najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Minister Ziobro kazał przyjrzeć się procesowi kierowcy elbląskiej karetki
2017-06-14 09:50 0%

Minister Ziobro kazał przyjrzeć się procesowi kierowcy elbląskiej karetki

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Elżbieta Hojarska, matka zabitego w wypadku drogowym mężczyzny napisała skargę do Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości na sędziego Sądu Rejonowego w Elblągu. Prowadził on sprawę przeciw kierowcy karetki, który zdaniem kobiety jest zabójcą drogowym. Ziobro nakazał Patrycji Wojewódce, prezesowi Sądu Rejonowego przyjrzeć się sprawie. 

29 lipca 2015 roku na skrzyżowaniu ulic: 12 Lutego i Grota-Roweckiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z hondą civica. Karetka przekoziołkowała kilka razy i uderzyła w lampę uliczną.

Kierowca, jak i pasażerowie karetki - lekarz i ratownik medyczny, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. W hondzie znajdowały się cztery osoby. 37-letni mężczyzna, siedzący obok kierowcy, zginął na miejscu. Pozostali odnieśli poważne obrażenia.

Ponad rok trwał proces kierowcy karetki. Zapadł na niego nieprawomocny wyrok jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Pani Elżbieta jako oskarżyciel posiłkowy i jej adwokat zgłaszali szereg wniosków dotyczących: opinii biegłych sądowych, a potem powołania nowych oraz udziału w innych wypadkach oskarżonego. Sędzia prowadzący sprawę większość próśb odrzucił jako niezasadne i powodujące tylko przedłużenie procesu.

Matka zabitego jeszcze przed wyrokiem napisała skargę na sędziego prowadzącego sprawę do Zbigniewa Ziobry. Liczyła na to, że dzięki temu proces będzie prowadzony obiektywnie i zapadnie ostatecznie wyrok bezwzględnego więzienia.

Jak się dowiedzieliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało pismo Elżbiety Hojarskiej prezesowi Sądu Rejonowego w Elblągu, Patrycji Wojewódce.

(...) skutkowało ono zbadaniem zarzutów przez przewodniczącego Wydziału II Karnego. Pani prezes w oparciu o wyjaśnienia sędziego referenta i przewodniczącego Wydziału II Karnego nie znalazła podstaw do objęcia sprawy swoim nadzorem, gdyż wkraczałoby to w kwestie merytoryczne, zastrzeżone dla Sądu. (...)

Dodatkowo przekazano skargę przewodniczącemu Wydziału II Karnego celem rozważenia, czy zawiera ono wnioski istotne dla biegu postępowania w sprawie II K 140/16 (proces kierowcy karetki)

- wyjaśnia sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Informacja o załatwieniu sprawy nie dotarła do ministra Ziobry.

W przypadku skarg o charakterze administracyjno-porządkowym stosowana jest opisana wyżej procedura. Niekiedy Ministerstwo Sprawiedliwości oczekuje poinformowania o sposobie załatwienia skargi, tak jednak nie było w opisywanej sprawie

- tłumaczy Koronowski.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-06-14 12:02 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez obiektywny
jakiego znowu wiezienia... co za kobieta... Jesi juz to nieumyslne spowodowanie smierci. Obaj kierowcy sa winni! Ale nikt tutaj nie zasluzyl na kare wiezienia
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2017-06-15 12:20 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez jakiJak?
jak obaj??
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2017-06-14 14:48 92%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez jam
z tym "zabojca drogowym" to przesadziła
odpowiedz oceń post 12 1 zgłoś do moderacji
2017-06-14 15:52 86%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez KTOS
MYŚLĘ ZE TO NIE ZDANIE KOBIETY A ZDANIE SADU SIE LICZY PANIA TARGAJA ZLE EMOCJE ZWIAZANE Z UTRATA BLISKIEGO.. ZAS KIEROWCA RATOWNIK TO NIE ZABOJCA DROGOWY TYLKO CZLOWIEK KTORY SPIESZYL SIE RATOWAC ZDROWIE INNEGO CZLOWIEKA!!!!!
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2017-06-15 22:35 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez elbl.
Tu ewidentnie zawinił kierowca karetki. A gdyby tak ktoś niepełnosprawny przechodził przez przejście, to jakie wówczas było by tłumaczenie . Jednego jedzie ratować a drugiego zabija bo znalazł się w nieodpowiednim miejscu!!!!!!!
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2017-06-16 20:39 100%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez ehhh
czlowieku co ty wypisujesz za bzdury innni widzieli karetke potrafili sie zatrzymac ale mlody myslal ze zdarzy widac ze ty od karakana
oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.