najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Redakcja elblag.net
2017-09-05 08:28 100%

Maria Kosecka: "Nazwanie ronda tą czy inną nazwą budzi olbrzymie emocje"

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Nazwanie ronda tą czy inną nazwą budzi olbrzymie emocje. Oczywiście na plan pierwszy wyłaniają się różnice polityczne, a tak naprawdę partyjne. Żadna ze stron nie chce oddać drugiej racji w inicjatywie nazwania, w tym przypadku ronda, w innym z kolei, innego elementu miejskiej architektury. Wszyscy oczywiście czynią to z górnolotnymi określeniami typu: „ wola suwerena”, lub „większość mieszkańców tak chce”. Ma to uwiarygodnić i wzmocnić treść wystąpienia, jednak w niektórych przypadkach odbiór jest wręcz odwrotny.

Oto mamy wystąpienie radnego związanego ze służbą zdrowia, który występuje z inicjatywą uhonorowania największej fabryki turbin w tej części Europy. Nie było by w tym być może nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest to inicjatywa zmierzająca w konsekwencji do zablokowania uhonorowania Marii i Lecha Kaczyńskich – pary prezydenckiej, która tragicznie zginęła nad Smoleńskimi polami.

Mamy więc, z jednej strony inicjatywę dowartościowania niezaprzeczalnych zasług wybitnego męża stanu i jego niezwykle zacnej małżonki oraz wniosek zawierający docenienie istotnej roli największego, w swoim czasie, zakładu pracy. Jak w takim przypadku racjonalnie podjąć decyzję? Co dla mieszkańców jest ważniejsze? To przecież w ich imieniu i dla nich decydujemy o obliczu tej ziemi. Być może jest to określenie zbyt patetyczne i nie pasujące do wagi problemu, jednak uważam, że takimi kategoriami powinniśmy rozpatrywać każdą sprawę dotyczącą naszego miasta. Tak, naszego  miasta. Nie może być tak, że względy walki partyjnej determinować będą nasze lokalne decyzje, dotyczące naszego miasta. 

Byłam pracownikiem Zamechu. Tam też pracował mój mąż, moja mama, mój tata, mój wujek, moja ciocia, i …większość mojej rodziny. Wiem co dla Elbląga znaczyło to przedsiębiorstwo. Wiem też, że to za sprawą czołowych liberalnych polityków doprowadzono do sprzedaży tej niezwykle ważnej dla globalnej energetyki firmy. Teraz chcemy elbląskiemu społeczeństwu powiedzieć, że należy oddać hołd temu przedsiębiorstwu. Dlaczego więc nie walczyliśmy o utrzymanie produkcji turbin w polskiej, uznanej firmie? W mojej ocenie jest to hipokryzja. Najpierw sprzedajemy to co mamy najlepsze, a później domagamy się uznania tego za wartość niezwykłą dla miasta, a w mojej ocenie dla kraju. 

Z drugiej strony mamy wniosek dotyczący uczczenia wspaniałych ludzi, którzy oddali życie w służbie ojczyzny - Maria i Lech Kaczyńscy.  Z szacunku dla tych niezwykłych osób nie będę siliła się na wymienianie ich zasług. Uważam, że byłoby to niestosowne. 

Dla postronnego obserwatora przedstawia się więc dylemat wyboru pomiędzy ważnej dla lokalnej społeczności firmą, a kontrowersyjnej w ocenie, i politycznie lokowanej roli pary prezydenckiej. Uważam, że powinniśmy, zamiast przedstawiania alternatywy zastanowić się w jaki sposób należycie uhonorować Marię i Lecha Kaczyńskich oraz Zamech.

Stawianie wyborów zerojedynkowych w tak ważnych sprawach może służyć jedynie dalszemu antagonizowaniu społeczności. Tylko czy o to chodzi? Chyba tak, zgodnie z klasykiem: „ bo nie chodzi o to by złapać królika, ale aby gonić go”.

Maria Kosecka

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2017-09-05 06:47 63%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Natki
Po co to pisać. Bzdura na kółkach. Lans na sesje.
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2017-09-05 08:55 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez " Ja Marysia,nie pozwalam".
Pl android na siłę blondi się wysila. Sprawy malowane i nie ważne u Marysi priorytetem,astrakk tramwajarzy, za głęboki temat dla Marysi.
odpowiedz oceń post 13 10 zgłoś do moderacji
2017-09-05 09:30 66%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez wkurzony
zaraz zaraz, jak oddali życie w służbie ojczyźnie? Przecież to był wypadek, zginęli w wypadku. I przestańmy popadać w paranoję, bo wszędzie pełno tych kaczyńskich, ulice, place, skwery, parki, ronda itd itd.
Niedłuo będziecie nazwy miast zmieniać, a potem może Polska już też się nie spodoba i będziecie zmieniać nazwę naszego kraju?
odpowiedz oceń post 19 10 zgłoś do moderacji
2017-09-05 12:26 28%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez góral
To nie był wypadek! Trzeba być ślepcem, żeby tego nie widzieć.
oceń post 5 13 zgłoś do moderacji
2017-09-05 14:18 67%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez hucuł
@góral - za dużo "ekspertów parówkowych" się naoglądałeś i bredni Szalonego Antka nasłuchałeś, aż hel ci rękawami ulatuje, człowieku w aluminiowym kapelutku:)
oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2017-09-05 09:32 53%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez loop
Ale pitoli. Niestety mamy radnych jakich sobie sami wybraliśmy, polecam głębiej zastanowić się przy kolejnych wyborach bo tak daleko to nie zajedziemy.
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
tatus505
2017-09-05 09:43 60%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez tatus505
ta pani za długo jest już radną bezradną gary czekają kobieto
odpowiedz oceń post 15 10 zgłoś do moderacji
2017-09-05 10:03 60%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez vvvv
a ta dalej swoje, nie dość że nic nie robi a bierze kasę, zresztą tak jak wszyscy radni nieporadni, to tylko się lansuje, wstyd
odpowiedz oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2017-09-05 10:10 70%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez wicek
"Nie będę siliła się na wymienianie ich zasług." A spróbuj i się wysil bo żadnych zasług nie było i co tu uhonorować?
odpowiedz oceń post 19 8 zgłoś do moderacji
2017-09-05 14:18 58%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez reakcja
Jakie emocje a ile jadu.Szkoda, że głupota dominuje nad rozumem , no cóż niektórzy tak już mają.
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2017-09-05 14:44 26%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Pisówka
Przeciwnicy PIS - Najlepiej nazwijcie rondo imieniem Tusk lub Komorowski. Oni ,to dopiero mają zasługi.... Nie sposób nawet wymienić ..... tych wszystkich szkód ....Jeszcze jedna kadencja a i Polska zginęłaby z mapy świata.W końcu " nasz największy bohater narodowy " Bolek Wałęsa ,którego imię nosi lotnisko w Gdańsku, stwierdził że Polska i Niemcy mają być jednym krajem. Jesteście żałośni antypisowcy... jesteście ślepcami ...
odpowiedz oceń post 5 14 zgłoś do moderacji
2017-09-05 15:57 31%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Mądrale chowają się za śmiesznymi nickami. Trzeba mieć odwagę, żeby wypowiadać się z imienia i nazwiska i ta Pani akurat nie boi się wypowiadać się, również na tematy drażliwe. Jak widać stać na to nielicznych. A w temacie artykułu to uważam, że nie można robić nic dających propozycji z góry skazanych na niepowodzenie, tylko dlatego żeby podjąć próbę zablokowania inicjatywy drugiej strony.
odpowiedz oceń post 5 11 zgłoś do moderacji
2017-09-05 22:45 75%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez patriota nie tylko lokalny
Byłe zakłądy mechaniczne ZAMECH są blisko. ZAMECH to historia, to tradycja, to duma Elbląga, to część naszego miasta zasługująca na wyróżnienie i przypomnienie. Para prezydencka - mam szacunek dla tych ludzi, ale powiedzmy sobie jasno: nazwa ZAMECH dużo bardziej tutaj pasuje.
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2017-09-06 09:38 29%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Figo Fago
Pani radna cytuję "...Mamy więc, z jednej strony inicjatywę dowartościowania niezaprzeczalnych zasług wybitnego męża stanu i jego niezwykle zacnej małżonki..." a konkretnie co ma pani na myśli?
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.