najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dla fotografów

forum serwisu foto.elblag.net - dołącz do grona fotografów (nie tylko amatorów)
Członkowie słynnego Chóru Aleksandrowa zginęli w wypadku lotniczym
2016-12-25 20:00 100%

Członkowie słynnego Chóru Aleksandrowa zginęli w wypadku lotniczym

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Dzisiaj (25 grudnia) samolot resortu obrony Rosji Tu-154 lecący z Moskwy do Syrii, po międzylądowaniu na lotnisku Soczi-Adler, zniknął z radarów krótko po starcie. Jak się okazało Tupolew rozbił się nad Morzem Czarnym. Śmierć poniosły 92 osoby, w tym 64 członków znanego na całym świecie Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Wasiljewicza Aleksandrowa, który występował praktycznie pod każdą szerokością geograficzną na świecie, także w Elblągu. Z chóru pozostały tylko 3 osoby.

Oprócz członków chóru na pokładzie znajdowało się także ośmiu wojskowych, m.in. dyrektor chóru gen. Chaliłow, a także znana w Rosji jako "doktor Liza" dyrektor organizacji "Sprawiedliwa Pomoc" Jelizawieta Glinka, dwóch urzędników państwowych, m.in. szef wydziału kultury Ministerstwa Obrony Anton Gubankow oraz kilku dziennikarzy.

Samolot leciał do Syrii, gdzie chór miał wystąpić w koncercie noworocznym dla rosyjskich żołnierzy. Tupolew wystartował z Moskwy i wylądował na lotnisku Soczi-Adler, aby uzupełnić paliwo. Po kilku minutach od startu, kontrola lotów utraciła kontakt z maszyną. Fragmenty maszyny odnaleziono niedaleko wybrzeża Soczi. Nikt nie przeżył.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Aleksandrowa to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej. Powstał w 1928 roku, a jego patronem i założycielem jest pierwszy dyrektor Aleksander Aleksandrow, kompozytor muzyki do hymnu ZSRR, od 2000 roku hymnu Federacji Rosyjskiej.

Chór Aleksandrowa składa się z grupy wokalistów, orkiestry i zespołu tanecznego. Zespół prezentuje się nie tylko w salach koncertowych na całym świecie, lecz występuje także przed żołnierzami i marynarzami armii rosyjskiej. Członkowie chóru posiadają stopnie wojskowe.

Ostatnio z wizytą w Elblągu Chór Aleksandrowa był w zeszłym roku, dokładnie 24 listopada. Występ w HSW przy al. Grunwaldzkiej przyciągnął wtedy rzeszę fanów i był ogromnym sukcesem. Przypominamy, jak było podczas tego niezapomnianego koncertu.

GALERIA

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-12-25 23:57 17%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Czytelniczka
To wielka tragedia, ale do autora artykułu- radziłabym zamienić zdjęcie ponieważ solista w białym mundurze przeżył .Vadim Annayev, miał lecieć,ale został bo urodziło mu się trzecie dziecko.
odpowiedz oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2016-12-26 09:47 35%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez guz
a co to ma do nas i elblaga?
odpowiedz oceń post 8 15 zgłoś do moderacji
2016-12-26 10:28 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez X
czytaj ze zrozumieniem
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-12-26 13:38 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Sebexs
Samolot oprócz ludzi przewoził "dary" które zostały załadowane po ciemku przez wojsko na wojskowym lotnisku. Niestety najprawdopodobniej to one się przesunęły i spowodowały tragedię...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-12-26 18:30 14%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Anodina
pewnie uderzyli w brzozę i piloci byli pijani
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2016-12-27 13:50 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez M200
Wielka tragedia. Trudno coś więcej powiedzieć, bo płakać się chce. Jaka trauma dla rodzin. W takim okresie... Smutek wielki. Wielcy artyści - spoczywajcie w pokoju. Dla ludzi kultury i sztuki nie ma granic.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Linda
2017-03-06 08:13 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Linda

Szkoda, bo naprawdę fajnie śpiewali.


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.