najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Mateusz Milanowski
2016-02-16 10:11 100%

Muzułmanka na basenie wywołała falę hejtu

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

O tym, że materiały publikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook mają ogromny odbiór wiadomo nie od dziś. W miniona niedzielę rozpętała się fala hejtu po publikacji zdjęcia muzułmanki w koszalińskim aquaparku.

Temat imigrantów niezmiennie jest jednym z najważniejszych. W Elblągu do tej pory większość osób podchodzi do tematu raczej obojętnie. Widać to było m.in. po frekwencji podczas Marszu Przeciw Imigrantom. Prawdopodobnie, dużo większym zainteresowaniem cieszyłby się, gdyby w naszym mieście doszło do takiej samej sytuacji, jak w Koszalinie.

Muzułmanka w burce w basenie!!! Co to ma być?! Napisałam do nich na ich stronce , pokazałam zdjęcie i zadałam pytania. Czy to jest u niech dozwolone? Czy ja też mogę wpaść w dresie czy tylko muzułmanki maja takie prawo? I jak często woda jest wymieniana?

Powyższy wpis pojawił się w niedzielę na jednym z profili na Facebooku wraz z załączonym zdjęciem. Kolejnego dnia, Park Wodny w Koszalinie odpowiedział klientce, broniąc się jednocześnie przez falą nienawiści.

W nawiązaniu do zdarzenia nagłośnionego w dniu 14.02.2016 r., należą się Państwu słowa wyjaśnienia. 
Nasz obiekt odwiedziła kobieta ubrana w strój kąpielowy, który wzbudził wśród Państwa duże kontrowersje. Osoba przedstawiona na rozpowszechnianym od kilku dni zdjęciu ubrana była w obowiązujący w kulturze muzułmańskiej strój kąpielowy (tzw. burkini). Podobnie, jak w przypadku kultur zachodnich nie jest to strój codzienny, a przeznaczony wyłącznie do zażywania kąpieli. Obsługa Parku Wodnego Koszalin stwierdziła częściową niezgodność stroju kobiety ze zdjęcia z Regulaminem Ogólnym Parku Wodnego Koszalin, ponieważ strój nie był wystarczająco przylegający. W trosce o komfort naszych klientów, w przyszłości obsługa będzie zwracała na ten fakt baczniejszą uwagę.
Chcielibyśmy uspokoić osoby zaniepokojone niedotrzymaniem standardów higieny. Park Wodny Koszalin jest pod stałym nadzorem Inspektorów Sanepidu. Obowiązujące nas parametry czystości wody są zachowane.
Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o poszanowanie godności osób przedstawionych na zdjęciach i powstrzymanie się od krzywdzących bądź rasistowskich komentarzy. Chcemy, aby Park Wodny Koszalin był miejscem przyjaznym, służącym rozrywce i wypoczynkowi, wolnym od ideologicznych i wyznaniowych sporów i uprzedzeń - zarówno dla mieszkańców miasta jak i odwiedzających nas turystów.

Jak widać, zdjęcie wywołało ogromne poruszenie. Z jednej strony nie brakowało oburzonych komentarzy, wręcz hejtu, a z drugiej pojawiały się też takie, które próbowały studzić emocje.

Jakie macie podejście w tym temacie i jak zareagowalibyście na takie zdarzenie gdyby doszło do niego w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka? Czy dopiero doświadczenie konkretnego zdarzenia pobudza nas do przeciwstawienia się temu zjawisku, podobnie jak to miało miejsce w Koszalinie? A może elblążanie są obojętni wobec tego? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-02-16 10:49 89%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tred
Przyjeżdżają do Polski to niech się stosują do polskich norm.
odpowiedz oceń post 33 4 zgłoś do moderacji
2016-02-16 10:50 79%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez omg
to już nie chodzi o ubior. Kto ja tam wpuscil?!
odpowiedz oceń post 22 6 zgłoś do moderacji
2016-02-16 11:22 15%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Xxx
Więcej szacunku dla ludzi i ich kultur...tak samo jak Wy ci ludzie mają serce i niczym sie od was nie różnią.
odpowiedz oceń post 6 35 zgłoś do moderacji
2016-02-16 12:06 92%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Przem
W przeciwieństwie do kultury Islamu w cywilizacji zachodniej gwałty na kobietach i dzieciach sa karane a nie uważane za przywilej mężczyzny.
oceń post 24 2 zgłoś do moderacji
NoName
2016-02-16 12:12 92%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez N
To szacunek ma obowiązywać tylko w jedną stronę? Jakim prawem mamy ich szanować, skoro u nich nikt nas nie szanuje. Spróbuj się u nich opalać w stroju kąpielowym to o mało cię nie zatłuką.

oceń post 23 2 zgłoś do moderacji
2016-02-16 11:49 78%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez jj
Wypier z polski brudasy
odpowiedz oceń post 21 6 zgłoś do moderacji
2016-02-16 12:05 69%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Przem
Zastanawia mnie skąd ona w ogóle się tutaj wzięła? Nigdy tutaj kobiet świadomie wchodzących w ubraniu do basenu nie było.
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
NoName
2016-02-16 12:36 90%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
My odwiedzając ich rejony musimy bezwzględnie stosować się do tamtejszych zasad, więc niech oni uszanują nasze zasady.
odpowiedz oceń post 26 3 zgłoś do moderacji
2016-02-16 15:18 67%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
gdzie w tych śmierdzacych szmatach do basenu pranie chciała sobie zrobic WON!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 12 6 zgłoś do moderacji
2016-02-16 16:01 76%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez dartop
Trzeba powiedzieć na jedno poważne pytanie, czy to jest regulaminowy stroj ? Chodze na basen i wiem że nie. Wiec ta osoba nie powinna być w wodzie
odpowiedz oceń post 13 4 zgłoś do moderacji
2016-02-16 16:25 56%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez WON!!!
https://www.youtube.com/watch?v=oG06NwGbRAg (WON BRUDASY!!!)
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2016-02-16 16:41 67%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez bobo
robiła pranie :)
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
NoName
2016-02-16 17:50 77%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez lol
Pójdę jutro na basen w szlafroku i kalesonach, jeśli mnie nie wpuścicie to doniosę na was że mnie dyskryminujecie.
odpowiedz oceń post 17 5 zgłoś do moderacji
NoName
2016-02-16 17:54 68%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez lol
Dziś w imię tolerancji wchodzenie do basenu w czarnym prześcieradle a jutro co następne? Może mamy ich wpuszczać na lodowisko z nartami i sankami?
odpowiedz oceń post 13 6 zgłoś do moderacji
2016-02-16 20:04 25%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez powiec
Wyluzujcie pislamiści i polećcie do "bezpiecznego Egiptu na last minute" to się przyzwyczaicie!;) Wbrew pozorom islam i pislam są dość podobne np. nienawiść do innowierców i ateistów, a dzięki różnym stroją kąpielowym można rozróżnić kto jest jakiej wiary;) POkój wam pislamscy, kupisowscy i korwinowscy hejterzy;)
odpowiedz oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2016-02-19 08:59 50%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez gkhk
Hahaha Ale ty smieszny jestes ! i nie masz kolegow! tylko walisz glupie komenty , ! Brak slow na twoja dziecieca glupote ! masakra,
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2016-02-16 20:28 82%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty
Mam pytanie. A gdzie jest lewactwo, gdy gwałcone są (w przenośni i dosłownie) prawa Europejczyków przez imigrantów? Czemu nie krzyczą i nie potępiają nienawiści na tle narodowym, gdy islamiści krzyczą "śmierć Europie" itp? Dlaczego wtedy brakuje im odwagi? Czego Ci lewacy tak na prawdę bronią?
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2016-02-16 22:29 70%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Kolo
Teraz wszyscy w kalesonach na baseny to i prac nie trzeba będzie
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2016-02-17 08:57 67%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez anty
HEJT to zrobiła ta pani - kiedyś z basenu wywalił mnie ratownik bo wszedłem w bermudach aby popływać musiałem się przebrać w inne gatki a tu p całości czarne prześcieradło i naprzód.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2016-02-17 16:21 80%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez ikiv
To kąpiel czy pranie ?
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2016-02-18 10:45 33%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez mój nick
Po prostu uciekła stamtąd https://www.facebook.com/ajplusenglish/videos/656458891162288/
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-02-18 21:48 13%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez ratownik
A wy jak się zachowujecie Sracie pod drabinką, szczacie w brodziku a sami teraz czepiacie się kobiety i jej religijności. Pracuje na basenie i widzę wasze niedomyte pięty, brudne szyje których nawet nie umyjecie pod natryskiem bo boli i parzy, nie wspomnę o gaciach zasranych na rowie i śmierdzących na metry. Wstyd polaczkowie wstyd swojego syfu nie widzicie a czepiacie się wyznania religijnego
odpowiedz oceń post 1 7 zgłoś do moderacji
2016-02-22 22:20 33%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Byjiu
Jedź do jakiegoś muslilandu i powiedz żonie żeby się wykąpała w bikini. Zobaczysz tolerancję.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-02-19 01:57 50%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez

Z drugiej strony prawda bo nikogo osadzać nie można i każdy powinien patrzeć na siebie . Ale ja jako Polak nie pozwolę aby moje przyszłe dzieci wychowywały sie w strachu czy ci ludzie na ulicy kszywdy im nie zrobią czy nie zaatakują . To już nie chodzi o ten basen tylko o sam charakter tych ludzi . Nie ma żartu . Robią z siebie ofiary a tak naprawdę to są podle bez litosne ... .. Wiem cos o tym ostatnio islamiście zaatakowali Polaka kolegę koleżanki i pocięli mu palce nogi wszystko niestety nie udało mu sie przeżyć .  I wy tutaj mówicie o tolerancji ? Ja mam tolerować takie cos?! To jest poprostu chore żyć w swoim państwie w miejscu gdzie sie urodziłeś a tutaj wchodzi ci z buciorami jakieś paskuctwo i niszczy cały twój kraj nie pozwólmy na to tak nie moze być . Dzieci i ludzie powinni czuć sie bezpiecznie w swoich rejonach a nie zagrożonym . .


odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.