najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dla fotografów

forum serwisu foto.elblag.net - dołącz do grona fotografów (nie tylko amatorów)
2016-12-30 13:38 100%

"13 dzielnice" Elbląga. Zajrzyj w zakamarki naszego miasta (+zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Te miejsca w Elblagu od lat uznawane są za niebezpieczne. Chodzi o okolicę mieszkań socjalnych  na ul. Skrzydlatej, mieszkań socjalnych na ul. Łęczyckiej, bezpośrednie otoczenie ulic Grochowskiej, Malborskiej, Panieńskiej, Polnej i Sadowej, okolice wieżowców przy ul. Lotniczej i Piechoty, jak również park im. Romualda Traugutta oraz jego bezpośrednie sąsiedztwo (po zmroku). Czy słusznie?

Nasze miasto, jak każde inne, ma różne strony. Nie wszystkie miejsca lśnią tak jak elbląskie Stare Miasto, które budzi zachwyt wielu przybywających do Elbląga turystów. Przypominam sobie jak ostatniego lata pewna turystka z centralnej Polski porównała Elbląg do Norymbergi, dodatkowo stwierdzając przy tym, że nasze miasto jest dużo ładniejsze. Nie ukrywam, że byłem zaskoczony tym porównaniem i tą – jak sądzę – szczerą wypowiedzią.

"Wracając z nieba na ziemię" podkreślić należy, że często nie jest winą ludzi, że mieszkają w takich a nie innych warunkach. Problem jest na pewno bardzo złożony. Na ten stan rzeczy składa się wiele czynników. Należałoby jednak zadać pytanie, czy miasto nie powinno aktywniej współdziałać, aby pomóc tym ludziom? W jaki sposób inne miasta, także te za granicą, radzą sobie z tym zagadnieniem? Naszym zdaniem nie powinno się chować problemu pod dywan. Stąd ten fotoreportaż. Oczywiście dobór miejsc i sposób ich pokazania może budzić zastrzeżenia, kontrowersje. Jest to z pewnością trudny temat, dlatego też jest bardzo rzadko poruszany, szczególnie w ten sposób. O ileż łatwiej napisać tekst post factum, że oto gdzieś zdarzyła się tragedia, w domyśle przemycając ideę, że to normalne, bo to przecież zdarzyło się w tej, a nie innej okolicy...

Patrząc na temat z innej perspektywy: wiadomo, że nie wszędzie jest równie bezpiecznie, ale czy problem braku bezpieczeńswa w pewnych rejonach Elbląga nie jest przesadzony? Mówi się często, że najciemniej jest pod latarnią i jest chyba sporo prawdy w tym powiedzeniu.

Elbląg się zmienia, a wraz z nim zmienia się mapa niebezpiecznych miejsc, rejonów. Niektóre z nich doczekały się w ostatnich latach pewnych inwestycji, jak chociażby wieżowce na Zatorzu. Wiele lat temu wyremontowano ulicę Malborską i znaczną część elewacji sąsiadujących z nią budynków. Obecnie to miejsce wygląda zupełnie inaczej niż przed dekadą. Niezmiennie złą sławą cieszą się mieszkania socjalne – te na ulicy Skrzydlatej (zwane barakami) oraz na ulicy Łęczyckiej. Za niezbyt bezpieczne miejsce uznaje się okolice ulicy Grochowskiej. Po zmroku niektórzy elblążanie unikają także spacerów w parku Traugutta. Czy słusznie? Jaka jest wasza opinia? Zachęcamy do dyskusji. Bardzo cenne będą Wasze uwagi w tej sprawie.

Poniżej galeria zdjęć, na której prezentujemy większość miejsc wymienionych w tekście.
 

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
Linda
2017-03-06 08:12 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Linda

Fajne zdjęcia. Poprosimy o więcej :) Prawie jak Bronx :)


odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
Linda
2017-03-07 08:29 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez escobar

Dobre zdjęcia. Nparawdę fajnie to wyszło.


odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
hanulka
2018-07-30 07:01 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez hanulka

Na zdjęciach prezentuję się pięknie :)


„Krawcowa z Elbląga.”
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.