najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-08-14 10:00 100%

Temat na weekend: nie potrafimy odpoczywać przez...szefa?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Masz problem z zapomnieniem o pracy podczas urlopu? Nie jesteś sam! Okazuje się, że większość pracowników nie potrafi w pełni zrelaksować się podczas urlopu i korzystać z jego dobrodziejstw. Niestety ten stan prowadzi do frustracji, depresji i wypalania zawodowego.

Z raportu Monitor Rynku Pracy sporządzonego przez Instytut Badawczy Randstad wynika, że tylko 64 proc. Polaków zapomina o pracy podczas wakacyjnego wyjazdu. Głównym powodem tego są nadmierne oczekiwania przełożonych - aż 60 procent polskich pracowników otrzymało bowiem polecenie, by byli dostępni telefonicznie podczas urlopu, a 36 proc. zostało zobligowanych przez szefów do natychmiastowego odpowiadania na służbowe telefony i e-maile. Jak więc dziwić się, że Polacy mają problem z zapomnieniem o obowiązkach zawodowych podczas urlopu?

Najgorzej mają osoby, które nie potrafią zdystansować się w stosunku do swojego stanowiska pracy – takie osoby są „niewolnikami z poczucia obowiązku”. Najczęściej jest to pierwszy krok do wypalenia zawodowego lub pracoholizmu. Strach przed utratą pracy, obniżenie pensji i wiele innych czynników wpływają na to, że nie odcinamy się od pracy służbowej w czasie urlopu. Niezbędna jest w tym przypadku umiejętność asertywności wobec swojego szefa oraz delegowanie obowiązków. Jednak w ostatnim przypadku, potrzeba dużego zaufania do współpracowników, którego często nam brakuje.

Jak więc odpoczywać? Aby zregenerować się i nabrać sił do pracy, powinniśmy udać się na przynajmniej 14 dniowy urlop. Jednak musi być być urlop, który całkowicie odcina nas od obowiązków zawodowych. Jeżeli nie zadbamy o to, prędzej czy później czeka nas forma kryzysu zawodowego z którego wyjście może kosztować nas zdecydowanie więcej niż zadbanie o regularny i udany urlop. Wiemy, że łatwo mówić, a trudniej zrobić - sami doskonale to rozumiemy. Dlatego pytamy, jak wygląda Wasz tegoroczny urlop? Nabraliście sił, czy ciągle towarzyszyły Wam obowiązki zawodowe?

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
piotr44
2015-10-07 06:20 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez piotr44

Również jestem takiego samego zdania .Życie to nie tylko praca. Niestety wiele osób nie bierze tego do serca i się przepracowuje. Polecam wybrać się w góry. Osobiscie jestem zdania,że nie ma nic lepszego niż świeże górskie powietrze oraz wędrówki po górach.Mogę Wam polecić Białkę Tatrzańską. Miła miejscowość gdzie jest wiele pięknych miejsc. Znajdują się tam termy:http://www.termabialka.pl/Jedziemy tam rodzinnie w tym roku na ponad 2 tygodnie. 


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
AnetaZ
2015-10-07 13:09 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez AnetaZ

Ja sama wiem, że pracę ciężko oddzielić od czasu wolnego. O pracy myślę 24 godizny na dobę, nawet w nocy. Po prostu identycznie tak jak tutaj http://www.biomedical.pl/aktualnosci/stres-zwiazany-z-praca-wplywa-na-zycie-osobiste-stwierdzaja-amerykanscy-naukowcy-3441.html - zaklęty krąg stresu :/ Ale według mnie to wina tego, że tyle strasznie dużo trzeba pracować, aby w ogóle mieć jakieś pieniądze w tym kraju.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.