najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-07-24 10:05 92%

Temat na weekend: czy dzieci nie kupią już słodyczy?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Do takiej decyzji Ministerstwa Zdrowa dostosować się muszą wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych. Co w zamian pojawi się w szkołach? Według resortu, same zdrowe jedzenie.

Ustawa poruszona została na forum publicznym w momencie, kiedy Instytut Żywności i Żywienia poinformował, że odsetek dzieci z nadwagą w Polsce stale się zwiększa. Co prawda, największy wskaźnik występuje w województwie mazowieckim, jednak wprowadzane zmiany dotyczą całego kraju. Całe rozporządzanie najbardziej nie podoba się dużym koncernom spożywczym oraz ajentom, którzy są niechętnie nastawieni do zmian.

Do tej pory stosowanie zasad zdrowego żywienia w placówkach oświatowych było dobrowolne. Gdy wejdą nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie żywienia i żywności ze stołówek, sklepików, bufetów i automatów w szkołach znikną produkty z dużą zawartością cukru, tłuszczów czy soli. Resort zdrowia przygotowuje rozporządzenie z listą produktów spożywczych, które mogą być dostępne na terenie szkół, a dyrektorzy placówek są informowani o nowych wymogach ustawy o bezpieczeństwie żywienia.

Żeby było jasne, wytyczne dotyczą tylko szkół, także dzieci w dalszym ciągu będą mogły kupić sobie np. słodycze w drodze do szkoły lub bezpośrednio po. I tutaj właśnie pojawia się główne pytanie – czy takie rozporządzenie wpłynie na obniżenie zjawiska nadwagi i otyłości wśród dzieci? Wielu specjalistów żywieniowych uważa decyzję resortu zdrowia za właściwy kierunek, jednak jest to dopiero pierwszy krok.

Najważniejsza, według nich jest edukacja dzieci i utrwalanie dobrych nawyków, zanim jeszcze pójdzie do szkoły. To od rodziców zależy w głównej mierze, czy dziecko będzie odżywiać się w sposób dla niego odpowiedni i bezpieczny. Do tego oczywiście należy dodać całą paletę innych czynników, jak zajęcia sportowe, czy forma spędzenia wolnego czasu. Dbając o te wszystkie ważne elementy rozwoju dzieci można dopiero mówić o prawidłowym rozwoju dzieci.

Jak to jest w naszym rodzimym Elblągu? Dbacie o zdrowe nawyki żywieniowe swoich dzieci, czy zwracacie uwagę na to dopiero w momencie, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki niebezpiecznego przybierania wagi dziecka? Podzielcie się z nami swoimi opiniami.
 

oceń wątek 11 1 zgłoś do moderacji
2015-07-24 10:15 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez fan
Fajny brzuszek ^^
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2015-07-24 10:48 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez hodor
poebauo was troche z tym obrazkiem...
odpowiedz oceń post 10 0 zgłoś do moderacji
2015-07-24 12:33 100%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez alvaro
Czego się nie robi, żeby przyciągnąć czytelników... Obrazek ni %^&* nie pasuje
oceń post 11 0 zgłoś do moderacji
2015-07-24 12:35 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez alvaro
Co za problem? Będą na przerwach biegać do Biedronek albo innych takich i zaopatrywać się w batony itd. I sklepiki szkolne pozamykają
odpowiedz oceń post 9 0 zgłoś do moderacji
2015-07-24 12:59 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez baton
Trzeba było pójść dalej i dać fotkę tej dziewczyny bez spodenek i majtek. Nie zdziwi mnie jak Ministerstwo Zdrowia wyda decyzję zakazującą sprzedaży słodyczy młodzieży do 18 lat. :-D
odpowiedz oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2015-07-24 13:13 83%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez zdzicho
Myslalem po zdjeciu ze to tekst o wakacyjnej prostytucji mlodziezy.
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2015-07-24 15:12 40%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez erotoman
Te spodenki dziewczyny ze zdjęcia cosik mi przypominają tirówkę z siódemki. Frędzelki na nogawkach i pasek są identyczne. :-D
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2015-07-24 17:08 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Agz
Oczywiście, że jest to świetny pomysł bynajmniej dla dzieci w podstawówkach, które nie są na tyle duże, aby wychodzić do marketów i kupować słodycze, oby tylko rodzice nie dawali cukierków i chipsów do szkoły, bo inni rówieśnicy będą kombinować, jak je również zdobyć i co najważniejsze - wpajanie dobrych nawyków przez rodziców. I miejmy nadzieję, że sklepiki szkolne faktycznie będą pozbawione produktów, w których jest mnóstwo cukrów, choć ten cukier i tak będzie "przemycany" w produktach nadających się do sprzedaży :) Ale zmiany na +! Pozdrawiam.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-07-24 17:29 100%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ;P
ta ręka nie jest ręką nastolatki, twierdzę wręcz, że mężczyzny
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-07-25 13:23 67%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez erotoman
Wow, a gdzie się podziała poprzednia fotka ? :( :-D
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.