najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dla fotografów

forum serwisu foto.elblag.net - dołącz do grona fotografów (nie tylko amatorów)
Elwingą do Krynicy Morskiej i Fromborka
2016-09-02 15:13 100%

Elwingą do Krynicy Morskiej i Fromborka

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Rodziewicz

Dziś (2.09) można było odbyć inauguracyjny rejs po rzece Elbląg statkiem pasażerskim, który będzie kursował z Elbląga do Krynicy Morskiej oraz z Elbląga do Fromborka. Dzisiejszy rejs zapoznawczy po rzece Elbląg dostarczył uczestnikom sporo ciekawych wrażeń.

Statek o nazwie Elwinga został nabyty przez Hotel Elbląg i obsługiwany jest przez biuro turystyczne Ilfing. Nazwa Ilfing nawiązuje do dawnej nazwy rzeki Elbląg. Elwinga jest jedną z nazw pojawiających się w krzyżackich kronikach w odniesieniu do grodu Elbląga.

Jest to jednostka o dość długiej historii. Zbudowany został prawie 90 lat temu jako barka transportowa. Pływał przez wiele lat po rzekach, zatokach i kanałach holenderskich. Został przebudowany na statek pasażerki. Przez jakiś czas pływał w rejonie Wysp Fryzyjskich. Niedawno został sprowadzony przez Żeglugę Elbląską. Teraz służyć będzie elblążanom oraz turystom odwiedzającym Elbląg pływając po Zalewie Wiślanym.

Jednostka porusza się z prędkością 7-8 węzłów, czyli ok 15 km/h. Zabiera 110 osób i 3 osoby załogi. Na dolnym pokładzie znajduje się 70 miejsc siedzących. Można więc płynąć także podczas gorszej pogody. Statek posiada również zaplecze gastronomiczne

- mówi Janusz Miszewski, kapitan statku.

Płynąc Elwingą, oprócz wypoczynku i możliwości podziwiania krajobrazu, mieliśmy możliwość zapoznania się z historią naszego miasta i regionu.

Elblążanie rzadko mają okazję spojrzeć na Elbląg od strony wody. Możemy stąd obejrzeć dawne zakłady Ferdynanda Schichau'a, zakłady powstałe po przekształceniu Zamechu, dużo przystani żeglarskich, zabytkowe mosty i wiele innych ciekawych obiektów, które mają swoją historię. Elbląg kiedyś był prężnie działającym portem. Moim zadaniem jest opowiedzieć uczestnikom rejsu o tym, jak kiedyś te miejsca wyglądały i funkcjonowały

- mówi Leszek Marcinkowski, przewodnik PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Dawno nie było takiej atrakcji w naszym mieście. Wszystkim serdecznie polecamy rejsy Elwingą. Dodatkowo istnieje możliwość wyczarterowania statku na imprezę firmową, integracyjną lub okolicznościową. Liczymy na to, że rzeka Elbląg ponownie ożyje.

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-09-02 18:43 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez qwsed
Nareszcie ktoś na wpadł na taki pomysł.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2016-09-02 19:25 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Meeler
najlepsze w tym wszystkim jest to że terminal pasażerski i parking przy nim na kilkanaście miejsc też jest a statki odpływają z kazdego miejsca przy Bulwarze tylko nie z miejsca z którego powinny odpływać . władze miasta powinny coś z tym zrobić i pogońić z miasta Żeglugę Gdańską .
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2016-09-04 09:58 25%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez hehe
Gdzie w Egu masz Żeglugę Gdańską????
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2016-09-02 20:10 70%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Redaktor Żbik
Lansik w mediach, a pracownikom 8 zeta na godzinę?
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2016-09-03 22:03 60%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Realista
Pan przewodnik jest the best. Zachodze w glowe co to za nowa firme mamy w elblagu. GENERAL ELECTRONICS?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-09-04 11:44 25%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez zdziwiony
Dlaczego na statku jest oznaczenie GD-cośtam zamiast np El-itd. ?
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2016-09-04 12:25 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Meeler
TAWERNA TORTUGA to jest budynek Zeglugi Gdńskiej z pod jakiego komienia wypełzłeś ty HE HE?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-09-04 16:37 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan
Przyjechałem z dzieckiem na rejs o 16 bo wcześniej nie mogłem. A tu rejs odwołany. Miały być o pełnych godzinach od 10 do 19. Organizatorzy tej imprezy - jesteście gówniarzami. Nie dorośliście do organizacji takich rzeczy.
odpowiedz oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.