najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dla fotografów

forum serwisu foto.elblag.net - dołącz do grona fotografów (nie tylko amatorów)
Mateusz Milanowski
2015-11-22 18:40 100%

Warto zobaczyć: Ptasi Raj - wyjątkowy punkt widokowy

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Niewiele osób wie, że ornitologiczny rezerwat Zatoka Elbląska posiada ciekawy punkt widokowy. A szkoda, bo Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej stworzył szczególną atrakcję dla turystów i miłośników obserwacji, przede wszystkim ptaków. Dlatego też dzisiaj chcemy polecić ścieżkę edukacyjną „Ptasi Raj” z wyjściem na rezerwat Zatoka Elbląska.

Główna atrakcja, czyli punkt widokowy powstał dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu „Ochrona cennych zasobów przyrodniczych na terenie parków krajobrazowych Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur przed nadmierną i niekontrolowaną presją turystów”. Punkt widokowy postawiony został w Rangórach (na wysokości Domu Pomocy Społecznej) zapewniając tym samym rozległy i wyjątkowy widok na niemal całą Zatokę Elbląską.

Aby dotrzeć do niego, musimy przejść przez torowisko nieczynnej obecnie Kolei Nadzalewowej, następnie kilkadziesiąt metrów wzdłuż wału ziemnego przy rzeczce Jeżówka. Ostatnie niecałe 100 metrów pokonujemy po drewnianym pomoście mijając tablice, które informują nas o tym jakie ptaki możemy obserwować z punktu widokowego. Ale to nie wszystko, bo w okolicy możemy spotkać również lisy, sarny, czy zające, co czyni wycieczkę do tego miejsca atrakcyjną - szczególnie dla dzieci.

Konstrukcja nośna pomostu została wykonana bardzo solidnie z drewnianych pali, wbitych w grząskie podłoże na głębokość około 7 metrów. Użyte materiały również został starannie dobrane tak, aby nie trzeba ich konserwować chemicznie, a za razem zapewniały długowieczność. Naturalną konserwację w tym przypadku spełnia żywica, którą zastosowane drewno jest nasycone zdecydowanie bardziej niż większość drewnianych materiałów.

 

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2015-11-23 20:58 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez St
Wprawdzie to nie Amazonia (nawet ta polska z nad Narwi) ale jest blisko i warto wiedzieć, że jest. Na pewno tam zajrzę.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-11-24 21:32 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez jaca
A gdzie zaparkować auto ? O tym to już nikt nie pomyślał, zapomniano też o chodniku od strony ulicy i przejścia przez tory. O tablicy informacyjnej przy 503 to już nie wspomnę.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Mateusz Milanowski
2015-11-27 14:56 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Mateusz Milanowski
Punkt widokowy zrealizowano dopiero po inwestycji drogowej. Stąd tez nie ma żadnego parkingu, ani znaku (pas drogowy). Jeżeli ktoś może go postawić to tylko drogowcy. Czy PKWE zgłosił tę potrzebę, tego nie wiem. Zaparkować samochód można jadąc od strony Elbląga po prawej stronie przy Domu Pomocy Społecznej lub kilkadziesiąt metrów za DPS (za górką). Tam jest dodatkowa, duża zatoczka dla samochodów.
Jak dobrze wiemy, rzadko inwestycje są ze sobą sprzężone.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-11-25 09:50 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez sikora
pomysl naprawdw fajny,szkoda tylko,ze co wiosne podpalaja tam trzcine razem z ptakami,no i nikt nie wie KTO
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-11-25 14:01 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez adf
Jaca zaparkowac mozna przez DPSie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
zosiaa89
2016-02-26 15:59 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez zosiaa89

Witam, byłam i polecam, bardzo piękne widoki. 


odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
Beezzzz
2016-04-04 11:46 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Beezzzz

do tych, którzy byli: można tam rzeczywiście zaobserwować jakieś ciekawe ptaki?


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-04-04 21:11 0%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Stan
Można. Nie można liczyć na taki komfort, że ptaszki czekają na Ciebie, To Ty musisz poczekać. Powtórzę wypad gdy będzie ciepło, z książką i lornetką.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
Dzisiaj w Rngórach
2016-04-10 23:12 0%
9

Dzisiaj w Rngórach

odpowiedziano ponad rok temu przez Stan

Byłem dzisiaj po południu w Rangórach. Szczerze- niewiele swoim amatorskim aparatem fotograficznym zwojowałem w polowaniu na faunę. Mogłem jedynie na odległość zobaczyć gołym okiem łabędzie i kaczki (w locie-kilkakrotnie) i przy pomocy zwykłej lornetki, parę perkozów. Lepiej było z florą. A kwitną już zawilce, kaczeniec, nie licząc wcześniejszych gatunków.Następnym razem wybiorę inną porę dnia,  bezwietrzną pogodę i więcej...cierpliwości. Mam uwagę odnośnie ruchu na drodze. Kierowcy jeżdżą wyremontowaną drogą za szybko (zbyt głośno) a ruch jest bardzo intensywny. Dodatkowo trafiłem na popisy motocyklistów. Nie wiem co o tym sądzą zwierzęta. Jest wprawdzie ograniczenie szybkości przed samym Domem Opieki ale nie przestrzegane i na, stanowczo, zbyt krótkim odcinku. I tak tam wrócę. 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.