najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Joanna Siudak
2013-10-16 10:47 63%

Po naszej publikacji: Sytuacja mieszkanki Domu dla Matek polepszyła się

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

Na początku października mieszkanka Domu dla Matek z Małoletnimi w Elblągu, opowiedziała nam o ciężkich warunkach bytowych w ośrodku i znieczulicy urzędników. Pracownicy MOPS pochylili się nad sprawą Pauliny Tararuj. Młoda matka otrzymała od instytucji wsparcie finansowe, o które długo się starała. Również podejście siostry prowadzącej ośrodek zmieniło się – dziewczyna otrzymuje dodatkowe środki na utrzymanie 9-miesięcznego syna.

Paulina Tararuj zgłosiła się od nas, żeby przedstawić sytuację w jakiej się znalazła. Ciężkie warunki finansowe oraz sytuacja rodzinna, przyczyniły się do tego, że młoda kobieta zamieszkała w Domu dla Matek z Małoletnimi przy ulicy Nowodworskiej w Elblągu. Według opisu dziewczyny, przełożona ośrodka nękała ją psychicznie, wydzielała jedzenie, wygrażała, że większość mieszkanek nie powinna znaleźć się w ośrodku. Kontrole, które przeprowadza w Domu dla Matek, Departament Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu, nie wykazały żadnych nieprawidłowości w prowadzeniu placówki.

- Kontrole przeprowadzane są raz w roku z naszej strony oraz ze strony Wydziału Polityki Społecznej w Olsztynie. Żadna z tych kontroli nie wykazała uchybień. W ośrodku panuje wysoki standard: pokoje, jak i kuchnia wyposażone są w odpowiedni sprzęt. Również normy żywieniowe są spełniane należycie – informowała nas wówczas dyrektor Departamentu Społecznego, pani Barbara Dyrla.

Mimo zapewnień wszystkich przedstawicieli jednostek nadzorujących Dom dla Matek, Paulina Tararuj twierdziła, że życie w ośrodku „od wewnątrz” odbiega od tych opisów. 22-letnia matka skarżyła się na złe traktowanie urzędników jednostek pomocowych.

- Pracownica MOPS przy ulicy Winnej zapytała mnie czy chcę usunąć lub oddać dziecko do adopcji. W trakcie ciąży, kiedy przebywałam w domkach chronionych przy ulicy Szarych Szeregów, pracownicy ośrodka nękali mnie również psychicznie i fizycznie – mówi Paulina.

Zaledwie dwa tygodnie po publikacji artykułu na łamach naszej gazety, Paulina zwróciła się do nas z pozytywnymi informacjami. Sprawa, która pozostawia wiele wątpliwości – nie ma w niej winnych, nikt nie ma sobie nic do zarzucenia – nabiera kolorowych barw. Paulina Tararuj opowiada nam: - Sytuacja w domu Samotnej Matki poprawiła się. Siostra Alicja jest miła, kupuje mleko na receptę dla dziecka, co do tej pory się nie zdarzało. Otrzymałam od MOPS pieniądze na ubrania. Pozostaje jeszcze sprawa znalezienia żłobka dla mojego dziecka. Tu MOPS dalej nie chce mi pomóc. Również siostra Alicja nie zgadza się, by wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ulicy Związku Jaszczurczego, zajmowali się moim synem w czasie, kiedy ja kończyłabym swoją edukację. Jestem jednak dobrej myśli, że wszystko się ułoży.

Przypomnijmy, że Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej – Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Elblągu prowadzony jest przez Diecezję Elbląską na podstawie umowy zawartej pomiędzy Diecezją Elbląską a Prezydentem Miasta Elbląg. Ośrodek utrzymuje w gotowości 20 miejsc całodobowego pobytu czasowego dla kobiet w ciąży lub matek z małoletnimi dziećmi oraz kobiet, które znalazły się w sytuacji kryzysowej lub są bezdomne. Na realizację wyżej wymienionego zadania na rok 2013 została udzielona dotacja celowa w wysokości – 185.000 zł.

oceń wątek 5 3 zgłoś do moderacji
2013-10-16 12:21 56%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zuzia
1."Małoletinimi", poprawnie - Małoletnimi?
2. "zgłosiła się od nas" poprawnie - zgłosiła się do nas.
3. "sytuację w jakiej znalazła się" poprawnie - sytuację w jakiej się znalazła.
4. "wygrażała że" poprawnie - wygrażała, że.

odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-10-16 14:42 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ajur
sytuację, w jakiej... - przecinek ;) Redakcjo, może mają w redakcji wakat dla Zuzi? :)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-16 13:32 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Elg.
A ja myślałem że znalazł się tatuś.Chyba że to niepokalane poczęcie?
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-10-16 13:56 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez koza
a cóż to są kolorowe barwy? warunki nie ciężkie, tylko TRUDNE itd. itd.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-10-16 14:40 71%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez kacper
barwy mogą być nie kolorowe pani redaktor?
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2013-10-16 21:38 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez koza
Kacper! nie powtarzaj po mnie ;D
poza tym NIEKOLOROWE ;)
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-10-16 22:35 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez kacper
redaktor Joanna z pewnością napisałaby NIE KOLOROWE ;) to była ironia jakby koza nie zauważyła ;)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-18 22:47 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez marzenka
Synka mego wołała paskuda...Bynajmniej aktualnie 20-latek paskudny nie był noworodkiem oraz niemowlęciem przy Bema79.Ś.P. dr Ola kazała nie zwierzać się S.kierownik DSM bowiem empatią nie darzyła kiedy wiedziała o gwałcie...,widziała dziecko do rodziny przybranej,bowiem Kwidzyń dysponuje poradnią rodzinną katolicką elbląskiej diecezji...pragnieniem nazaretanki ofiarować bezdzietnym parom małżeńskim przybrane aniołki=nie PASKUDY to.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-23 13:01 33%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez kasia
No i prawda zaczyna wychodzic na temat siostry Alicji i domu samotnej matki .Pamietam jak ladnych pare lat temu moja kolezanka tam przebywala masakra byl adziewczyny sie zalily.Kiedys zawioalam tam ciuszki po mojej coreczce dalam je siostrze Alicji i poszlam kiedy wsiadalam do samochodu wybiegla za mna dziewczyna i powiedziala mi zebym nie dawala siostrze bo ona i tak im nie daje tych rzeczy tylko jak bede miala cos to im dawac.Kolejny przyklad o cudownej siostrze wywozenie rzeczy z domu samotnej matki. Siostra Alicja przywozila mojej sasiadce pelno jedzenia z uni czyli mleko make itp dziwne ze jak przywozila to chowala w swoim samochodzie pod kocem zeby nikt nie widzial tozwykla zlodziejka jest zamiast matka i dzieciom dac to im zabierala i swoim znajomym dawala a przeciez te dziewczyny i tak zostaly juz doswiadczone przez los .Pozdrawiam i trzymajcie sie dziewczyny cieplo walczcie o swoje i nie dajcie okradac sie siostrze Alicji,
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-10-24 13:27 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Nienarodzone
Kochamy dzieci wszystkie-oto folder ze świetlicy przy Bema 79,lecz empirycznie w opresji są dziewczęta chcące sprostać wezwaniu owemu.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-10-24 17:47 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez wivisekcja
Z własnej autopsji oglądałam Dzień Świętości Życia-25 marca,obchodzony na Bema79,dziewczęta lubiane były u dr Gabrysi...czemu bł Franciszka Siedliska nie czuwa nad podopiecznymi,amen.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-24 21:10 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez ex mieszkanka
Diecezja pozostawia w placówce mamy z brakującym do pary nowonarodzonym na wokandę,czy aby z litością.Patronat położnej na miejcu dotyczy pobytu noworodka inaczej pozostaje w ambulatorium,nieetyczne oraz niemoralność.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-24 22:15 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez i co ojciec
Tatusiowi napiwek.Kiedy zostawała na pastwę losu gdyż narzeczony w więzieniu,adekwatnie obecna u sióstr 22-letnia,Nazaret od dobrego pasterza dyskryminująco potępia podopieczną iż w ZK z alienacją synka narzeczonej.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-10-24 23:10 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez śluby czystości
Kierownik DMS osobiście po ślubie czystości,gołym okiem poszukuje artystki uwiedzionej przez recydywistę,ofiara trafia z deszczu pod rynnę.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-25 13:03 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez kaplica
Sercem DMS,pobożne a religijne dziewczęta osiągają status wychowanek,kandydatek Nazaretu pomimo przeszłości niejasnej...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-25 15:10 0%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez nic nape
Palenie wzbronione na placówce,analogicznie co i w zakonie,w klasztorze także wzbrania się nikotyny.Panowie Nowodworska49 posiadają swe papieroski,dzieci też poza limit duszpasterstwa rodzin brak.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-25 15:50 0%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez bylam tam widzialam ....
Tam ręka rękę myje ,wszystko wyliczane jak się da i głodnym się chodzi ,a tyle kasy dostają,a każdy cicho siedzi bo się boi ,brawo dla Pałliny za prawdę,kontrole nic nie wykazali a co miały wykazać,porażka.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-10-25 17:42 0%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez tydzień
Zamiast m-c,jak w całym kraju,w elb.DMS umieszczają sieroty po4dobie w przybrane dobre ręce,na oświadczenie rodzicielki podpisane po tygodniu.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-25 20:52 0%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez w harmonii
Ważą się losy dziecka,nie aprobuje przeszłości ...dezaprobuje mamę chłopczyka w najbliższej przyszłości,bynajmniej nasza parafia przy Traugutta zakłada Centrum Rodzinne osobom z małym dzieckiem.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-28 18:38 0%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez przyrodnie
Z jakiej racji chcą rozdzielić chłopca od karmiącej matki...Boga w sercu nie ma ni sumienia żadnego!
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-10-28 20:43 0%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez magdalenki
Polecam scenariusz w filmie-Siostry magdalenki,w youtube oraz Ares-pobór darmowy.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-30 11:59 0%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez maleństwo
Dlaczego mnie nie chciałaś mamo, Mych oczu jak niebo i włosów jak słońce Dlaczego nie chciałeś tatusiu mych dłoni i nóżek biegnących po łące.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-10-31 15:09 0%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez ojcostwo
Warto zadbać o ponowną metrykę żeby zabezpieczyć status prawny dziecka.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.