najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Dawid Chorąży
2015-02-04 18:00 100%

Do lekarza przez internet

rozpoczęty ponad rok temu przez Dawid Chorąży

Jedna z elbląskich przychodni wyszła naprzeciw pacjentom. Dzięki nowej usłudze możemy zapisać się na wizytę do lekarza przez internet. Online możemy również zamówić receptę.
 
Jeszcze kilka lat temu powiedzenie „informatyzacja służby zdrowia” brzmiało dość odlegle. Dziś widzimy, jak informatyka wkrada się, by ułatwić nam życie. Przykładem jest jedna z elbląskich przychodni NZOZ „Alfa”. Dzięki stronie internetowej możemy umówić się na wizytę do lekarza, jak i zrealizować receptę. Po wybraniu naszego lekarza z listy ukazuje się wybór godzin, jakie są jeszcze dostępne. Na wizytę przewidziano średnio 10 min. Jest to swego rodzaju ułatwienie dlatego, że umawiając się na wizytę od razu określamy, w jakich godzinach się pojawimy.
 
Bardziej skomplikowane jest zrealizowanie recepty online. Wypełniając formularz musimy podać wszystkie nasze dane, które znajdują się na recepcie tradycyjnej. Nie można przejść dalej bez wpisania nazwy leku, dawkowania, sposobu przyjmowania i ilości jego opakowań. Po uzupełnieniu wszystkich pól możemy czekać na kuriera, który jest dodatkowo płatny.
 
Dla zwolenników tradycyjnego umawiania wizyty na stronie dostępne są też numery telefonów. Trzeba iść jednak z duchem czasów i rozwiązywać stare problemy nowymi metodami. Pozostaje nam tylko zachęcać inne ośrodki zdrowia do rozszerzania swojej oferty o zapisy online.

oceń wątek 13 0 zgłoś do moderacji
2015-02-04 18:47 57%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez różyczka
Bardzo fajna sprawa, skorzystałam z tego, mój syn korzysta z online przez telefon
będąc w pracy poza Elblągiem

odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2015-02-04 19:40 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez EuPi
Telefonicznie się zarejestrować? - marzenie.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2015-02-04 20:12 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez milla
Tez z tego korzystam :) tak jest w przychodni w szpitalu wojskowym :)
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-02-04 20:52 57%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez aldona
To jest strzał w dziesiątkę ,idealne rozwiązanie dla pracujących .Wreszcie nie trzeba zrywać się z pracy żeby zarejestrować dziecko do lekarza.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2015-02-05 14:18 60%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez buuu
tylko szkopul, ze do pediatry i tak nie mozna sie online zarejestrować
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2015-02-04 20:59 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez pacjent
telefonicznie nie ma szans
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-02-04 22:55 71%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Arłukowicz
Panie Dawidzie, rejestracja w drodzie elektroniczej to obowiązek a nie luksus. proszę sprawdzić rozporządzenie ministra zdrowia. Taki obowiązek istnieje od stycznia 2014 r. prosze zapytać w NFZ. To, ze nikt z tym nic nie robi to tylko takie tam nasze polskie przestrzeganie prawa
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-02-05 09:40 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez monk
Super, ale co z osobami które nie mają internetu lub z osobami starszymi? Czy oni mogą się zarejestrować w sposob tradycyjny? Pytam z ciekawości.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-02-06 11:52 75%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez rafcioo
Znowu niedoinformowani http://szpitalmiejski.elblag.pl/rejestracja/ Rece opadaja
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2015-02-06 13:06 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez izka
już widziałam to z tydzień czy dwa temu i super jestem happy że takie coś powstało a nawet pytałam u mnie w przychodni na Bażyńskiego czy jest w niedalekiej przyszłości takie coś planowane ale Panie zrobiły na mnie wielkie oczy i powiedziały że nie sądzą dlatego też że mam bardzo duży problem z zarejestrowaniem się do swojej przychodni rozważam przeniesienie się na Komeńskiego
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-02-07 10:40 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez ONA43
dobrze, nie dobrze ? dwukrotnie rejestrowałam mamę przez internet wybieram dzień godzinę, przychodzi potwierdzenie i wszystko było by ok, gdyby nie to że na potwierdzeniu przychodzą sprzeczne informacje, godzina wybrane przeze mnie i inna która nie została wybrana, lekarz zdziwiony podnosi ramiona, mogę przesłać do redakcji informacje którą otrzymałam, może ktoś to ogarnie :) pozdrawiam
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-02-08 19:41 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez hhhh
Ja już półtora roku temu próbowałam się rejestrować przez internet. wizyta była dopiero następnego dnia lub za dwa. Moja doktor albo miała urlop, albo nie było numerków, albo pracowała krócej dlatego zmieniłam lekarza i przychodnie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Normalnie ameryka
2015-03-18 13:19 0%
13

Normalnie ameryka

odpowiedziano ponad rok temu przez grzesiek

Normalnie ameryka, rejestracja przez internet :)



Przecież takich systemów rejestracji pacjentów jest masa wystarczy wpisać w Google "rejestracja pacjentów online" i za kilkanaście złotych miesiecznie mamy system z przypomnieniami, sms'ami itd



Moja przychodnia używa systemu rezerwacji wizyt http://www.nakiedy.com i działa super



 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-03-07 15:00 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Michał
Wszystkie służby zdrowia powinny mieć system rejestracji pacjentów na daną godzinę. To jak wyglądają kolejki w służbie zdrowia każdy wie i dlatego tyle osób chodzi prywatnie. Mój stomatolog korzysta z https://www.bookero.pl i jakby coś podobnego zostało wdrożone we wszystkich przychodniach to byłoby po problemie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.