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez wert58
Dziennikarz nie został do końca poinformowany o zaistniałej sytuacji, większość faktów została przekłamana.
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:21 55%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez student2552
Autor artykułu nie do końca został poinformowany o sytuacji. Nie jest prawdą to, że szkoła nie posiada uprawnień do tego, aby wystawić kwalifikacje z danej specjalności. Gdyby tak było, nie studiowałabym tu .
odpowiedz oceń post 12 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:28 57%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ania23
Czytając ten artykuł, niech każdy się zastanowi i zwróci uwagę na słowo " nieoficjalne" , to skoro nie są to informacje z realnego źródła, to zastanówmy się czy chociaż 3/4 tekstu jest prawdą ?!
odpowiedz oceń post 13 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:32 55%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez A.
Zgadzam się! Z nieoficjalnych informacji usłyszałem również , że grasuje ciasteczkowy potwór...
odpowiedz oceń post 12 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:33 52%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Zosia2
Gdzie studiuje autor artykułu, bo chyba nie w IPJ, skoro pisze rzeczy "wysane z palca".
odpowiedz oceń post 11 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:37 42%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez zdziwiona
Matko, jakaś wojna uczelni???
A nie...ten chłopak jest z PWSZ...
odpowiedz oceń post 8 11 zgłoś do moderacji
2016-04-27 09:44 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez m.n.
"Nieoficjalne" wiadomości, na podstawie których napisano ten artykuł mijają się z prawdą. Jestem studentką i wiem, że uczelnia ma uprawnienia do wystawienia dyplomu ukończenia kierunku wraz ze specjalnością. Proponuję, aby autor pisał swoje artykuły na podstawie oficjalnych informacji.
odpowiedz oceń post 10 10 zgłoś do moderacji
2016-04-27 10:00 52%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Kasia Studentka Pedagogiki
Rysiu ma cholere robisz ferment jak nie znasz sprawy? Zaslyszales cos na fajce za uczelnią i zgrywasz znawce. Info masz stare bo wpisy na dyplomach byly i będą a sprawa jest juz wyjasniona. Zamiast sluchac plot popraw swoje artykuly. Przypadki i liczby sie klaniają.
odpowiedz oceń post 13 12 zgłoś do moderacji
2016-04-27 11:09 62%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Zosia2, ania23 i student2552 to te same osoby? haha, PR uczelni działa ^^ "zobacz wpisy tej samej osoby" to najlepsza opcja na elblag.net ;)
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2016-04-27 16:51 60%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez studentka
Nie precyzyjne informacje to miał ten pan. Nie powinien umieszczać informacji, które nie zostały potwierdzone.
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2016-04-27 17:05 50%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Pedagogika rok III
Jakie PR Rysiu? Piszesz głupoty to potem wiąż się z konsekwencjami i odzewem. Sprawdzaj informacje zanim kolejny raz zaczniesz jechać i to jeszcze po swojej uczelni.
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2016-04-27 19:33 74%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez observer
Ech ptysiu ptysiu... Widzę że lata "dziennikarzenia" nie nauczyły cię niczego. Błędy jak były, tak są, pęd ku karierze jak był, tak jest. Masz aspiracje żeby być Bóg wie jakim dziennikarzem a wszystko ostatecznie sprowadza się do jednego i tego samego - wymyślania faktów. I nie mów mi, że tak nie jest bo większość komentujących zauważyło ten problem. Już nawet Fakt z tymi swoimi fantazyjnymi tytułami rzędu "Mąż orał mną pole" jest lepszy od tego, co ty tu wyprawiasz na elblagnecie. Kończ waść, wstydu (sobie) oszczędź. Aha, jak usuniesz ten komentarz to w jego miejsce pojawią się inne. (patrz art. 54, pkt. 1 i 2 Konstytucji RP)
odpowiedz oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.