najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
ZNP protestuje i nie wyklucza strajku
2017-01-10 12:02 100%

ZNP protestuje i nie wyklucza strajku

rozpoczęty 9 miesięcy temu przez Grażyna Wosińska

Reforma oświaty to rozwalanie domu zamiast remontowania”. Taka jest opinia Gerharda Przybylskiego, prezesa elbląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za dwa dni dyrektorzy szkół otrzymają dokument z czterema żądaniami, od przedstawicieli elbląskiego oddziału ZNP.

Pracownikom szkolnictwa ze Związku Nauczycielstwa Polskiego nie podobają się zmiany ustroju szkolnego, czyli likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej oraz 4-letnich liceów i 5-letnich techników.

Jestem zawiedziony, że pan prezydent podpisał ustawę o zmianie ustroju szkolnego. Miałem nadzieję, że przeważy dobro dziecka, a nie sprawy polityczne. Nie rozwala się domu, gdy wystarczy remont, bo wiadomo, że trzeba dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości

- komentuje Gerhard Przybylski, prezes elbląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jest on zdania, że system z gimnazjami funkcjonował z sukcesami.

Nasi gimnazjaliści okazali się najlepsi w województwie. Jak teraz wyjaśnić uczniom, że było źle, a teraz będzie cacy, gdy zlikwiduje się gimnazja

- martwi się Gerhard Przybylski.

Nauczyciele z ZNP nie zamierzają się bezczynnie przyglądać zmianom w edukacji. Wszystkie działania już od 20 grudnia zmierzają do wszczęcia sporu zbiorowego. W czwartek (12 stycznia) przedstawiciele elbląskiego oddziału ZNP rozpoczną wręczanie dyrektorom pism z czterema żądaniami pedagogów.

Niedokonywanie w okresie do 31 sierpnia 2022 roku wypowiedzeń stosunków pracy nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela (t. j. Dz. U. z 2014 r. poz. 191 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym 1 kwietnia 2015 roku.

Niedokonywanie w okresie do 31 sierpnia 2022 roku jednostronnych zmian na niekorzyść warunków pracy i niedokonywanie zmian podmiotowych w stosunkach pracy nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w pkt 1.

Podwyższenie od 1 stycznia 2017 r. o 10% wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w pkt 1.

Wzrostu od 1 stycznia 2017 r. udziału wynagrodzenia zasadniczego w ogólnym wynagrodzeniu nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w pkt 1.

Akcja ma się zakończyć 16 stycznia. Jeśli żądania nie zostaną spełnione w terminie 5 dni, po 28 lutego związek ogłosi strajk.

Powyższe cztery żądania są załącznikiem uchwały Zarządu Głównego ZNP ws wszczęcia sporu zbiorowego. Ma on związek z niespełnieniem żądań z ogólnopolskiej akcji protestacyjnej „Nie dla chaosu w szkole” dotyczących:

Wycofania uchwalonych przez Parlament zmian systemowych dotyczących nowego ustroju szkolnego wraz ze wszystkimi zapisami określającymi ich konsekwencje w sferze stosunku pracy nauczycieli i pozostałych pracowników szkół.

Zwiększenie nakładów na oświatę, w tym podwyżki dla nauczycieli.

Natomiast Międzyzakładowa Komisji Oświaty NSZZ „Solidarność” nie wypracowała w stanowiska w tej sprawie. Nastąpi to jeszcze w styczniu. Poinformujemy o tym.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-01-10 12:54 73%
1

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez tyju
Przecież za AWSu byli przeciwko utworzeniu gimnazjów. A teraz są przeciwko ich likwidacji. Cyrk :)
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2017-01-10 16:01 73%
2

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez mik
Chodziłem do gimnazjum jako uczeń drugiego rocznika i uważam, że zarówno ja jak i wielu innych absolwentów tego tworu zostaliśmy skrzywdzeni. Protestujący nie martwią się o dzieci, tylko o swoje miejsca pracy - nie dziwię im się, ale i ich nie popieram. NIE DLA GIMNAZJÓW!!!
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2017-01-10 16:30 75%
3

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez TOMEK
ZNP jest przeważnie na "NIE"
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2017-01-10 16:37 63%
4

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez ala
Gerhard a ja jako rodzic mówię TAK dla reformy oświaty i otwieram paszczę jeszcze szerzej.
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2017-01-11 07:55 100%
5

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez finn
"Miałem nadzieję, że przeważy dobro dziecka, a nie sprawy polityczne." A ja zabierając się do czytania postulatów miałem nadzieję, że przeważy dobro dziecka, a nie sprawy finansowe.
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.