najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Interwencja inspektorów OTOZ Animals i pracowników elbląskiego schroniska (+ zdjęcia)
2017-07-19 07:47 100%

Interwencja inspektorów OTOZ Animals i pracowników elbląskiego schroniska (+ zdjęcia)

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Elbląski oddział OTOZ Animals ma bardzo dużo pracy - teren, który ma pod swoją opieką jest wyjątkowo duży i rozpościera się od Mierzei Wiślanej po Białystok i Suwałki. Wynika to z tego, że organizacja nie posiada żadnej innej placówki na północnym-wschodzie. Kilka lat temu Schronisko w Elblągu prowadzone przez OTOZ Animals przekazało do adopcji dwa swoje psy. Ich nowym domem stał się skup złomu znajdujący się w Nowym Dworze Gdańskim. W ostatnich dniach jedna z pracownic schroniska dowiedziała się, że Pafnucy i Kopia przebywają w złych warunkach, są zaniedbane. Po przyjeździe na miejsce na własne oczy przekonała się, że warunki, w których mieszkają pozostałe psy także pozostawiają wiele do życzenia.

W związku z powyższym inspektorzy OTOZ Animals i pracownicy elbląskiego schroniska postanowili interweniować. W dniu 18 lipca do Nowego Dworu Gdańskiego udała się ekipa. Poinformowana została policja i miejscowy lekarz weterynarii, którzy także przybyli na miejsce. Dwa psy - wychowankowie elbląskiego schroniska - zostały odebrane. Właściciel tłumaczył się, że psy są pod opieką pracowników - stróżów. W dzień przebywają w kojcach, a po godzinie 17.00 - do czasu otwarcia złomowca - są wypuszczane. Ich zadaniem jest pilnowanie obiektu. Rzeczywiście, szczególnie warunki w jednym z kojców pozostawiają wiele do życzenia. Niewielkie, niskie pomieszczenia, kryte blachą, podczas upałów nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Trudno w takim przypadku, delikatnie rzecz ujmując, zapewnić dobrostan zwierząt. Właściciel ze zrozumieniem podszedł do tematu.

Oddział elbląski OTOZ Animals będzie w dalszym ciągu zajmował się sprawą celem poprawienia warunków bytowych pozostałych dziewięciu psów, a Pafnucy i Kopia przebywają już w elbląskim schronisku pod dobrą opieką. Okazało się, że wymagają pilnego leczenia - mają m.in. świerzbowiec. Miejmy nadzieję, że już wkrótce znajdą nowy, dobry dom.

Jak mówią pracownicy schroniska:  

Stan interwencyjnie odebranych psów jest tragiczny, jesteśmy w trakcie badań. Ich leczenie będzie wymagało dużego zaangażowania pracowników oraz leków. Wszystkich chcących wspomóc nas w tej walce prosimy o wpłaty na konto schroniska:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

ul. Królewiecka 233, 82-300 Elbląg

41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
tytułem: leczenie Kopii i Pafnucego

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2017-07-19 13:46 27%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kamila
Dobrze ze takie rzeczy są publikowane oby sam właściciel firmy był tak kiedyś potraktowany
odpowiedz oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2017-07-19 15:42 48%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Beata
Trzeba coś zrobić, żeby zabrać stamtąd także te pozostałe psy.
odpowiedz oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
2017-07-19 20:23 21%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez al
A właściciel złomowiska nie powinien ponieść konsekwencji i przynajmniej zapłacić za leczenie psów?
odpowiedz oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2017-07-20 01:14 21%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez mm
" Właściciel" powinien być zobowiązany do dożywotniego płacenia na utrzymanie piesków .
odpowiedz oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2017-07-20 11:57 82%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ol
Ludzie nie byliście tam to glupot nie piszcie
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2017-07-21 21:56 80%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez jack
Zgadzam.sie OL .Nie znamy wersji drugiej strony.Wiec nie mamy prawa nikogo.obrazac.Widac ze to smarkacze pisza.komentarze .Ludzie na.poziomie nie komentuja nie poznawszy prawdy
oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2017-07-20 14:11 8%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez BLAC
TAK SIĘ KOŃCZY JAK WYDAJĄ PSY GDZIEKOLWIEK - WIELKA MI ORGANIZACJA - DO ZBIERANIA KASY
odpowiedz oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2017-07-21 11:22 69%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez magda elblag
Na fb jest zdjecie Kopii jak wygladala przed zabraniem ze schroniska.Ludzie nie badzcie glupi widac ze to nie ten sam pies.W schronisku bylem kilka razy smrod zwierzaki sa chude i maja grzybice.Tez mam.stamtad psa lecze go do tej pory bo ma swierzba.A to juz 2 lata.Dlaczego nikt nie zapytal wlasciciela tego zlomu jak wygladal pies biorac go?Czy psy naprawde nie byly szczepione ani nie mialy co jesc?Na zdjeciach reszta psow wyglada dobrze a po tym psie kopii widac ze od dawna choruje .Moze tak jak u mnie wzieli ja juz w takim stanie ze schroniska nie mowiac ze pies ma swierzba.Dobrze ze takie artykuly sa publikowane.Szkoda tylko ze sprostowan pozniej nikt nie czyta.Karma wraca
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2017-07-21 21:48 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Terenia eg
Halo.Czy ktos ogladal te zdjecia?Uwaznie ogladal?Na 2 i 3 zdjeciu sa psy.Nie wygladaja zeby byly zaglodzone.Spojrzcie na ich siersc lsni.Cos jest nie tak.A te dwa psy ze schroniska maja swierzba.Wiec to daje do myslenia nie sadzicie?Pewnie takie zostaly stamtad wziete.A Pani Blondi robi wielkie show i znowu kasiorke wplacac.Ja sie na to nie dam nabrac.Wielka mi organizacja
odpowiedz oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2017-07-21 22:03 64%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez nugle
Te kojce w porownaniu do schroniska sa wylizane.Spojrzcie jak czysto.A w schronisku?Smrod,kupa na kupie.i co drugie zwierze ma.grzyba albo co innego.Ale afera chyba inspektor potrzebuje kasy
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2017-07-21 22:14 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Iga44
Ludzie nie wplacajcie im kasy.Mam.od nich psa.Wcisneli.mi kit ze te rany ma.od tego ze.pogryzl sie z innym.psem .Co sie okazalo swierzbowiec i leczenie.Pani weterynarz mowila ze to nabywa sie wlasnie w schroniskach gdzie jest skupisko bezdomnych psow plus to co jest wokolo kupa na kupie
odpowiedz oceń post 9 9 zgłoś do moderacji
2017-07-25 20:36 40%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Hanka62
poprzednie komentarze pisal chyba byly pseudo opiekun psow, znam to schronisko i moge powiedziec, ze bardzo dbaja tam o psy i znaja ich charaktery, co pomaga w adopcji, nie traktuja psow przedmiotowo, nie dziwie sie pracownicy ze przed adopcja tak dokladnie wypytuja przyszlego wlasciciela o warunki w jakich ma przebywac pies, jestem dumna ze zdalam egzamin i od 8 lat mam Fuge, od 6 Franka i od prawie roku łobuziaka Loczka
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-09-03 03:21 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez bla
szkoda, że nikt wizyty po adopcji w tym super domku nie wykonał. Domki w firmie- brawo! oby wydać. " w roku takim a takim tyle i tyle psów znalazło z nami dom" Skup złomu..
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.