najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
eijk
2016-09-30 09:00 100%

Ogólnopolski Strajk Kobiet - Marsz Milczenia i Czarny Piknik

rozpoczęty ponad rok temu przez Informacja prasowa

Ogólnopolski Strajk Kobiet - Elbląg zaprasza na Czarny Marsz Milczenia i Czarny Piknik w sprawie zaostrzenia i tak już drakońskiej ustawy aborcyjnej. Strajk odbędzie się w poniedziałek 3 października br. w Elblągu.

W poniedziałek 3 października br. odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet / Polish Women on Strike. Organizatorzy wydarzenia apelują, by tego dnia Polki nie szły do pracy czy szkoły i w ten sposób zaprotestowały przeciwko planowanemu zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. W ubiegły piątek Sejm skierował do dalszych prac projekt komitetu "Stop aborcji" przewidujący bezwzględny zakaz przerywania ciąży. Strajk wzorowany jest na proteście islandzkich kobiet, które w 1975 r. na jeden dzień przerwały pracę. To radykalne rozwiązanie miało sprawić, że mężczyźni docenią ich rolę. 

Posłowie chcą torturować polskie kobiety, skazywać je na więzienie, upokorzenie i śmierć. Chcą uczynić z Polski piekło, w którym kobieta, która poroni, będzie przesłuchiwana przez prokuratora, zaś badania prenatalne będą w praktyce nielegalne. Nie pozwólmy odebrać sobie godności! Nie ma zgody na torturowanie kobiet! Nie ma zgody na to, by decyzję za kobiety podejmowali policjant i prokurator!
Zwolennicy zaostrzenia ustawy mają przeciwko sobie większość społeczeństwa. Szkoda, że głosu tej większości nie słychać dziś w Sejmie.

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec barbarzyńskich planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Wprowadzenie popartego przez m.in. premier Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, episkopat oraz większość aktualnych ugrupowań parlamentarnych projektu będzie oznaczało piekło kobiet. Kobiet chorych na raka, które nie będą leczone ze względu na ciążę. Kobiet, które będę musiały urodzić dziecko swojemu gwałcicielowi. Kobiet po poronieniu, które będą przesłuchiwane, bo ich utrata ciąży wyda się komuś podejrzana. Kobiet, które nie będą mogły z troski o siebie i przyszłe dziecko wykonać badań prenatalnych, bo zostanie to uznane za niepotrzebne. Wreszcie oznaczać będzie piekło nie tylko kobiet znajdujących się w trudnych ciążach, ale i wszystkich ich bliskich lub chcących je wesprzeć w niełatwej sytuacji. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec planowanych zmian dotyczących tak zwanego "kompromisu aborcyjnego" z 1993 roku, który i tak jest jednym z najostrzejszych praw antyaborcyjnych w Europie.

Zapraszamy wszystkich na Czarny Marsz Milczenia oraz Czarny Piknik, podczas którego wyrazimy sprzeciw wobec proponowanego, barbarzyńskiego prawa. Razem zbierzmy się na ulicach Elbląga i wyraźmy swój sprzeciw przeciwko szykowanemu Polkom drakońskiemu prawu!

W Elblągu spotykamy się o godz. 11.45 na Placu Dworcowym, skąd o godz. 12.00 ruszy Czarny Marsz Milczenia ulicami (chodnikami - ważne!) miasta na Plac Katedralny przy ul. Mostowej na Starówce.

Na placu przed katedrą jesteśmy ok. godz. 13.00, w miejscu gdzie stała Letnia Scena, przy fontannach, gdzie manifestując swój sprzeciw np. poprzez czarny strój tego dnia czy głośne domaganie się swoich praw, spędzamy dzień wspólnie a ku pożytkowi ogólnemu do godz. 18.00. Szczegółowy plan wydarzenia znajdzie się na profilu facebookowym naszego wydarzenia (będziemy aktualizować na bieżąco).

 

O godz. 17.00 z Placu Jagiellończyka startuje również elbląski Czarny Bieg, który ma być wyrazem sprzeciwu elbląskich fanów biegania wobec planowanych przez ustawodawcę zmian w prawie aborcyjnym. Bieg zakończy się na Placu Katedralnym, głównym miejscu elbląskiej akcji strajkowej. Więcej informacji na ten temat na facebookowym profilu organizatorów – link poniżej.

Zapraszamy do udziału i współorganizacji wszystkie chętne i wszystkich chętnych - jeżeli macie pomysł na zagospodarowanie tego dnia, chwilę wolnego czasu, potraficie grać na instrumencie, śpiewacie, uprawiacie sztuki, żonglujecie, opowiadacie historie, robicie świetną kawę albo fantastyczne ciastka, jednym słowem - chcecie czynem wspomóc słuszną ideę, to zapraszamy Was do podzielenia się pomysłami i, oczywiście, pojawienia się w poniedziałek 3 października na elbląskiej Starówce.

Czekamy na Was, niech obskuranci wiedzą, że ludzi dobrej woli jest w naszym kraju i mieście więcej.

Przewidziany jest też mini-konkurs na najlepsze hasło/transparent pikiety - zachęcamy do kreatywności:)


Więcej informacji na facebookowym profilu wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/539814282891264/

Widzimy się w poniedziałek 3 października o godz. 12.00 na Placu Dworcowym a potem na Starówce i wydarzeniach towarzyszących.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy


Przydatne linki:

Ogólnopolski Strajk Kobiet / Polish Women on Strike - https://www.facebook.com/events/1659773451018196/

Islandzki przykład - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19045111,40-lat-temu-islandzkie-kobiety-przez-jeden-dzien-strajkowaly.html

Męskie wsparcie strajku kobiet - https://www.facebook.com/events/521363684729619/

Daj ać ja pobruszę, a ty idź strajkuj! - https://www.facebook.com/events/933225876781485/

Nie wysyłam córki do szkoły - https://www.facebook.com/events/657611981080917/

Prof. Dębski o proponowanych zmianach ustawy - http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20721842,zakaz-aborcji-prof-debski-to-co-lezy-w-sejmie-to-proba.html

Czarny Bieg [Elbląg] - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1818094641759143&set=gm.1081491651928580&type=3&theater

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-09-30 11:44 47%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobieta...przezK
A ja tego dnia ubiorą ubranie w jasnych i wesołych kolorach, będę pracowała w pocie czoła, jak mróweczka, będę pucowała i gotowała, będę załatwiała na mieście, co tylko się da, robiła zakupy i załatwiała sprawy urzędowe. O!
odpowiedz oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2016-10-03 12:29 67%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblazanin
Kobieto porozmawiamy gdy bedziesz miala problemy z ciaza i Twoje zycie bedzie zagrozone...marta nie urodzisz....
oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
NoName
2016-09-30 11:52 36%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez wefewf
Kiedyś hitlerowcy przymusem stosowali aborcję, dziś kobiety chcą tego dobrowolnie. Świat stacza się na dno
odpowiedz oceń post 5 9 zgłoś do moderacji
2016-10-03 12:28 75%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblazanin
Aborcja z pewnych powodow....a Ty uoglniasz...ale wiesz co niech sie w Twojej rodzinie przytrafi to co najgorsze, tj gwalt w wyniku czego bedzie ciaza, smiertelnie chore dziecko, ktore umrze zaraz po porodzie... itd. moze wtedy zrozumiesz.
oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2016-09-30 13:23 40%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez WON!!!
Brzydzę się lewactwem!!!
odpowiedz oceń post 4 6 zgłoś do moderacji
2016-09-30 16:51 30%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez jo
Plac Katedralny?- przecież nie należy w całości do miasta?
Niech Organizatorzy (czemu nie podpisują się z imienia i nazwiska oraz funkcji też politycznych) najpierw sprawdzą, gdzie mogą robić pikietę
odpowiedz oceń post 3 7 zgłoś do moderacji
2016-10-03 12:28 100%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Elblazanin
Dziwne...ulice podczas Bożego Ciała mogą należeć do Kościoła?
oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
Jan Kalata
2016-10-04 21:09 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Jan Kalata

Każdy ma własne sumienie, każdy ma prawo do wyboru. Każdy zostanie rozliczony przez Pana Boga na sądzie ostatecznym.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.