najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-02-02 11:22 88%

70 lat Zespołu Szkół Mechanicznych...

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Już 8 października br. odbędzie się Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu przy ul. Komeńskiego. To bardzo ważna data nie tylko dla samej placówki edukacyjnej, ale i dla całego miasta. Już warto ją propagować i przekazywać informację dalej. A dziś zapraszamy na krótką retrospekcję 70 lat działalności ZSM.

Do tematu Zjazdu Absolwentów, który zaplanowany jest na 8 października 2016 roku, powrócimy już wkrótce, po spotkaniu i rozmowie z aktualnym dyrektorem Mariuszem Bachankiem.

A dziś? Dziś warto przypomnieć sobie kalendarium Zespołu Szkół Mechanicznych od 1 listopada 1946 roku do dziś. Dlaczego właśnie od tego momentu? Historia szkoły rozpoczęła się od powstania pierwszej klasy o profilu budowlanym na ulicy... Pocztowej!

oceń wątek 7 1 zgłoś do moderacji
2016-02-02 12:01 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Absolwentka TM
W tym artykule autor nic ciekawego nie napisał. Kalendarium jest niepełne. Jak ktoś nie ma pojęcia, niech nie bierze się za pisanie.
odpowiedz oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2016-02-03 23:45 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Kaczor G
Tu wykorzystano wikipedię https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Szk%C3%B3%C5%82_Mechanicznych_w_Elbl%C4%85gu. I w niej też jest taka sama data dotycząca mundurków. Tak jak pisałem w latach szkolnych 1989/90, 90/91, 91/92 - gajery były noszone.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2016-02-02 18:30 56%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Te same korytarze od 70 lat ile to pokoleń przed nami i ile pokoleń po nas ? Ile spotkań przy piwie w trakcie których ludzie o zupełnie różnych latach wspominali te same zwyczaje tych samych nauczycieli ? Legendarni nauczyciele jak straszący wszystkich "Sandi" czy "Misiaczek" z wielkim brzuszyskiem. "Plama" z nieodłącznym gwizdkiem czy ponury jak śmierć w lipcu "Saymon". Sporo tych wspomnień do ogarnięcia .
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2016-02-02 19:38 64%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez FeliXD
... i ten sam Lewandowski, głupi od lat i z roku na rok coraz głupszy!
oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2016-02-02 21:06 25%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez konesrem
a jaka jest śmierć w lipcu? Miałem z tym Panem fizykę i jakoś nic mi sie nie kojarzy z lipcem? A Ty chłopie z kim miałeś język polski?
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2016-02-02 19:25 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Kaczor G
Dotyczące pkty 4
Zacząłem uczyć się w TM w 1989 roku gajery (czyli mundury) były, więc cosik mi się tu w opisie się nie zgadza.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-02-03 18:01 33%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez xxd
Ja zacząłem się uczyć w 1992r i był to pierwszy rok bez mundurków
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-02-03 07:48 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez xxx
a fizyk lubi chłopców, wiem coś o tym
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2016-02-03 09:40 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez kolo
a Saymon jeszcze pracuje w TM.?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2018-07-03 19:32 40%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Jan Serce
"Saymon" czyli Jarmoła z ulicy Podgornej zniszczyl z Fizyki wielu chlopakow, wielu 2 z Fizyki zamknela droge do Politechnik a wielu te droge utrudnila. Pamietam jak palil papierosa w oknie, nic nie uczyl tylko opowiadal jakie to ciasto zrobila jego zona albo o samochodzi marki......Polonez . Wyjatkowy skur..syn! Tylko wymagal ale zeby czegos nauczyc na lekcji to nie, nic.Cala klasa miala mierny , moze z 4 osoby mialy dostateczny. Pozostali nauczyciele nie reagowalibo ten facio byl kiedys Dytektorem TM i za zaslugi dostal prace fizyka.
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2018-07-03 19:34 33%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez Jan Serce
Dzis czlowiek dorosly to bym wygladalo to inaczej: o dzialalnosci Jarmoly poinformowalbym Kuratorium Oswiaty bo dzialalnosc tego czlowieka z nauczaniem nie miala nic wspolnego. To byl bydl..k ktory zniszczyl wielu zdolnych chlopakow. Mam nadziej,ze jeszcze spotkam go na swojej drodze..........
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-02-03 13:47 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez HS
Z sympatią wspominam moją szkołę 1969/1974
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2018-07-02 13:08 0%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez IW
Witam i pozdrawiam, też uczęszczałem do TM w latach 1969 - 1970
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-02-04 00:05 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez greg
Pamiętam lekcji z fizyki 5 minut do przerwy a tu komunikat pani Figurskiej "Panowie wyciągamy karteczki" ocen było co niemiara.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-10-07 15:18 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez roman
jak łatwo było studiować po takiej szkole sredniej
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-10-09 09:01 33%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez Nauczyciel TM Anetta
Absolwetka TM: To proszę wesprzeć naszego absolwenta, który otwarty jest na sugestie a nie krytykować na forum. Nie ładnie!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.