najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Marcin Pszczółkowski
2014-03-18 13:18 83%

Policja prowadzi czynności sprawdzające w sprawie plakatów przy kościele

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Drastyczne w swojej treści plakaty obrońców życia poczętego, które pojawiły się na płocie przy kościele na ul. Robotniczej, spowodowały interwencję policji. Jednak sami funkcjonariusze przyznają, że jest to dość delikatna sprawa. Czy zakończy się postawieniem zarzutów lub ukaraniem organizatorów grzywną?

W poniedziałek informowaliśmy, że na płocie przy kościele przy ul. Robotniczej pojawiły się drastyczne w swojej treści plakaty. Ich wywieszenie to inicjatywa Fundacji Pro- Prawo do Życia. Jej działacze podobne akcje organizowali już pod Katedrą oraz Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Tym razem, zdaniem naszych Czytelników, pewne granice zostały przez obrońców życia poczętego przekroczone. Plakaty na płocie kościoła budzą niesmak, zgorszenie oraz strach u dzieci. Podobnie pomyślały dwie osoby, które złożyły zawiadomienie w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

- Mieliśmy dwa zgłoszenia w tej sprawie. Po dokonaniu oględzin podjęliśmy czynności sprawdzające czy nie mamy tu do czynienia ze zgorszeniem w miejscu publicznym oraz zakłócenie porządku publicznego – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Wiemy, kto wywiesił plakaty i kto dał na to zgodę. Będziemy przesłuchiwali działaczy tej fundacji oraz duchownych z tej parafii.

Jak dodaje Jakub Sawicki, sprawa jest delikatna, ponieważ nasza konstytucja ochrania wolność słowa oraz wolność wyrażania swoich poglądów.

Tymczasem działacze Fundacji Pro-Prawo do życia nie tylko plakatów nie zdjęli ale deklarują, że ta swoista „wystawa” pojawi się także w innych częściach miasta.

Nasi Czytelnicy nadal wyrażają jednak oburzenie działalnością fundacji.

- Moje dziecko prowadzę tą drogą do szkoły. Jest przerażone widokiem martwych płodów. Musiałam tłumaczyć córce o co w tym chodzi. Miała w nocy koszmarne sny. Ja mam pytanie otwarte do tych Państwa, co te plakaty wywieszają: macie Państwo dzieci? A jeśli tak, czy pozwalacie 8-latkom oglądać tak drastyczne zdjęcia? Bo ja nie pozwalam i sobie nie życzę, aby moje dziecko musiało w drodze do szkoły i wracając do domu oglądać tak drastyczne obrazki. Mam nadzieję, że ktoś normalnie myślący w tej grupie, pójdzie po rozum do głowy i to w końcu zdejmie – pisze Anna, matka 8-letniej Oli.

oceń wątek 5 1 zgłoś do moderacji
2014-03-18 14:34 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez kopiu
Przerażające.zamierzam sam z powództwa prywatnego tych oszolomow pozwać.co za półmózgi.
odpowiedz oceń post 10 5 zgłoś do moderacji
MartaA.
2014-03-18 15:07 79%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez MartaA.
Właśnie dla tego nie chodzę do tego kościoła, nie chcę żeby moje dzieci tak poznawały wiarę w Boga. Jak będę chciała uświadomić dziecko, że nie wolno męczyć kotków to mam najpierw pokazać jak to wygląda? Najdurniejszy sposób dotarcia do sumienia... Proszę mi to zdjąć z widoku!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2014-03-18 16:21 60%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kiki
Osoby z tej fundacji najwyraźniej mają mózgi wyprane przez katolicko-pisowską indoktrynację. Jak można wieszać takie rzeczy na ulicy? Przecież to dzieci widzą. Wstyd dla proboszcza parafii, że się w to włącza. Mam nadzieję, że ktoś to w końcu zdejmie, bo to jest po prostu przesada.
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2014-03-18 18:55 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Marzena
Dziwię się księżom, że zezwolili na zamieszczenie takich fotografii. Proponuje pójść dalej. Proszę o zawieszenie na ogrodzeniu zdjęć poruszających problem pedofilii i homoseksualizmu w kościele.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2014-03-19 15:07 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez proboszcz
Już banerów nie ma !!!!!!!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-03-21 06:23 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez wojtekmk
Chętnie porozmawiamy z Panią Anną, proszę nas z nią umówić.

Fundacja Pro Prawo do życia
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.