najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
eijk
2018-08-27 09:34 100%

Henryka Krzywonos przyjedzie do Elbląga

rozpoczęty ponad rok temu przez Informacja prasowa

Henryki Krzywonos-Strycharskiej chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Legendarna działaczka opozycji w PRL – kobieta, która zatrzymując tramwaj zatrzymała całą komunikację w Gdańsku – a także sygnatariuszka porozumień sierpniowych odwiedzi Elbląg! Już w najbliższy wtorek, 28 sierpnia, o godz. 18 w Hotelu Arbiter odbędzie się otwarte spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o >Solidarności< i solidarności”.

Porozumienia sierpniowe i Solidarność zawsze przywołują wspomnienia i emocje. Jakie? Czy nastroje w Polsce komunistycznej mocno różniły się od nastrojów obecnych? Czy dzisiaj takie zryw obywatelski, jak w 1980 roku jest możliwy? O tym podczas spotkania opowie Henryka Krzywonos. Liczymy na to, że wśród elblążan obecnych w Atrium Hotelu Arbiter znajdą się także osoby, które opowiedzą o ówczesnych nastrojach w Elblągu. Liczymy, że przyjdą działacze tej „pierwszej” Solidarności. Zapraszamy także młode osoby, by podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z ich najbliższego otoczenia, szkoły czy pracy.

Organizatorami spotkania są: senator Jerzy Wcisła, poseł Elżbieta Gelert, elbląski Komitet Obrony Demokracji oraz elblążanie z grupy Rozmawiajmy o Demokracji.

Program pobytu Henryki Krzywonos-Strycharskiej w Elblągu
•    godz. 16.30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 70 oraz pod tablicą, gdzie mieściła się przed stanem wojennym siedziba Zarządu Regionu Elbląskiej „S”.
•    godz. 17.00 – Happening na Placu Konstytucji.
•    godz. 18.00 – Spotkanie z mieszkańcami w Atrium Hotelu Arbiter.
Zapraszamy do udziału!

Sylwia Warzechowska
Dyrektor Biura Senatora RP Jerzego Wcisły

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2018-08-27 10:16 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez %$%$%$
KABARET
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2018-08-27 11:04 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez M@j
Komu ona tu jest potrzebna ? Chyba że prezes spółki Elbląskie Tramwaje chce ją zatrudnić do prowadzenia "OGÓRKA" -tramwaju
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2018-08-27 11:09 71%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez M@jd@
Kto zatrzymał tramwaj w Gdańsku ? - KRZYWONOS ? Nie - po prostu był rozkaz wyłączenia zasilania- prądu. To była przyczyna a nie Krzywonoski i znów prasa kłamie. Szkoda się rozpisywać.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2018-08-27 14:38 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Opublikowaliśmy komunikat - informację z biura poselskiego, pod którą podpisała się dyrektor biura.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2018-08-27 16:12 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez zły
parszywy łamistrajk nikt tramwajem nie wyjechał tylko krzywonos.Staneła tramwajem jak jej prąd wyłaczyli wywalili ja z komitetu strajkowego jako łamistrajka, to pijaczka była i sprzeniewierzyła związkowe pieniądze.I na koniec zwiazała się z milicjantem.TFU!!! bezczelna baba!!!Won z Elbląga bo przyjdę i gównem obrzuce!
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2018-08-28 03:11 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez gość
A lisy w lesie nakarmić wieprzowiną.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.