najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Elbląg. Dlaczego stąd nie wyjeżdżamy, skoro gdzie indziej (podobno) można dużo więcej zarobić?
2017-10-06 14:10 100%

Elbląg. Dlaczego stąd nie wyjeżdżamy, skoro gdzie indziej (podobno) można dużo więcej zarobić?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Nasze miasto – pomimo, że od jakiegoś czasu musi mierzyć się z problemem demograficznym (w zastraszającym tempie ubywa elblążan o czym dzisiaj pisaliśmy) – ma dużą rzeszę miłosników, którzy nie widzą dla siebie miejsca poza Elblągiem i nierzadko, nie bacząc na trudną sytuację ekonomiczną,  z różnych przyczyn nie szukają sobie innego miejsca do życia. Co ich tutaj trzyma? – chciałoby się zadać pytanie. 

Postanowiliśmy zapytać znajomych, ale nie tylko, dlaczego w dalszym ciągu mieszkają w Elblągu, skoro jest w Polsce wiele miast, które stwarzają dużo lepsze możliwości rozwoju.

Dużo lepsze możliwości rozwoju (uśmiech)? Jestem lokalnym patriotą. Tu się urodziłem, tu żyję, tu spoczną moje prochy. Bardzo podoba mi się to miasto, a naprawdę dużo widziałem. Mieszkałem za granicą. Oczywiście materialnie to jest głęboka prowincja. Z pracy u kogoś trudno tutaj wyżyć, chyba, że ma się ciepłą i dobrą posadkę w urzędzie, na przykład naczelnika, ale przecież są jeszcze inne możliwości. Od lat prowadzę firmę. Nie zarabiam kokosów, ale mam niskie koszty, co pozwala mi całkiem nieźle funnkcjonować. Znajomi z dużego miasta zazdroszczą mi spokoju na co dzień, bliskości morza. To się ceni, to się ma. Jestem za to wszystko wdzięczny. Cieszę się, że właśnie tutaj się urodziłem 

– powiedział nam mężczyzna, kóry pragnie zachować pełną anonimowość.  

Trzyma mnie tutaj mieszkanie – kawalerka. Mógłbym ją sprzedać, ale co za to kupię w Gdańsku? Dziś mieszkania są bardzo drogie, a żeby dostać kredyt muszę mieć stałą i dobrze płatną pracę. To nie takie proste. W Elblągu trzyma mnie czysta ekonomia, może trochę przyzywczajenie

– powiedział nam inny elblążanin, Krzysztof (około 40 lat).

Studiuję medycynę w Gdańsku. W Elblągu mam komfortowe warunki mieszkaniowe, a docelowo pracę na miejscu w jednym z trzech szpitali. Po zakończeniu studiów wracam z powrotem do Elbląga i tu będę chciała założyć rodzinę

-– powiedziała nam pragnąca zachować anonimowość studentka.

Co mnie tutaj trzyma? Mam chorą mamę, która codziennie potrzebuje mojej pomocy. Nie mam możliwości wyjazdu. Muszę być razem z nią. To kosztuje bardzo dużo czasu. Może kiedyś, na pewno nie teraz.

– poinformowała nas starsza elblążanka.

Mówi pan, że stwarzają możliwości. Dobrze, ale trzeba mieć coś pewnego chyba. Trzeba mieć ten punkt zaczepienia, pracę i to nie byle jaką, bo z byle jakiej pan nie przeżyje, prawda? Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gdańsku, Warszawie? Przecież za wynajem pokoju na miesiąc musiałbym zapłaić z 800 zł, a ja już na pokój się nie nadaję. Chciałbym kawalerkę, a ile ona kosztuje? To się tak łatwo mówi. Może gdybym miał tyle lat co pan, to pojechałbym gdzieś indziej, a tak póki co trzymam się tego co mam

– zakomunikował nam ok. 60-letni elblążanin.

Rodzice mnie trzymają i dzieci. Po prostu rodzina. Gdzie i po co mam wyjeżdżać? Dobrze mi tutaj

– powiedziała nam młoda – jak sama siebie określiła – emerytka. 

A co trzyma w Elblągu naszych Czytelników?

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2017-10-06 15:09 68%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Śpiący,zmeczony
Bo tu się można...porządnie wyspać.
odpowiedz oceń post 13 6 zgłoś do moderacji
2017-10-06 15:27 48%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez dd
Nic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla ludzi i głodowe pensje, 13% bezrobocia, brak ładnych, wolnych kobiet, smutny widok tłumów emerytów na ulicach, tragiczne drogi w pakiecie z czerwoną falą, brak życia nocnego itp, itd.
odpowiedz oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
2017-10-06 19:54 14%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez hd
Drogi?Ślepy jesteś,czy z buta dajesz?
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2017-10-07 00:30 25%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Han Solo
Z drogami to rzeczywiście przesadziłeś, chyba że mieszkasz gdzieś na obrzeżach. Z innymi punktami się zgadzam. Ludzie tworzą miasto, a niestety cały czas z Elbląga wyjeżdżają kolejne roczniki.
oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2017-10-06 19:50 63%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez hd
Przestańcie te przeterminowane badania przeklejać.
Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a będzie jeszcze lepiej.
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2017-10-06 19:53 62%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez kacper
Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę odłożyć. Elbląg atrakcyjny dla emerytów i miłośników ciszy.
odpowiedz oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2017-10-06 20:23 56%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Andrzej z Elbląga
http://dziennikelblaski.pl/462380,Wspomnienia-z-ulicy-Ratuszowej-quotElblag-nosze-w-sercuquot.html#axzz4uW2j8uHI
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2017-10-06 21:55 50%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez Andrzej
Świetny tekst. Łezka w oku się kręci.
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
2017-10-06 21:29 63%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Benek
Bo po 42 latach pracy już brak sił i chęci
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2017-10-07 10:48 25%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez WK
Bo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( Powiedziała: jak chcesz jedź sam.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2017-10-07 11:36 40%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez JaroSławek
Przyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej, wszędzie bliżej i sporo fajnej roboty do zrobienia.
Mam tu rodzinę, najwspanialszą kobietę spotkałem i jej córkę, która pozwoliła mi odkryć jeszcze mocniej niesamowity, choć niepełnosprawny, aspekt życia - pokonywanie własnych słabości.
To miasto to ogrom potencjału. Ale można też ukryć się w swojej norce i narzekać, że nikogo nie można spotkać na mieście.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-10-07 17:23 75%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez otto
prawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu zostal , a nie wyjechal w swiat bliższy lub dalszy . Niewielu ,ktorzy wyjechali i nie zaklimatyzowali sie tam ,to wrocili . Elbląg to miasto dobre dla osob do matury i potem na emeryturze.urodzeni elblążanie z reguly po maturze wyjeżadzaja , a w ich miejsce przybywają mieszkańcy z okolicznych miasteczek i wsi .i stąd liczba mieszkańcow nie spada drastycznie . Ogolnie nie byloby tak zle , gdyby nie 1/ utrata statusu województwa 2/ słabi , prowincjonalni prezydenci
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2017-10-11 20:50 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez księgowy
Otto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych okolicznych miejscowości to te miasto liczyłoby już 60 tys. mieszkańców. Nikt nie myśli tu w dłuższej perpsektywie niestety.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.