najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-10-09 13:56 100%

W więzieniach i szkołach karmią lepiej niż w szpitalach

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Od tygodnia w sklepikach i stołówkach szkolnych na dzieci czeka zdrowe jedzenie. I na tym kończą się wielkie przedwyborcze rewolucje polityków. Przy tym całym zamieszaniu zapomnieli oni o szpitalach. Miejsce, gdzie ludzie chorzy powinni dostawać posiłki najwyższej jakości jest zdominowane przez kromkę chleba z pasztetem.

Pomijając nasze nawyki żywieniowe oraz to co jemy w domu na śniadanie, obiad i kolację należy powiedzieć wprost: jedzenie dla pacjentów pediatrycznych (bo o dzieciach mówimy) jest niesmaczne i niezdrowe. Przekonało się o wielu pacjentów, którzy otrzymali zwyczajną dietę. Jak wyglądają posiłki w szpitalach możemy przekonać się na stronie „Posiłki w szpitalach” na Facebooku.

Profil ten obserwuje obecnie 101 tys. użytkowników. Każdego dnia możemy zobaczyć nowe „propozycje szpitalnego menu”. Spowodowane jest to przede wszystkim ignoranckim i wygodnym podejściem zarządzających szpitalami. Praktycznie w 100% przetargów ogłaszanych w Polsce najważniejszym wskaźnikiem jest cena. Inne warunki nie są już tak istotne. W ten sposób zarówno dorośli, jak i dzieci dostają coś, co trudno połączyć ze słowem "odżywianie".

Dochodzi tutaj do paradoksu gdyż miejsce, w którym chorzy mają wrócić do zdrowia, utrudniane to przez niezdrowe jedzenie. W większości szpitali brakuje przede wszystkim warzyw i owoców. O dietetykach lub technologach żywienia możemy w większości przypadków zapomnieć. A to błąd - dieta szpitalna powinna być komponowana przez dietetyków, z uwzględnieniem wskazań lekarza dla konkretnego pacjenta oraz opracowanych norm żywieniowych. Problem w tym, że nie ma przepisów, które by precyzowały wdrożenie norm we wszystkich szpitalach. Na chwilę obecną wygląda to tak, że w szkole dziecko dostaje wysokiej jakości posiłki, a w szpitalach wręcz przeciwnie.

W Elblągu pod tym względem jest lepiej niż w ogólnokrajowej statystyce. Na samym profilu znaleźliśmy jedno zdjęcie obiadu. Jednak należy wyraźnie zaznaczyć, że opinia była pozytywna. Natomiast zdjęcie w artykule przedstawia posiłek z... Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nas osobiście ten widok zaszokował.

Jakie są Wasze doświadczenia z pobytem w szpitalach? Byliście zadowoleni z wyżywienia, czy wspomagała Was rodzina dostarczając posiłki własnej produkcji?

 

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
NoName
2015-10-09 18:59 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Nie ma to jak flipsy z szynką na kolację :D
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
2015-10-10 11:17 29%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez rudolf
Ale zarcie!!!Super!!!! Za PiSu bedzie tylko suchar...:(
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2015-10-11 11:35 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez doctor haos
a ja w szpitalu jadłem salami! najpierw jadła pierwsza sala potem następna... :)
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-10-12 09:24 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez WON!!!
W pierdlu za ciężkie przestępstwa to powinno być tak:zimno,wilgotno,repeta z brukwi i marchwi trochę czarnego chleba,woda do popicia i CIĘŻKIE ROBOTY W ROWACH MELIORACYJNYCH.Delikwent po np.5 latach wyszedłby schorowany,bezzębny,kudłaty i zaraz zdechłby z szoku na ulicy.
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2015-10-15 15:30 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Ewcia
No Name!!!!! toć to nawet koło szynki nie leżało:) błee
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
l.jot34
2018-07-12 00:10 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez l.jot34

Ostatni raz byłem w szpitalu ponad 10 lat temu...jak widac nic się nie zmieniło.  Objętościowo ilośc OK, ale jakość jedzenia byłą fatalna. Nie wiedziałem co mam na talerzu, zawartość puszki z karmą dla psa bardzo przypomina mi tamte szpitalne obiady.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.