najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
eijk
2015-03-12 11:28 92%

Twoje dziecko uwielbia piłkę nożną? Zapisz je do Olimpii Elbląg

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa. Codziennie setki tysięcy młodych sportowców ćwiczy na całym świecie. Tylko nielicznych oglądamy później na występach kadry czy w polskiej ekstraklasie. Jak w każdym sporcie, końcowe umiejętności piłkarza zależą nie tylko od talentu – przede wszystkim od treningów. To właśnie od nich zaczyna się przygodą z piłką. Olimpia Elbląg prowadzi właśnie nabór uzupełniający chłopców i dziewcząt z rocznika 2009/2010.

Każdy rodzic, który fascynuje się piłką, głośno lub po cichu marzy o wychowaniu kolejnego Ronaldo, Messiego, czy Lewandowskiego. Każdy z wymienionych piłkarzy zaczynał jednak kiedyś przygodę w swoich rodzimych klubach. Klubem piłkarskim z największą tradycją w Elblągu jest właśnie Olimpia Elbląg. Chcąc zacząć przygodę z piłką – najlepiej zacząć treningi właśnie tam.

Elbląski klub szkoli młodzież we wszystkich rocznikach. Najmłodszy z nich to rocznik 2009/2010, do którego trwa właśnie nabór uzupełniający. Chcąc zapisać dziecko wystarczy skontaktować się z trenerem rocznika.

W krótkiej rozmowie z Szymonem Wagą dowiedzieliśmy się jak wyglądają treningi i na co kładzie się nacisk na początku kariery tak młodego piłkarza.

Dzieci z tak młodego rocznika trenują całkowicie inaczej niż 10-12 letnia młodzież. Nacisk kładzie się na ruch i dobrą zabawę. Strzelone bramki nie mają większego znaczenia dla rozwoju zawodnika – bardziej dla rodziców. Dzieci nie wolno przede wszystkim do piłki zrazić. Ważne są słowa pochwał i ciągła motywacja. Dzieci w tym wieku nie dzielimy na lepsze i gorsze, nie tworzymy grup na bazie umiejętności, jak robi się w starszych rocznikach. Zdajemy sobie również sprawę, że siła fizyczna i rozwój mentalny każdego młodego zawodnika zmieniają się dosłownie w oczach. Tak szybko jak dzieci rosną, tak szybko zmieniają się ich predyspozycje do tego sportu. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu, z czego jeden trening (judo) ma na celu przede wszystkim prawidłowy rozwój fizyczny.

O wypowiedź poprosiliśmy również jednego z rodziców.

Syna na pierwszy trening zaprowadziłem z przekonaniem, że dwa, trzy treningi i „młody” się zniechęci. Spotkanie z innymi dziećmi, dobra zabawa... i się zaczęło. Przez 6 miesięcy, Szymon opuścić z powodu przeziębienia jeden trening. Piłka nożna stała się czynnikiem motywacyjnym... do zjedzenia obiadu, posprzątania pokoju, czy też lepszego zachowania. Będąc obserwatorem na treningach, widzę również jak reagują inne dzieci – czasem wręcz płaczem - „bo trening był dziś krótszy”. Każdy trening trwa godzinę, co z dojazdami zajmuje mi około 1,5 godziny. Oprócz, tego, że „młody” znakomicie się bawi, jestem zwolniony z domowych obowiązków

- przekazuje tata Szymona.

Jak dowiedzieliśmy się również, na treningi zapraszane są dziewczęta. Nie ma podziału na płeć przez następne kilka lat. Drodzy rodzice zadbajmy o to, by w przyszłości nie śpiewać „nic się nie stało, Polacy nic się nie staaaało...”.

Informacje o treningach: www.olimpia2009.elblag.net lub prosimy o kontakt z trenerem rocznika: Szymon Waga, tel. 510 196 455, e-mail: wagon2104@wp.pl

Poniżej prezentujemy również galerię zdjęć z grudniowego sparingu ze „starszakami” z rocznika 2008.

oceń wątek 12 1 zgłoś do moderacji
2015-03-13 13:44 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Rodzic
Cala prace w stworzeniu rocznika wlozyli Trener Bartek Firlej i Tomek Giedziun. Olimpia nie potrafila zatrzymac tak dobrych specjalistow u siebie, szkoda... bo z historia takiego klubu z takimi specjalistami , moglibysmy miec tych Lewandowskich czy Ronaldo...
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2015-03-13 22:11 57%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez mama
z tego co ja wiem, założyli swój prywatny biznes i całą grupę rozbili - zabrali. Nie ma więc co mówić o założeniu rocznika, który właśnie rozbili.
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2015-03-15 15:41 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez RODZIC
Tomek Giedziun "specjalista", pytam - od czego?
ŻYCZĘ POWODZENIA
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-03-17 11:17 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez byłem
ponad 30 dzieciaków jeden trener , masówka . Na placu zabaw rozwój podobny i za darmo
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-07-23 10:06 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez chce trenowac w olimpi
a gdzie mozna sie zgłosic do treningòw
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-03-17 21:18 40%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez rodzic rocznika 2004
do byłem - masz rację w przypadku dzieciaków w takim wieku powinno być minimum dwóch. I dlatego Pan Giedziun i Firlej odeszli (z resztą to była ich inicjatywa by chodzić po przeczkolach-rzaden klub na to nie wpadł)
Co do kompetencjii Pana Giedziuna....rocznik 1998 to jego wychowankowie(trzech z nich jest w Lechii Gdańsk-Rynkowski powołany na kadrę Polski U-16) pozostali którzy zostali w klubie będą grali w CLJM.
Sam miałem duuużżee wątpliwości gdy mój syn zaczął u niego trenować..ale swoją robotę zrobił na piątkę! Minus to współpraca z rodzicami. Ale on jest przede wszystkim od trenowania...
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2015-03-19 09:48 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ola
Przeszliśmy do Akademii - bo sami chcieliśmy i nikt nas nie namawiał. Dzieci bawią się super i bardzo lubią trenerów::)).
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-07-23 10:08 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez chce trenowac w olimpi
gdzie mozna sie zapisac do olimpi na treningi ?? rocznik 2003r prosze o odpowiedz
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
piłka nozna
2015-09-18 16:00 0%
9

piłka nozna

odpowiedziano ponad rok temu przez dfs

Bardzo dobry techniczny trening piłkarski dla dzieci masz bez absolutnie żadnej selekcji w www.tuzaczynasiefutbol.pl. Działają w Gliwicach i właściwie na całym Śląsku. Trenerzy to osoby, które mają doświadczenie w niemieckiej formule treningowej stawiającej na wszechstronność rozwoju młodego piłkarza. Tutaj jest duży plus. Grupy dzieciaków grają w normalnych ligach w zależności od ustaleń i doświadczenia. Według mnie można połączyć przyjemne z pożytecznym. Niektóre dzieci mają na pewno szansę na większą karierę.



 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.