najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
eijk
2017-10-27 13:30 0%

Tydzień Zdrowego Chleba w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu

rozpoczęty ponad rok temu przez Informacja prasowa

Już po raz czwarty Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka wziął udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” organizowanej przez Fundację Dobre Życie.

Celem akcji jest podniesienie świadomości na temat prawidłowego odżywiania się, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami, zainteresowanie uczestników tym, co kładą na talerzu i jak dieta wpływa na ich zdrowie, jak również promowanie zdrowego stylu życia. Jest to o tyle istotne, że jak wskazują ostatnie badania Instytutu Żywności i Żywienia dotyczące otyłości i nadwagi – sytuacja w kraju nie jest najlepsza.

Podczas tygodnia zorganizowane zostało wiele zajęć i przedsięwzięć szkolnych, po to by przekazać uczniom i ich bliskim, jak najwięcej informacji. Aktywności odbywały się w dwóch blokach tematycznych. Po pierwsze „Zdrowe odżywiania”, w ramach którego we wszystkich klasach odbyły się zajęcia edukacyjne pn. „Od ziarenka do bochenka” we wszystkich klasach, uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nauczycieli prezentację multimedialną dot. powstawania zdrowego chleba a potem uczestniczyli w degustacji różnych rodzajów pieczywa. Odbyły się także zajęcia kulinarne – pieczenie chleba na zakwasie, zajęcia podczas, których wykonywano „Zdrowe kanapki” i „Pyszne i zdrowe soki owocowe”. Podsumowaniem bloku było wyjście do piekarni.

Drugi blok to - „Ruch to zdrowie”, w ramach którego uczniowie i pracownicy Ośrodka brali udział w codziennej gimnastyce porannej na terenach rekreacyjnych placówki. Odbyły się zajęcia muzyczno - ruchowe dla wybranych klas, zawody sportowe „Jesienne Biegi Przełajowe” oraz wycieczka rowerowa.

To był naprawdę pyszny i zdrowy tydzień.

Anna Sękowska

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji

Wątek nie zawiera żadnych postów.

Interesujący wątek? Bądź pierwszy i napisz coś ciekawego.
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.