najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Pety przed szkołami. Problem nie do rozwiązania?
2017-02-23 07:23 100%

Pety przed szkołami. Problem nie do rozwiązania?

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Pety na trawniku przed bocznym wejściem do Zespołu Szkół Gospodarczych zbulwersowały naszego Czytelnika. Nie rozumie on dlaczego przed szkołą uczniowie urządzili sobie palarnię. Podobny problem, może czasem nieco mniej widoczny, ma wiele elbląskich szkół. Dyrektorzy szukają pomocy w Straży Miejskiej. Ta również jest bezradna.

Co zakazane zawsze młodzież pociągało. Zgodnie z ustawą  nie wolno palić w budynku szkoły, bo to strefa bez dymu papierosowego. Jednak na teren wokół szkoły uczniowie uciekają na dymka. Pełnoletni mają prawo palić, to ich prywatna sprawa. Jednak nie mogą rzucać petów na trawnik, ale na tym już trudno ich złapać. Tak jest m. in. przed Zespołem Szkół Gospodarczych. Poinformował nas o tym nasz Czytelnik. Zapytaliśmy dlaczego tak się dzieje Marię Dobosz, dyrektora ZSG.

To rzeczywiście przykra sprawa. Nie ma zakazu palenia na ulicy. Uczniowie pełnoletni mogą więc palić. Nie można zamknąć szkoły, by nikt nie wyszedł w czasie przerwy. O pomoc prosiliśmy Straż Miejską. Nic to nie dało, mimo że poważnie potraktowała ten problem. Podczas apeli porządkowych oraz innych zajęć przekonujemy o szkodliwości palenia papierosów, interweniujemy, gdy ucznowie palą, zawiadamiamy rodziców 

- wyjaśnia Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych.

Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej potwierdza słowa pani dyrektor.

Rzeczywiście wiele razy zajmowaliśmy się tą sprawą. Dzielnicowy obserwował młodzież. Przy nim jednak nikt nie rzucił papierosa na trawnik. Jako pełnoletni mogli palić. Nie mamy możliwości postawienia strażnika, by monitorował na bieżąco co się dzieje przed szkołą, czy uczniowie nie rzucają petów

- tłumaczy pani rzecznik.

Inne szkoły mają podobne problemy.

W regulaminie naszej szkoły jest zakaz palenia przez uczniów. Zostało to przyjęte przez nich oraz ich rodziców. Nie pozwalamy na palenie na terenie wokół szkoły podczas przerw, nawet przez uczniów pełnoletnich. Nie będę ukrywała, że zdarza, iż uczniowie palą. Zawsze jednak reagujemy

- mówi Ewa Skorupa, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu (I LO).

Uczniowie palą i pozostawiają ślady w postaci petów na ulicy obok szkoły. Pewnie nie tylko oni. Systematycznie sprzątamy. Miejsca gdzie uczniowie lubią palić są sprawdzane przez nauczycieli i pracowników szkoły. Papierosy elektroniczne umieszczamy w depozycie. Informujemy tym rodziców i oddajemy „zarekwirowane” przedmioty. Moim zdaniem w tej sprawie najlepiej sprawdza się systematyczne działanie, czyli profilaktyka, przekonywanie o szkodliwości palenia oraz odpowiedni nadzór

- wyjaśnia Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2017-02-23 10:39 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Była paląca uczennica
A wystarczyłoby zorganizować miejsce z czymś w rodzaju dużej popielnicy. Młodzież zawsze paliła, pali i będzie palić. Bez względu na informacje o szkodliwości.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2017-02-23 16:51 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Była palaczka
Albo raz w miesiącu zamiast w-f sprzątanie terenu z poetów.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-02-23 20:27 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez AbsolwentZSZZamkowa
Na Zamkowej zamykali drzwi od szkoły i nikomu nie pozwalali wychodzić oprócz tym co mieli zwolnienia wychowawców do domu.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-02-24 21:35 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Nl
A nauczycielem dyzurujacym przy drzwiach na zlosc samochody niszczyli
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-02-23 22:40 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mały
była paląca uczennica
mam nadzieję że będziesz pracowała z co najmniej kilkoma palaczami którzy regularnie będą wychodzili na faję -tak z cztery razy dziennie po 15-20 minut do specjalnej popielnicy a ty w tym czasie będziesz zapiepszać za nich! 4x15 to godzina dziennie razy średnio 20 dni w miesiącu czyli jebiesz za nich prawie trzy dni! Za każdego z nich! np trzech to już 60h!
Ciekawe co Ci powiedzą jak zwrócisz om uwagę że za nich robisz....powodzenia
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-02-24 21:34 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ago
Zaśmiecają przede wszystkim siebie i na profilaktykę to juz chyba za późno...za bardzo uzależnieni już są, a i konsekencjami zdrowotnymi też sie nie przejmują. Myślą że jakos tam będzie...Jak sami nie zrozumieją, to i wół ich od nałogu nie odciągnie. Ale szansa zawsze jest, trzeba tylko chcieć, jak zresztą ze wszystkim.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-02-24 23:08 50%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Ago
Zaśmiecają przede wszystkim siebie i na profilaktykę to juz chyba za późno...za bardzo uzależnieni już są, a i konsekencjami zdrowotnymi też sie nie przejmują. Myślą że jakos tam będzie...Jak sami nie zrozumieją, to i wół ich od nałogu nie odciągnie. Ale szansa zawsze jest, trzeba tylko chcieć, jak zresztą ze wszystkim.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-03-11 20:15 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Niepaląca Elzbieta
I znowu nie rozumie palaczka mieszkanką Kołacka z Elbląga (ul. Władysława IV 3 m 62), która wczoraj z 10.03. na 11.03.2017 CAŁĄ NOC paliła od godziny 20.00. Moje dzieci (czyli córka i syn) nie mogli spać, bo nałogowa palaczka zatruwała świeże powietrze. PROSIMY o natychmiastową eksmisję w/w lokatorów (kobiety i mężczyzny, który również wieczorem pali). Wtedy wszyscy będą zadowoleni i szczęśliwi! NIEPALĄCA mama z dwójka NIEPALĄCYCH dzieci w w wieku szkolnym
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2020-06-29 21:33 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez MAMA NIEPALĄCA MAŁEJ CÓRECZKI
Nałogowi PALACZE z Elbląga nagminnie codziennego palą papierosy na balkonie w różnych porach dnia (również w późnych godzinach wieczornych i w nocy), we wszystkich pokojach, kuchni, korytarzu i w WC), rzucają niedopałki i pety papierosów na parapety i na balkony. Zachowują się gorzej niż małe dzieci ze żłobka - to ZDECYDOWANIE NAJGORSI SĄSIEDZI W WIEŻOWCU - nic do nich nie dociera !!!
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.