najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
2017-06-03 12:04 100%

"Jest ryzyko - musi być wybór". Elblążanki pojechały protestować do Warszawy

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Dziś, 3 czerwca, o godznie 12.00 w Warszawie pod hasłem  "Jest ryzyko - musi być wybór" rozpoczął się Międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień.  Do stolicy przyjechały tysiące ludzi z całej Polski, którzy chcą zmian prawnych w tym zakresie. Dlaczego międzynarodowy? Udział potwierdziła Słowenia, Serbia, Węgry, Czechy, Włochy, Irlandia i Wielka Brytania. Chorwacja i Austria protestowały już w kwietniu i maju.

Na protest pojechały także elblążanki. Nie chcą ujawniać swoich personaliów. O co walczą? Twierdzą, że mają złe doświadczenia. Ich dzieci po szczepieniu miały tzw. niepożądane odczyny poszczepienne. Czym się objawiały? Bardzo wysoką temperaturą (powyżej 39°C) oraz nieutulonym, trwającym bardzo długo płaczem. Dziecko jednej z nich sztywniało, były pzypadki zatrzymania oddechu. Matka z przerażeniem obserwowała powyższe objawy. Wówczas miała postanowić, że już nigdy więcej nie będzie narażać swojego maleństwa.

Organizatorem protestu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”. Na stronach tej organizacji możemy znaleźć następującą informację:

Rodziny, często już ciężko doświadczone przez powikłania szczepień, są karane dotkliwymi grzywnami, grozi im się odebraniem dzieci i wyrzuca z przychodni publicznych. Coraz częściej w domu nachodzi je policja lub pracownicy opieki społecznej czy sanepidu. W innych państwach utrudnia się dzieciom dostęp do szkół i przedszkoli. 

 

W mediach trwają fałszywe epidemie na zamówienie przemysłu farmaceutycznego, gdzie kilka zachorowań urasta do miana zabójczej pandemii. Tymczasem prawdziwą epidemią są choroby przewlekłe na które cierpi w Polsce już co czwarte dziecko. Intensywnie immunizowane niemowlęta ponad 300 tysięcy razy w ciągu roku trafiają do szpitala. Wiele z nich tuż po podaniu obowiązkowych szczepionek. Niepożądane odczyny poszczepienne nie trafiają jednak do urzędowych statystyk. Nikt nie liczy jakie koszty  ponoszą poszkodowane rodziny… Nie ma funduszu odszkodowań. 

 

„STOP NOP” od lat z desperacją walczy o prawo do zdrowia oraz respektowania podstawowych praw człowieka i pacjenta. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nielegalna, agresywna presja na obywateli w sprawie szczepień, to problem globalny.

Obecnie prawa pacjenta są łamane. Osoby nieszczepiące według urzędowego kalendarza zmusza się do podpisywania niezgodnego z prawdą oświadczenia tzw. świadomej odmowy szczepień, co jest bezprawiem. Mamy sygnały o próbach szantażu i wymuszania, zmuszania do dużej liczby szczepień naraz i to wszystko w sytuacji, gdy NOPy czyli niepożądane odczyny poszczepienne nie są notowane, w 18 krajach Europy jest wolność wyboru (7), a w 14 od wielu lat funkcjonują fundusze odszkodowań.

- czytamy dalej. 

Jak powiedziała nam wiceprezes zarządu stowarzyszenia Justyna Socha:

Dotychczas osoby poszkodowane przez przymus szczepień i powikłania protestowały głównie wirtualnie, jednak nasilający się terror wobec rodzin spowodował, że na ich prośbę Stowarzyszenie STOP NOP postanowiło zorganizować to protest nie tylko ogólnopolski, ale międzynarodowy. Do chwili obecnej udział potwierdziła Słowenia, Serbia, Węgry i Wielko Brytania. W kwietniu i w maju protestowały już Włochy, Austria i Chorwacja. Główną ideę marszu, który przejdzie ulicami Warszawy 3 czerwca oddaje jego hasło "Jest ryzyko musi być wybór". Chcemy upomnieć się o podstawowe prawa człowieka.

Czy prostest odniesie pożądany skutek? O co tak naprawdę walczą biorący dziś udział w międzynarodowym proteście?

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” to ruch społeczny rodzin, które czują się poszkodowane przez przymus szczepień, a także doświadczyły powikłań poszczepiennych. Rośnie w siłę z roku na rok. O zainteresowaniu problemem świadczy m.in. liczba osób, które polubiły profil stowarzyszenia na FB (83 271 - stan na 3 czerwca, godz. 12.00). Jego członkowie i sympatycy wskazują na fakt, iż rodziny, nierzadko już ciężko doświadczone przez powikłania poszczepienne, są dodatkowo karane dotkliwymi grzywnami od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych celem przymuszenia ich do szczepień dziecka. Lekarze i pracownicy sanepidu grożą im odebraniem dzieci. Coraz częściej ludzie ci są odwiedzani przez policję oraz  pracowników opieki społecznej lub sanepidu. Odczuwają presję, czują że ich prawa są łamane, a głos spychany pod dywan.

Te represje mobilizują środowisko poszkodowanych do walki o swoje postulaty. Celem jest przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności szczepień z jakiej korzystają obywatele kilkunastu państw Unii Europejskiej, rzetelna rejestracja powikłań poszczepiennych, kontrola nad konfliktem interesów i wypłata odszkodowań dla wszystkich, którzy ucierpieli na skutek powikłań poszczepiennych.

Poniżej relacja z protestu (źródło zewnętrzne).

oceń wątek 17 0 zgłoś do moderacji
2017-06-04 16:12 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Wiolka
Ręce precz od naszych dzieci!!! Najpierw dokładnie sprawdźcie te substancje, które tuż po urodzeniu wszczepiacie noworodkom!!!
odpowiedz oceń post 8 0 zgłoś do moderacji
2017-06-06 08:39 100%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Klaudia
Już sprawdzili. BCG nie wykazuje efektu ochronnego, a jest bardzo odczynogenne. Dlatego wycofali tą szczepionkę prawie w całej Europie.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-06-05 16:52 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Iza
Dziękuję za obiektywny artykuł. W mediach ciężko tego doświadczyć ostatnimi czasy wszystko jest ukrywane i manipulowane. Nowy Dwór Gdański pozdrawia
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-06-05 23:49 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez antyszczepek
Panie Marcinie Mongiałło, świetny artykuł. Artykuł na miarę odpowiedzialnego Polaka.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-06-06 07:28 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez UlSe
Brawo! Chyba jedyny rzetelny artykuł na temat protestu! I nie zaczyna się od niesprawiedliwego "antyczczepionkowcy"... Dziękuję za odwagę
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2017-06-07 09:29 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Aga
Brawo, artykuł bardzo rzetelnie opisuje protest i jego postulaty. Dziękujemy Panu!
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.