najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
ZNP protestuje i nie wyklucza strajku
2017-01-10 12:02 100%

ZNP protestuje i nie wyklucza strajku

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Reforma oświaty to rozwalanie domu zamiast remontowania”. Taka jest opinia Gerharda Przybylskiego, prezesa elbląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za dwa dni dyrektorzy szkół otrzymają dokument z czterema żądaniami, od przedstawicieli elbląskiego oddziału ZNP.

Pracownikom szkolnictwa ze Związku Nauczycielstwa Polskiego nie podobają się zmiany ustroju szkolnego, czyli likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej oraz 4-letnich liceów i 5-letnich techników.

Jestem zawiedziony, że pan prezydent podpisał ustawę o zmianie ustroju szkolnego. Miałem nadzieję, że przeważy dobro dziecka, a nie sprawy polityczne. Nie rozwala się domu, gdy wystarczy remont, bo wiadomo, że trzeba dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości

- komentuje Gerhard Przybylski, prezes elbląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jest on zdania, że system z gimnazjami funkcjonował z sukcesami.

Nasi gimnazjaliści okazali się najlepsi w województwie. Jak teraz wyjaśnić uczniom, że było źle, a teraz będzie cacy, gdy zlikwiduje się gimnazja

- martwi się Gerhard Przybylski.

Nauczyciele z ZNP nie zamierzają się bezczynnie przyglądać zmianom w edukacji. Wszystkie działania już od 20 grudnia zmierzają do wszczęcia sporu zbiorowego. W czwartek (12 stycznia) przedstawiciele elbląskiego oddziału ZNP rozpoczną wręczanie dyrektorom pism z czterema żądaniami pedagogów.

Niedokonywanie w okresie do 31 sierpnia 2022 roku wypowiedzeń stosunków pracy nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela (t. j. Dz. U. z 2014 r. poz. 191 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym 1 kwietnia 2015 roku.

Niedokonywanie w okresie do 31 sierpnia 2022 roku jednostronnych zmian na niekorzyść warunków pracy i niedokonywanie zmian podmiotowych w stosunkach pracy nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w pkt 1.

Podwyższenie od 1 stycznia 2017 r. o 10% wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w pkt 1.

Wzrostu od 1 stycznia 2017 r. udziału wynagrodzenia zasadniczego w ogólnym wynagrodzeniu nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach, o których mowa w pkt 1.

Akcja ma się zakończyć 16 stycznia. Jeśli żądania nie zostaną spełnione w terminie 5 dni, po 28 lutego związek ogłosi strajk.

Powyższe cztery żądania są załącznikiem uchwały Zarządu Głównego ZNP ws wszczęcia sporu zbiorowego. Ma on związek z niespełnieniem żądań z ogólnopolskiej akcji protestacyjnej „Nie dla chaosu w szkole” dotyczących:

Wycofania uchwalonych przez Parlament zmian systemowych dotyczących nowego ustroju szkolnego wraz ze wszystkimi zapisami określającymi ich konsekwencje w sferze stosunku pracy nauczycieli i pozostałych pracowników szkół.

Zwiększenie nakładów na oświatę, w tym podwyżki dla nauczycieli.

Natomiast Międzyzakładowa Komisji Oświaty NSZZ „Solidarność” nie wypracowała w stanowiska w tej sprawie. Nastąpi to jeszcze w styczniu. Poinformujemy o tym.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2017-01-10 12:54 62%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tyju
Przecież za AWSu byli przeciwko utworzeniu gimnazjów. A teraz są przeciwko ich likwidacji. Cyrk :)
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2017-01-10 16:01 62%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez mik
Chodziłem do gimnazjum jako uczeń drugiego rocznika i uważam, że zarówno ja jak i wielu innych absolwentów tego tworu zostaliśmy skrzywdzeni. Protestujący nie martwią się o dzieci, tylko o swoje miejsca pracy - nie dziwię im się, ale i ich nie popieram. NIE DLA GIMNAZJÓW!!!
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2017-01-10 16:30 60%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez TOMEK
ZNP jest przeważnie na "NIE"
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2017-01-10 16:37 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ala
Gerhard a ja jako rodzic mówię TAK dla reformy oświaty i otwieram paszczę jeszcze szerzej.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2017-01-11 07:55 60%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez finn
"Miałem nadzieję, że przeważy dobro dziecka, a nie sprawy polityczne." A ja zabierając się do czytania postulatów miałem nadzieję, że przeważy dobro dziecka, a nie sprawy finansowe.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.