najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Znamy błędy elbląskiej prokuratury w sprawie pobicia 11-letniego chłopca
2016-12-13 13:56 100%

Znamy błędy elbląskiej prokuratury w sprawie pobicia 11-letniego chłopca

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Prokuratura Rejonowa w Elblągu popełniła kilka nieprawidłowości w sprawie pobicia 11 - letniego chłopca. Tak wynika z wyjaśnień uzyskanych w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku. Chodzi, m.in. o brak ustaleń: stałego adresu podejrzanego, karalności oraz opinii biegłego sądowego.

Przypomnijmy. Ponad dwa tygodnie temu Piotr U. zaatakował 11 - letniego chłopca. Mężczyzna zepchnął go z siodełka roweru, okładał pięściami i kopał po głowie. Zdarzenie zarejestrowała kamera pobliskiego sklepu. Było to wieczorem na skrzyżowaniu Płk Dąbka i Pionierskiej. Mężczyzna był już notowany za groźby i uszkodzenie mienia. Policja przesłuchała go i wnioskowała o dozór policyjny do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Ta zdecydowała, że sprawca miał się stawiać na komendzie trzy razy w tygodniu. Mężczyzna jednak nie przestrzegał zastosowanego dozoru policyjnego.

Prokurator Okręgowy w Elblągu 5 grudnia wystąpił do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o wyznaczenie innej jednostki do kontynuowania postępowania dotyczącego pobicia 11-latka. Prokurator Regionalny uznał, że w celu uniknięcia zarzutów braku obiektywizmu (chodziło m. in. o powiązania rodzinne Piotra U.), sprawę przekazano do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, by ta wyznaczyła inną prokuraturę rejonową. Wybrała tę w Kartuzach.

Dodatkowo prokurator regionalny mając zastrzeżenia wobec sposobu prowadzenia sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu, nakazał Prokuraturze Okręgowej w Elblągu podjęcie czynności wyjaśniających. 

Zostały one wdrożone

- zapewnia prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. 

Gdy tylko postępowanie zakończy się poinformujemy o jego efektach.

Prokuratura Regionalna w Gdańsku po analizie materiałów sprawy dot. pobicia 11-letniego chłopca stwierdziła  nieprawidłowości w działaniach Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Po pierwsze nie zweryfikowała posiadania przez podejrzanego stałego miejsca pobytu, po drugie brak wszechstronnego ustalenia okoliczności dotyczących warunków osobistych sprawcy, m. in. tego, że był uprzednio karany i czy toczy się w stosunku do niego postępowanie o podobny czyn, po trzecie nie uzyskano opinii biegłego w zakresie medycyny sądowej, której treść może skutkować potrzebą zaostrzenia kwalifikacji prawnej stawianego sprawcy zarzutu

- wylicza Maciej Załęski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Zapytaliśmy o opinię w sprawie nieprawidłowości w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu.

Nie czuję się upoważniony do komentowania

– uciął Jarosław Żelazek, prokurator rejonowy.
 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-12-13 14:24 70%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Anonimek1
Kolejny popis elbląskiej prokuratury... Trzeba kontrolę przeprowadzić innych działań i wyciągnąć konsekwencje za popełnione błędy, a nie zamiatać wszystko pod dywan.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2016-12-13 15:35 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez realista
Czy to błędy czy celowe działanie.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2016-12-13 22:26 57%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez won prorok
Za takie nieprawidłowości powinni go wywalić na zbity pysk z zakazem wykonywania zawody .Panie Zbigniewie pomoże Pan usunąć tego gościa ze stanowiska ???
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2016-12-14 09:35 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez gtrwj
Mje biedne elblongi, komentujący działania prokuratury-na pewno wszyscy macie tytuł co najmniej doktora prawa i znacie się na tym.A tak naprawdę to siedzicie pewnie przy browarku i czekacie na zasiłek ,przy okazji hejtując wszystko i wszystkich.
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2016-12-14 14:17 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez lala
do gtrwj, nie trzeba mieć doktora prawa, żeby zrozumieć stanowisko rzecznika prasowego prokuratury w Gdańsku
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.