najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Szczepiennia ochronne - fakty i mity
2015-08-30 15:00 50%

Szczepiennia ochronne - fakty i mity

rozpoczęty ponad rok temu przez Karolina Kobak

Postulatów za i przeciw szczepieniom ochronnym jest bardzo wiele. W kwestii tej pewne jest jednak tylko jedno - za uchylenie się od szczepienia możemy słono zapłacić.

Nawet 10 tys złotych - tyle będą musieli zapłacić rodzice, którzy uchylili się od szczepienia swojego dziecka nie mając ku temu uzasadnionych medycznie powodów. Według Głównego Inspektora Sanitarnego takie działania mają wpłynąć na zmianę decyzji rodziców i dostosowanie się do odgórnych decyzji.

Niebezpieczne szczepienia?
W internecie można znaleźć wiele stron i informacji o tym, że szczepienia są dla najmłodszych bardzo ryzykowne. Warto jednak najpierw sprawdzić stronę pod względem tego, kto dane treści publikuje, a także, czy przekazywane przez siebie informacje podpiera badaniami.

Według sceptyków szczepienia dzieci, substancje zawarte w szczepionkach powodują, że niemowlaki częściej zapadają na autyzm, cukrzycę insulinozależną, stwardnienie rozsiane, zespół Gullaina i Barrégo, czy choroby atopowe.

Lekarze jednak zgodnie twierdzą, że nie ma żadnych związków pomiędzy wyżej wymienionymi chorobami, a jedyne co łączy autyzm i szczepienie to czas - w okresie, kiedy podaje się szczepionkę, u dziecka może ujawnić się autyzm. Kontrowersje wśród rodziców budzi również substancja obecna w szczepionkach, tzw tiomersal, który zawiera etylen rtęci. Środek ten dodawany jest do szczepionek w celu zakonserwowania ich, a jego stężenie nie zagraża noworodkom. Tiomersal ma właściwości przecibakteryjne i przeciwgrzybicze, które do lekarstwa dodaje się, aby zapobiec zakażeniu szczepionki po otwarciu opakowania. Lekarze twierdzą, że skład związku budzi wątpliwości dlatego, że jest mylony z metylortęcią, która jest toksyczna i która na codzień występuje w środowisku.

Szereg wątpliwości budzi też szczepienie przeciwko pneumokokom. Na wielu stronach internetowych można przeczytać, że owszem, lek zabija wirusy i bakterie, które są odpowiedzialne za zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie płuc, czy infekcje, takie jak posocznica czy ropne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ale na ich miejsce wchodzą inne bakterie.  Statystyki pokazują, że pneumokoki są przyczyną 11% wszytkich przypadków śmiertelnych zachorowań u dzieci do lat 5.

Szczepionka pozbywa się więc z organizmu niebezpiecznych dla małych dzieci bakterii, jednakże na ich miejsce przybywają inne - co sprawia, że rodzice wahają się, czy szczepić, czy też nie. Lekarze odpowiadają jednak, że "nowe" bakterie, które zagnieżdżają się w w jamie nosowo-gardłowej dziecka, nie są tak niebezpieczne jak te, które zwalczamy za pomocą szczepionki.

Lekarze i badacze apelują, aby szczepić swoje dzieci, co pozwoli zapobiec epidemiom. W historii ludzkości istnieje kilka przypadków związanych z tym, iż po fali uchyleń od szczepień znacząco wzrosła ilość zachorowań na choroby zakaźne, które bardzo często dla zakażonych kończyły się śmiercią. 

Jest wiele krajów, w których to decyzja rodziców jest najważniejsza, a szczepienia ochronne nie są obowiązkowe. W Polsce jednak takiej wolności nie ma, uchylać się od szczepień nie wolno. Lekarze mogą jedynie szczepienie odroczyć, jeśli pacjent przechodzi jakąś chorobrę, nawet lekką, typu przeziębienie; lub ma grypopodobne objawy - katar, kaszel lub podwyższoną temperaturę.

Co Wy sądzicie na ten temat? Szczepicie swoje dzieci? Jeśli nie - dlaczego?

 

oceń wątek 2 2 zgłoś do moderacji
NoName
2015-08-30 20:09 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Cała prawda o szczepionkach: https://www.youtube.com/watch?v=vyZjt72SjnE
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2015-08-30 20:27 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Lek
Mam pytanie do dziennikarki która napisała ten teks dla czego piszecie taka głupotę i propagandę dla czego piszecie takie teksty zmuszacie ludzi do zabijana własnych dzieci ? dla czego nie napisaliście prawdy wiele krajów EU wycofało szczepionki z aptek te które są u nas i są szczepione dzieci , bo stwierdzono że te szczepionki powodują inne choroby które stwarzają wysokie zagrożenie zgonem dziecka , twierdzenie że nie zaszczepione dziecko powoduje epidemie jest głupotą nie potwierdzona medyczne , to że się nie myjecie nie dbacie o higienę powoduje choroby nawet nie wiecie dokładnie z skąd się wzięła ostatnia grypa w Elblągu setki osób miało wielo miesięczny kaszel to jest zmutowana grypa i nawet szczepienie nic nie daje jedynie bardziej osłabia organizm szkoda słów na ten portal żyjecie w obłudzie i głupocie szkoda życia dla was !!!
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.