najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Strajk pracowników oświaty w szkołach w całej Polsce. Ile szkół w Elblągu bierze w nim udział?
2017-03-31 11:32 100%

Strajk pracowników oświaty w szkołach w całej Polsce. Ile szkół w Elblągu bierze w nim udział?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Już w dniu 7 marca bieżącego roku zarząd główny ZNP zadecydował, że 31 marca Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzi całodzienny, ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Akcja strajkowa jest organizowana także w niektórych szkołach w Elblągu i regionie. W naszym mieście dotyczy to 23 z 44 placówek oświatowych. Dzisiaj, 31 marca, biorący udział w strajku nauczyciele i pracownicy oświaty, przyszli do szkół, ale nie pracują. 

Jak nam powiedział prezes Oddziału ZNP w Elblągu Gerard Przybylski już 21 marca zarząd oddziału podjął stosowną uchwałę w sprawie. 22 marca, działacze ZNP rozwozili do dyrektorów placówek oświatowych w Elblągu pismo informujące o tym, że w danej szkole będzie odbywał się strajk. Jak poinformował nas szef elbląskich struktur związku akcja protestacyjna odbywa się w tych szkołach, w których 50% załogi opowiedziało się za strajkiem.

Próbowano rozmydlić temat strajku. W eterze pojawiły się pogłoski, że kto uczestniczy w strajku będzie zwolniony, co jest nieprawdą. W 23 jednostkach referendum wskazało na strajk - to było dla mnie najważniejsze

- powiedział nam dzisiaj Gerard Przybylski.

Jak wygląda akcja strajkowa? Protestujący nauczyciele są obecni w miejscu pracy, ale nie prowadzą zajęć. Dzieci mają zapewnioną opiekę. 

O co walczy ZNP i strajkujący? Związek domaga się deklaracji, że do 2022 roku w szkole nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pracowników niebędących nauczycielami oraz że do tego czasu warunki pracy i płacy nie zmienią się na niekorzyść. kolejnym postulatem jest podniesienie zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 procent.

Jak wyjaśnił szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz na konferencji prasowej:

Strajk jest absolutnie legalny, dotyczy obrony praw pracowniczych i mieści się w zapisach ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. (...) Nikt z uczestników tego strajku - ani pani woźna ani nauczyciele - nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności. 

Jak zapowiedział Broniarz, w większości szkół i przedszkoli strajk odbędzie się w godzinach: 7.30-15.30. Według szacunków ZNP w strjaku bierze udział 40-45 procent placówek. Największe poparcie dla niego jest w województwach: pomorskim, śląskim, łódzkim, podkarpackim i mazowieckim. 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-03-31 15:02 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Piotrowicze i Spirytus
Popieram strajk nauczycieli w obronie rozumu i naszych dzieci - drodzy nauczyciele, cała normalna, nie-PiSowska Polska z Wami, powodzenia!
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2017-04-02 20:42 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Patriot
Gdzie tam widzisz obrone dzieci, czy rozumu? Przeczytaj tekst jeszcze raz. Jest napisany rzetelnie, Zobacz ankiete, ktora ZNP przeprowadzal (podsumowanie masz w akapicie "O co walczy ZNP.."
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-03-31 16:40 70%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Chętny
Panie Prezesie czas odejść, ciepła emeryturka i pensyjka* Młodzi czekają i na to miejsce.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2017-04-02 13:59 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez WON!!!
Gdzie znajdę życiorys tego smutnego człowieka?(szczegółowy i prawdziwy,bez luk)
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-04-02 19:32 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez lo
nieroby do roboty
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-04-02 20:30 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Mechanik
"Protestujący nauczyciele są obecni w miejscu pracy, ale nie prowadzą zajęć."
A moze ktos ich policzy. W mojej szkole -ZSM, wszystkie lekcje byly prowadzone, a w bibliotece siedzialo strajkujacych moze z 5 osob.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-04-02 20:39 100%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez robolek-niematolek
Biedulki, jakie prawa pracownicze sa wam łamane?!! Te o pracy 18h/1 tydzien, gdzie normalny czlowiek pracuje 40h, czy te o 2 miesiecznych wakacjach, feriach, swietach, co daje 9 miesiecy pracy? Czlowiek na umowie o prace (jak ja w koncu dostanie) pracuje 11mcy, jak mu pracodawca da ten urlop i pod warunkiem, ze nie ma umowy na 1/2 etatu z obowiazkiem stawienia sie 2h przed godzina rozpoczecia i zostania 2h po robocie :p
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-04-04 12:21 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Cypis
23 z 44, toż to ledwo połowa elbląskich placówek. Coś mi się widzi, że Przybylski swoim wizerunkiem i zachowaniem szkodzi ZNP, bo z roku na rok coraz mniej nauczycieli popiera ich działania.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.