najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
SpecjalistaZywieniaChorych
2013-12-10 11:41 100%

dieta dostosowana do choroby

rozpoczęty ponad rok temu przez SpecjalistaZywieniaChorych

Witam,

jestem osoba ktora po kilku latach pracy w badaniach klinicznych w Szwecji i USA wrocila do kraju. Prowadzenie badan nad nowoczesnymi lekami zawsze scisle korelowalo z wyspecjalizowana dieta odpowiednia do danej jednostki chorobowej. Odpowiednia dieta ma wplyw na samoleczenie, oraz wspomaga leczenia farmakologiczne. jest wiele skladnikow ktore blokuja substancje aktywne sformulowane w kapsulce, zastrzyku itp. W przypadku terapii hormonalnych zwykla dieta niemalze calkowicie moze zmienic wplyw leczenia z pozytywnego na negatywny.

Zauwazylam, ze w Polsce nikt nie zajmuje sie ani opieka psychologiczna pacjentow, ani tym bardziej dietetyczna, a ja mam w tym duze doswiadczenie. Pomyslalam o uruchomieniu w Trojmiecie lub okolicach gabinetu porad dietetycznych dostosowanych do choroby i przyjmowanych lekow. W przypadku dzieci i osob starszych wprowadzenie odpowiedniego zywienia jest niezbedne, gdyz u dzieci nie wszytskie funkcje organizmu sa dojrzale, a u osob starszych wiele reakcji zanika. Chcialam spytac czy sadzicie ze metody, ktore sprawdzaja sie w krajach skandynawskich czy USA moga miec u nas przyszlosc?

Dzieki za kazda rade!

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
francuz4
2014-01-30 21:24 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez francuz4

Myślę, że tak. Polska idzie z postępem, a racjonalne odżywanie i aktywnosc fizyczna cieszy się coraz większą popularnością!



 



---------------------------



Czarter Mazury
Psychoterapeuta Warszawa


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.