najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-09-11 14:31 67%

Temat na weekend: dlaczego ludzie odbierają sobie życie?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Statystycznie każdego dnia 11 osób odbiera sobie życie. W 2013 roku w Polsce odnotowano w sumie 8579 prób samobójczych, z czego 6097 z nich zakończyło się zgonem. Najwięcej przypadków samobójstw dotyczyło nieporozumień i problemów rodzinnych, z czego ponad tysiąc samobójstw dotyczyło osób między 10 a 24 rokiem życia. Dlaczego ludzie odbierają sobie życie?

 

Wczoraj, 10 września obchodziliśmy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Dzień ten został ustanowiony przez WHO (World Health Organization – Światowa Organizacja Zdrowia) z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom. Wśród zachowań o charakterze samobójczym wyróżnia się czynniki psychologiczne, psychiatryczne, socjologiczne, biologiczne i związane ze stanem zdrowia.

 

Nieradzenie sobie ze stresem, brak umiejętności rozwiązywania problemów, brak dostępnego wsparcia społecznego, krytyczny stosunek do własnego ciała, czy zaburzenia osobowości. To tylko kilka kluczowych psychologicznych elementów, które wpływają na podjęcie tego strasznego kroku, jakim jest odebranie sobie życia. Co przede wszystkim jest tego powodem w Elblągu? Okazuje się, że najwięcej tych mnogich problemów ma podstawę w samotności. Oczywiście przekłada się to na inne, narastające trudności z którymi samobójca nie jest sobie w stanie poradzić. Ostatecznie człowiek, który decyduje się na odebranie sobie życia, najczęściej nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.

 

Choć samobójstwo jest bardzo trudną sytuacją, to każdy z nas może jej zapobiec. Paul Quinnett, twórca jednego z programów prewencji samobójstw w Stanach Zjednoczonych, porównuje umiejętność zapobiegania samobójstwom do umiejętności stosowania metod pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Według Quinnetta, poznanie oznak ostrzegawczych samobójstwa i podstaw interwencji kryzysowej może przyczynić się do zapobieżenia samobójstwom ludzi, którzy żyją wokół nas. Jednak aby pomóc, trzeba z ludźmi rozmawiać, przeciwdziałając tym samym podstawowemu problemowi – osamotnieniu.

 

Elbląscy psychoterapeuci główny problem przy próbie samobójczej upatrują głównie w narastającym osamotnieniu. Zgadzacie się z tym? A może sami macie takie traumatyczne doświadczenia?

 

oceń wątek 8 4 zgłoś do moderacji
2015-09-11 14:53 69%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kat Na Idiotów
Kompromitacja! Czy wydawca ma wpływ na redakcje? To niech będzie pytaniem na weekend!
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2015-09-11 22:38 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez observator
opiekunowie powinni zmieniać nie tylko pampersy, ale również sprawdzać co ich podopieczni robią przy komputerze
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2015-09-11 15:48 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
Odpowiedz jest prosta - Mocarz.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-09-11 16:05 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Lucky Luck
Przez długi bankowe,przez brak bliskich osób i przez brak wsparcia ze strony rodziny przyjaciół i znajomych.Przez nie powodzenie w miłości.Przez środki odurzające dzięki którym tracimy świadomość między prawdą a fikcją.
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-09-12 12:49 100%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez cze
Mocarz
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2015-09-12 08:50 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez 100% elblążanin
Jak się czyta, słucha wkoło natłok negatywnych informacji, to się w pewnym stopniu udziela....... zapraszam do studiowania psychologii pozytywnej......
a życie będzie szczęśliwsze. Pozdrawiam i proszę o więcej optymizmu.
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
Cheetah
2015-09-13 20:02 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Cheetah
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.