najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-07-10 09:25 100%

Weekendowa propozycja: kajakiem po elbląskich wodach

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Sobota, podczas tego weekendu zapowiada się jako najładniejszy, bezdeszczowy dzień. Dlatego też postanowiliśmy poruszyć temat, gdzie warto popływać kajakiem w okolicy Elbląga oraz ile kosztuje taka przyjemność.

Rekreacyjnego pływania kajakiem najlepiej podjąć się we dwie osoby. Zgodnie ze stwierdzeniem, że w grupie raźniej, do tego łatwiej i bezpieczniej. Oczywiście normą bezpieczeństwa jest korzystanie z kapoku ratunkowego podczas przebywania w kajaku. W momencie wypadnięcia z kajaku, bądź jego wywrócenia się, to on daje nam największe szanse na utrzymanie się na powierzchni wody. Jeżeli mamy wątpliwości co do techniki wiosłowania, warto posłuchać podstawowych rad osoby wydającej nam sprzęt. Z pewnością takie dobre rady, jak ustawianie się dziobem kajaku w stronę wysokiej fali, np. wywołanej przez szybko przepływającą łódź motorową, może uratować nas przed wspomnianym wywróceniem się kajaku.

W okolicy Elbląga mamy bogaty wybór miejsc, gdzie możemy popłynąć kajakiem. Wszystko zależy od naszej kondycji. Na sam początek polecamy, krótkie, około godzinne pływanie, aby sprawdzić swoje możliwości. Do wyboru w okolicy Elbląga mamy dwie regularne wypożyczalnie.

Ośrodek Sportów Wodnych Fala w Elblągu – pierwsza godzina korzystania z kajaku to 6 złotych, druga 5 złotych, a trzecia i każda kolejna to 4 złote. Wypożyczenie na całą dobę kosztuje 25 złotych. OSW Fala czynne jest codziennie, do końca wakacji, w godzinach od 8 do 18. Korzystając z tej oferty, możemy w krótkim czasie zwiedzić najbliższą okolicę rzeki Elbląg.

Drugą propozycją jest Stanica Wodna w Nadbrzeżu w pobliżu Suchacza. Cena stała, za każdą godzinę wypożyczenia to 5 złotych. Dla osób, które zdecydują się na dłuższe wyprawy, jest możliwość wynajęcia kajaków na całą dobę – koszt 30 złotych. Korzystając z oferty Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, możemy w krótkim czasie poznać najbliższe okolice Zalewu Wiślanego oraz Rezerwat Przyrody Zatoka Elbląska. W Nadbrzeżu możemy korzystać ze sprzętu codziennie, do końca wakacji, w godzinach od 8 do 22.

Ostatnią propozycją jest oferta MOSiR i PTTK Elbląg, jednak ta przeznaczona jest w czasie wakacji tylko dla dzieci. Z oferty można korzystać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 11 i od 15 do 17. PTTK Elbląg oferuje również weekendowe spływy kajakowe dla rodzin, jednak szczegóły należy dowiadywać się bezpośrednio w w oddziale.

Pływanie kajakiem daje możliwość poznania naszego regionu z zupełnie nowej perspektywy i oderwanie się od codzienności. Ato wszystko za niewielkie pieniądze. Polecamy taką formę spędzenia czasu, szczególnie jutro, kiedy pogoda powinna dopisywać.

 

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2015-07-10 10:59 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez nowy 22
ahoj MAM PYTANKO ZNAWCOW CZY MOGE PLYNAC KAJAKIEM LUB ŁODKA WIOSLOWA Z TOKLMICKA DO KRYNICY czy zabraniaja to jakies przepisy zeglowe bo yacht to wiadomo mozna ale kajak lub lodka wioslowa ????
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
Mateusz Milanowski
2015-07-10 11:05 33%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Mateusz Milanowski
Przepisy tego w żaden sposób nie zabraniają. Jedyne co, to oczywiście nie można być po spożyciu alkoholu.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-07-10 11:21 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez nowy22
hmm a nie jest to czasem ograniczone w milach od lini brzegu ??
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Mateusz Milanowski
2015-07-10 11:26 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Mateusz Milanowski
Rok temu odbył się maraton kajakiem po Zalewie Wiślanym i nie było żadnych problemów, pozwoleń itp. Tak samo jest na wielkich, mazurskich jeziorach. Problemem faktycznym jest wiatr i fala. Na idealna pogodę na Zalewie Wiślanym trudno jest trafić.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-07-10 11:29 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez nowy 22
podzienkowal Mati moze ktos sie przylaczy bo switam mi ze 2 mile od brzegu a trasa z Tolemka do KM to 9 km
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Mateusz Milanowski
2015-07-10 11:55 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez Mateusz Milanowski
W czerwcu byłem na kajaku, właśnie z Nadbrzeża. Pytałem o ograniczenia - bosman potwierdził, że mogę płynąć bez obaw do Krynicy Morskiej. Aczkolwiek nie podjąłem się tego ze względu na duży ruch na zalewie.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.