najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-04-07 10:33 100%

Targi pracy połączone z edukacją. Nie każdy jest zadowolony

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

To Zespół Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego zapoczątkował ideę targów edukacji skierowanych stricte do uczniów szkół gimnazjalnych. Przez 10 lat był hostem tej imprezy. Dziś już ją stracił na poczet połączonych targów pracy i edukacji. Czy to jest dobre rozwiązanie? Opinie są podzielone.

Zespół Szkół Mechanicznych był pomysłodawcą i hostem Targów Edukacji, które były skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych. Dzięki nim, młodzi ludzie mogli bezpośrednio zetknąć się z klimatem danej szkoły, porozmawiać z jej uczniami i podjąć ewentualną ostateczną decyzję. Każda szkoła miała swoje „5 minut”, aby jak najlepiej się zaprezentować i, co oczywiste, przyciągnąć jak największe grono przyszłych uczniów.

Dziś Targi Edukacji w ZSM to przeszłość. Zostały one połączone z Targami Pracy, a całe wydarzenie odbywa się w murach CSB przy ul. Grunwaldzkiej.

Decyzja o organizacji targów szkół ponadgimnazjalnych oraz targów pracy została podjętą wspólnie przez Powiatowy Urząd Pracy i Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu.

Co oczywiste, dyrekcja szkoły, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie, nie kryje rozczarowania tą decyzją. Twierdzi, że nie została poinformowana o takich planach, a jedynie postawiona przed „faktem dokonanym”. Joanna Urbaniak broni decyzji Urzędu mówiąc o nowych zasadach szkolnictwa w oparciu o rynek pracy:

Połączenie targów szkół z targami pracy daje gimnazjalistom możliwość poznania szkół i ich oferty edukacyjnej, a także – co bardzo ważne w kontekście wyboru dalszego kierunku kształcenia - poznania elbląskich pracodawców i ofert pracy, jakimi dysponują. Od tego roku zgodnie z zasadą rozwoju szkolnictwa zawodowego w oparciu o rynek pracy proponuje się właśnie taką formułę dotyczącą organizacji targów. Zespół Szkół Mechanicznych nie pomieściłby tak dużej miejskiej imprezy, dlatego też propozycja została skierowana do MOSiR-u, który dysponuje dużą Halą Sportowo –Widowiskową.

Zdaniem rzecznik, dyrekcja ZSM została poinformowana o decyzji Urzędu Miejskiego już w styczniu br.

Oczywiście jesteśmy wdzięczni jako miasto za wieloletnią współorganizację targów szkół ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że i tegoroczna formuła zyska akceptację uczniów, nauczycieli i pracodawców. W targach udział wezmą nie tylko uczniowie, ale i pracodawcy, agencje zatrudnienia, organizacje pozarządowe, instytucje kierujące swoje działania do grupy osób niepełnosprawnych oraz instytucje wspierające przedsiębiorczość.

Czy taka nowa formuła połączonych targów przypadła do gustu? Generalnie tak, zarówno dyrektorzy poszczególnych placówek jak i pracodawcy zaznaczyli, że jest to dobra decyzja: począwszy od spraw logistycznych (miejsca parkingowe, więcej miejsca na salej hali) po sprawy edukacyjno-zawodowe (gimnazjaliści już dziś mogą podjąć stosowną decyzję co do swojej przyszłości).

Zapraszamy do naszego materiału video, który nagraliśmy podczas połączonych targów. Tam wypowiada się m.in. wicedyrektor ZSM, uczniowie, pracodawcy ale i również kierownik Referatu Edukacji w UM. Poznajcie ich opinię i podzielcie się swoją w komentarzach!

 

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2016-04-07 12:57 60%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Poprawiacz ;)
Panie Rysiu, do wicedyrektora należy mowić Panie dyrektorze, a nie panie wicedyrektorze.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-04-07 13:09 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Organizowanie targów pracy to świetny pomysł ! Tylko żeby miał on ręce i nogi to licznie przybyłej rzeszy osób poszukujących zatrudnienia, należy przedstawić pracodawców z ofertami pracy nie rodem z Burkina Faso, ale z cywilizowanego świata w jakim zdaje się na co dzień żyjemy ! Niestety w naszym regionie, ci którzy mogą zaoferować dobrą pracę wcale nie muszą szukać kandydatów do niej przez takie spotkania, a przedsiębiorcy którzy za niskie uposażenia wymagają od kandydatów wysiłku godnego BATMAN – a zawsze będą wystawiać swoje stoiska i w licznych wywiadach narzekać że nie można na rynku zdobyć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Najlepszym przykładem są tu dwie znane firmy z branży meblowej, które chyb ani razu nie opuściły tej cyklicznej imprezy ! ! !
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-04-07 18:27 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez +++
Dziwne, w V LO mają kierunek TECHNIK KRYMINALISTYKI - co te dzieci opowiadają ??????
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2016-04-07 20:41 22%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez wiem................
Panie redaktorze - wypowiada się nie kierownik referatu edukacji a pani dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki.
odpowiedz oceń post 2 7 zgłoś do moderacji
2016-04-08 12:37 57%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez hania
A kiedy odbył się KONKURS???? Bo żadnej informacji nie było, a ni też żadnej informacji z UM na ten temat? Przecież 1 kwietnia już było!
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2016-04-08 12:45 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez zzzzz
To już nie jest CENTRUM SPORTOWO BIZNESOWE tylko Hala SPORTOWO-WIDOWISKOWA od niedawna zmieniona nazwa, proszę poprawić :)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.