najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Redakcja elblag.net
2015-05-29 10:00 75%

Maria Kosecka o bezpieczeństwie pieszych

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Wielokrotnie korzystając ze spacerów potykamy się o nierówności chodników. Szczególnie zjawisko to pojawia się w miejscach gdzie nawierzchnia chodnika została częściowo zdemontowana w celu ułożenia nowych instalacji. Jest to oczywisty bubel wykonawcy i należałoby na przyszłość zabezpieczyć interes miasta odpowiednimi zapisami w umowach. Trzeba wyciągać wnioski z błędów i nie powielać ich przy kolejnych pracach.

Niemniej jednak na dziś jest wiele do zrobienia od zaraz. W kwietniu złożyłam w tej sprawie wniosek do Prezydenta Miasta.  O tym jak ważna jest profilaktyka, mam nadzieję, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak moja wiara zanika, kiedy analizuję stan chodników w naszym mieście. Szczególnie niepokojąca sytuacja występuje na ul. Królewieckiej (na wysokości Szpitala Wojewódzkiego do skrzyżowania z ul. Fromborską) oraz na ul. Fromborskiej (od skrzyżowania z ul. Królewiecką do skrzyżowania z ul. Ogólną).

Dziur jest tak dużo, że ciężko jest przejechać osobom na wózkach inwalidzkich lub rodzicom pchającym wózki dziecięce. Niektóre ubytki są tak głębokie i duże, że można na nich skręcić nogę. Nierówności nawierzchni uniemożliwiają sprawne odprowadzanie wody opadowej do istniejących urządzeń kanalizacyjnych, co każdorazowo przy opadach deszczu skutkuje powstawaniem kałuż. Ta ruina razi szczególnie na tle pozostałych chodników w mieście, które są w coraz lepszym stanie. Zdaję sobie sprawę z ograniczonych możliwości budżetu miasta jednak uważam, że zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom jest rzeczą nadrzędną i postulowałam wykonanie w trybie pilnym niezbędnych napraw wskazanych pieszych ciągów komunikacyjnych. 

Z olbrzymią satysfakcją odczytałam odpowiedź Pana Prezydenta który zapewnił mnie o woli systemowego rozwiązania tego problemu poprzez opracowanie szczegółowego planu w zakresie inwestycji drogowych i remontu ulic na najbliższe lata. Ma to doprowadzić do ustalenia i uporządkowania priorytetów działań inwestycyjno-remontowych w zakresie infrastruktury drogowej oraz zaplanowanie szczegółowych działań dla ich realizacji.  Jednocześnie  uzyskałam informację, że jednym z zadań, które zostanie rozważone jako priorytetowe i uwzględnione w przygotowywanym planie będzie remont chodnika przy ul. Królewieckiej i Fromborskiej.

Pan Prezydent zapewnił mnie również, że w bieżącym roku w ramach remontów dróg zostaną przeprowadzone niezbędne roboty konserwacyjne chodników ul. Królewieckiej Fromborskiej, celem utrzymania ich w stanie nie zagrażającym bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jest to więc bardzo dobra wiadomość dla pieszych mieszkańców naszego miasta i świadczy o dużej wrażliwości gospodarza miasta na potrzeby elblążan. 

Maria Kosecka

oceń wątek 15 5 zgłoś do moderacji
2015-05-29 10:40 35%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez PLIS!
Jezuniu!!!!!!! Redakcja musi być zdesperowana?
odpowiedz oceń post 6 11 zgłoś do moderacji
2015-05-29 11:40 38%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez kowalski
ciekawe dlaczego pani radna nie wybierze się na spacer na ZAWODZIE to dopiero zobaczy tragedie zamiast chodników lub ich brak mieszkańcy tej dzielnicy proszą już kolejną władzę o ich naprawę i kolejna władza pokazuje mieszkańcom cztery litery .
odpowiedz oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2015-05-29 12:01 58%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez obcy
Kowalski, możesz mieć pretensje tylko i wyłącznie do radnych wybieranych z Twojego okręgu. Sam ich wybrałeś.
odpowiedz oceń post 7 5 zgłoś do moderacji
2015-05-29 12:36 64%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Bardzo dobrze, że mamy radną która dostrzega potrzeby mieszkańców i skutecznie je rozwiązuje.
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2015-05-29 14:26 70%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
Aby do przodu ,robić swoje i się nie przejmować .Ludzie aktywni ,otwarci i odważni są narażenie na ciągłe ataki .
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2015-05-29 15:39 25%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez kowalski
tylko że wszyscy radni dostają kasę z podatków nie tylko jednej dzielnicy ale wszystkich mieszkańców >
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2015-05-29 20:20 30%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez rada
pani marysiu szpileczki zdjąć
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.