najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Agnieszka Światkowska
2012-09-08 15:01 100%

Diagnozujemy potrzeby elblążanek. Czego w Elblągu brakuje? Zobacz film.

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Galerii handlowych, miejsc aktywnego wypoczynku, kawiarni.... a może...? No właśnie. Czego elblążankom brakuje w Elblągu na co dzień i od święta? Przeprowadzona uliczna sonda dała wiele odpowiedzi. Zobacz film.

Spośród 15 zapytanych kobiet, kilka z nich zwróciło uwagę na to, że w mieście brakuje nie tylko kawiarni, ale i miejsc, gdzie  mogą spotkać się w swoim towarzystwie, porozmawiać i poplotkować. Panie ubolewają również nad tym, że w mieście nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia i większej liczby imprez plenerowych takich jak: Dni Elbląga, czy Święto Chleba. Panie zauważyły również, że Elbląg słynie z tego, iż nie ma w mieście pubów tylko dla dorosłych. Słuszna uwaga.
Z kolei mamy małych dzieci chciałyby, by w mieście powstało więcej miejsc rozrywki i aktywnego wypoczynku, zarówno dla nich jak i dla najmłodszych. Jedno centrum zabaw sprawy nie rozwiązuje. Aqua Park jest doskonałym pomysłem - stwierdziła jedna z pań. Oprócz rozrywek, kobietom w Elblągu brakuje przede wszystkim pracy. I choć w sondzie pojawiła się tylko jedna taka opinia, z pewnością wiele kobiet pod tym stwierdzeniem się podpisze. Zaskoczenie u nas wywołały odpowiedzi pań, które twierdzą, że w Elblągu jest wszystko, czego im do życia potrzeba. Takie zdania też się pojawiły. 
 
A Wam drogie Czytelniczki, czego w Elblągu brakuje? Podzielcie się swoimi sugestiami.
 
oceń wątek 13 0 zgłoś do moderacji
2012-09-08 16:16 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Flo
Popieram antykwariaty. Bardzo mi brakuje tego w Elblągu. Jeden na Grunwaldzkiej, znacznie okrojony ostatnimi czasy to za mało. Zresztą tamtejsze ceny nie są specjalnie atrakcyjne jak na antykwariat.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-09-10 13:19 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez maga13
Wielu rzeczy brakuje. Np. kawiarni typu Mama Cafe, gdzie można pobyć z dzieckiem i jednocześnie wypić kawę. Jakoś w innych miastach takie sieciówki się rozwijają. Szkoda, że nie w Elblągu.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-12-01 13:07 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Krzysiek
Nie żebym robił reklamę, ale bajlandia wydaje się być dokładnie takim miejscem.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2012-09-14 17:49 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez DG
Aga to było dobre.Ale czego brakuje w Elblągu i to nie tylko kobietom?Myślę że pracy i jeszcze raz pracy.POZDRAWIAM.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-09-22 23:31 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez gosc
a co to sa happy-endy ?? :)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-10-01 10:26 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez też kobieta
Elblążankom brakuje ODWAGI. Jest mnóstwo zdolnych, utalentowanych kobiet i dziewczyn w naszym mieście, które boją się wyjść do ludzi, pokazać. Dziewczyny, nie bójcie się. Jeśli macie ciekawe pomysły, by coś zrobić w Elblągu, róbcie to! Miasto i inne kobitki będą wdzięczne:)
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-11-05 10:18 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ESzC
Osiedlowe Kluby Integracyjne (OKI)

Starszym elblążankom, myślę o tych w podeszłym wieku, brakuje miejsc blisko domu, gdzie mogłyby spotykać się z ludźmi, pogadać, czasem wspólnie coś zorganizować, zaprezentować swoje talenty i umiejętności.

Staruszkom, które bardzo często już nie mają swoich drugich połówek, a stan zdrowia nie pozwala na większa aktywność, bardzo, bardzo brakuje kontaktów społecznych.

Kto tego nie widział z bliska nie wie, jakie to smutne i niesprawiedliwe. Te starsze osoby są zamknięte w mieszkaniu (często "uwięzione" we własnym pokoju, czy wręcz łóżku) cierpią za niepopełnione winy bardziej, niż więźniowie skazani za zbrodnie. Przestępcy mają codziennie swoją godzinkę na spacerniku…

odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2012-11-05 10:20 60%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez ESzC
cd. Gdyby były osiedlowe kluby, to jeśli nie samodzielnie, to z pomocą sąsiadki czy kogoś z rodziny mogłaby taka osoba dotrzeć do klubu i zobaczyć ludzi. A gdyby nawiązała tak kontakty, to jest duża szansa, że w razie choroby, czy pogorszenia ogólnej kondycji, jakaś jedna czy druga "psiapsiółka" na chodzie, odwiedziłaby koleżankę.

Osiedlowe Kluby Integracyjne (OKI) to od dawna moja idee fix. Biorąc udział w pracach nad wojewódzkim programem na rzecz osób starszych (warm.-maz.), też o tym mówiłam i OKI zostały zapisane w programie. Niestety, rzeczywistość skrzeczy… panuje ogólna niemożność, aż chce się płakać.
Coś z tym musimy zrobić. Ja czuję, że jestem winna to mojej ś.p. Mamie, która bardzo cierpiała z powodu utraty kontaktów społecznych.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2012-11-07 14:04 33%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ESzC
Zrobiłam wpis na FB i jest pozytywna reakcja. Mam nadzieję, że uda się utworzyć koalicję i utworzyć OKI w Elblągu :) Chciałabym się już za to wziąć, jednak na razie ograniczają mnie sprawy zdrowotne. Ale wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że od Nowego Roku będę już mogła się ruszyć z domu. Tymczasem proszę wszystkich chętnych o pomysły, rozpoznawanie możliwości, werbowanie sojuszników i potencjalnych partnerów. Mamy Internet i telefony, możemy się także spotkać, gdy już zacznie nam się coś pod kopułą układać. Mam adresy mailowe do wszystkich osób, które się tu odezwały, Wy moi drodzy też mój macie :) Można też korzystać z tego wątku lub z poczty wewnętrznej - zapraszam wszystkich, którym idea Osiedlowych Klubów Integracyjnych wydaje się sensowna i warta urzeczywistnienia.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.