najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Joanna Siudak
2013-09-01 09:00 70%

Jak się rozwodzić, to tylko w Elblągu. U nas najszybciej

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

Proces rozwodowy w Elblągu trwa zaledwie 3 miesiące. W porównaniu z Warszawą, gdzie sprawy toczą się przez 3 lata, zdaje się to być tempem ekspresowym. Sędzia Ewa Pietraszewska przyznaje, że niektóre pary przemeldowują się do Elbląga, tylko po to, aby się szybko rozstać. Każdego miesiąca w naszym mieście rozwodzi się już 130 par.

Pierwszym powodem, dla którego pary decydują się na rozwód jest niezgodność charakterów. Drugie miejsce zajmuje zdrada, trzecie – alkoholizm. Termin "stare dobre" małżeństwo w obecnych czasach, wydaje się być więc archaizmem. W obliczu statystyk, tylko co trzecia para ma szansę na to, by małżeństwo przetrwało. Mówi się, że pozostałe 2/3 są ze sobą z powodu dzieci lub przyzwyczajenia, czy też uzależnienia finansowego.

Fakt, że rozwody w Elblągu przeprowadza się tak szybko jest dowodem na sprawną logistykę – tym bardziej, że w wydziale cywilnym, rodzinnym pracuje zaledwie pięciu sędziów. Najlepszy okres to ten kiedy, sprawy rozwodowe prowadzone w Elblągu trwały miesiąc i siedem dni.

- Wzrost spraw rozwodowych w Elblągu jest zauważalny, tak samo jak zmiana struktury tych spraw. Mamy dużo więcej spraw z udziałem elementu zagranicznego. Emigracja Polaków przełożyła się na to, że bardzo dużo spraw toczy się między naszymi rodakami, z których jedno przebywa poza granicami kraju. Powoduje to zmiany procedury, która przedłużają takie sprawy. 3 miesiące to jednak wciąż bardzo dobry wynik – mówi Sędzia Ewa Pietraszewska, prezes Sądu Okręgowego w Elblągu.

Rzeczywiście, w Gdańsku czy Olsztynie sprawy rozwodowe trwają około 6 miesięcy. Najwięcej rozwodów ma miejsce w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Więcej rozwodów odbywa się w dużych miastach. Diagnoza nie jest optymistyczna. Każdego dnia rozwodzi się 176 tysięcy par na świecie.

Liczba rozwodów w Elblągu rośnie każdego roku. Chociaż jest to ciężkie doświadczenie dla par, bywa niekiedy oznaką siły – nie słabości, jak twierdzą sceptycy. 

oceń wątek 16 7 zgłoś do moderacji
2013-09-01 11:01 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ewa
"Każdego dnia rozwodzi się 176 tysięcy par"? Eee, nie wierzę.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 17:46 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Ola
na całym świecie pewnie, ale tego już nie dodali...
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-09-01 11:40 67%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez matematyk
Nazwę województwa zachodniopomorskie piszemy łącznie, a nie z myślnikiem. Nazw województw uczą już w pierwszych klasach podstawówki!
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 17:49 60%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez ol
to z innej beczki: czy rozwód może się 'odbyć'? ;)
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-09-09 14:36 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez hehe
mnie nie uczyli - po staremu mogę ;D
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 18:08 13%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez michał
Lepsza tak jak piszesz dziennikarzyna, niz taki frustrat jak Ty, przemiła i ambitna dziewczyna z klasą..




odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2013-09-01 20:25 71%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez koko
tak klasę to już ona pokazała nie raz, nie dwa, szczególnie w wywiadzie z Naią ;) przemiła może i jest nie wiem, nie znam, oceniam tylko i wyłącznie jako dziennikarza, którym jest beznadziejnym, praktycznie nie ma tekstów tej pani w których nie zrobiłaby błędów
oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 18:10 33%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez michał
trzymam kciuki, nie daj sie
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-09-01 19:58 50%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez niedługo rozwódka
Dzięki:) dość poniżania upadlania psychicznego i zdrad. Szkoda że tak późno zebrałam się na odwagę.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-09-09 14:38 33%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Aa
A wiecie ile kobiet waruje wiernie przy swoim mężu - tylko dla tego, że nie ma gdzie się podziać. A bo dzieci a bo ja nie pracuje, on mnie kocha ale MOCNO ... ect. masakra - w każdej rodzinie jest taka podejrzana para małżeńska - będzcie uważni
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 18:19 57%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez niedługo rozwódka
ufff dobrze że tak szybko bo właśnie jestem na początku drogi do normalności
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-09-01 18:45 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Talka
... cała prawda.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 19:55 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Zazula
No rzeczywiście jest się czym chwalić. ...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-09-01 21:00 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez YATAMAN
Ludzie zbyt pochopnie podejmuja decyzje o slubie. Ostatnio nastala taka moda na zareczyny i malzenstwa, wielu moich znajomych tak robi a ja jako osoba przygladajaca sie temu z boku widze ze oni do siebie nie pasuja, ona ladna z klasa- on brzydki, niepotrafiacy sie ubrac. Ona wyksztalcona a on drech o prostak po zawodowce skonczonej wieczorowo, on ulozony ,ambitny inteligentny-ona glupia roztrzepana i pusta. Tacy ludzie nie maja szans na malzenstwo do konca zycia,predzej czy pozniej wezma rozwod. Wiele dziewczyn sie marnyje przy byle jakich facetach a moglyby miec znacznie lepszych partnerow. Problem w tym ze poprostu ludzie sa leniwi i nie chce im sie szukac kogos odpowiedniego. Mialem juz wiele dziewczyn ale zadna nie zaslugiwala na mnie. Szanuje siebie i mierze wysoko. 90% facetow lapie sie na ladne laski ktore sa z nimi dla kasy a z ukrycia spogladaja na bardziej zadbanych i wysportowanych facetow i dupcza sie z nimi zaspokajajac swoje potrzeby.Podsumowujac-nie warto sie spieszyc
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.