najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

strefa kobiet

forum przeznaczone dla kobiet szukających rozwiązań i inspiracji - musisz tu wejść
Pomóżmy elblążance wejść do finału ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców!
2019-06-16 15:56 100%

Pomóżmy elblążance wejść do finału ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców!

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Elblążanka Natalia Milusz, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, bierze udział w ogólnopolskim plebiscycie "#biletnafinał od Grupy LOTOS S.A.", w którym Internauci wybierają projekt, który wejdzie do finału Konkursu Naukowego E(x)plory i wraz z 33 najlepszymi zespołami z całej Polski, wybranymi podczas Regionalnych etapów Konkursu Naukowego E(x)plory, zawalczy o główne nagrody.

Organizatorem plebiscytu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która w ramach programu E(x)plory od 8 lat wspiera młode talenty i polskie innowacje. Mecenasem plebiscytu jest Grupa LOTOS S.A.

Natalia Milusz pod opieką naukową prof. Hanny Pietras (nauczyciel z II LO w Eblągu) opracowała bardzo wartościową (oraz praktyczną z punktu widzenia zastosowania) pracę pt.: „Różnorodność gatunkowa dendroflory na obszarze parku "Dolinka" w Elblągu”.  Celem tego opracowania jest przeanalizowanie różnorodności gatunkowej drzew na terenie parku „Dolinka” w Elblągu w celu ochrony cennych osobników. Oznaczono gatunki drzew(klucz Rutkowskiego), przynależność do rodzin i do grup synantropijnych-apofity, antropofity, określono liczebność, częstość występowania, wysokość(dalmierz laserowy),wiek osobników. Wykazano obecność 484 drzew(19 gatunków,11 rodzin).Najliczniej występuje lipa drobnolistna–97 drzew. W parku dominują osobniki występujące pojedynczo-47%,87% drzew to apofity. Średni wiek drzewostanu-79 lat. Wykazano umiarkowane zróżnicowanie dendroflory, obecność 1 gatunku chronionego i 3 osobników o wymiarach pomnikowych, można więc złożyć wniosek o ustanowienie pomników przyrody i utworzenie ścieżki edukacyjnej, by zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców.

O wejście do finału walczy aż 98 zespołów oraz pojedynczych młodych naukowców, w tym elblążanka. Uczestnikami plebiscytu są uczestnicy regionalnych etapów Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 (zwani dalej Młodymi Naukowcami), którzy nie zakwalifikowali się do Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory decyzją jury. Laureatem plebiscytu zostanie projekt, który zdobędzie najwięcej głosów internautów.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów całej Polski, a autorzy 144 najlepszych projektów zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu k/Kielc. Finał Konkursu będzie częścią Gdynia E(x)plory Week - wydarzenia, które odbędzie się w dniach 23-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. 

W Finale, Młodzi naukowcy zawalczą o:

  • stypendia na rozwój projektów ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. – I miejsce to 10 tysięcy złotych, II – 7 tysięcy złotych, III – 5 tysięcy złotych
  • nagrody finansowe za projekty innowacyjne społecznie  - 3 tysiące złotych
  • akredytacje na wyjazdy międzynarodowe (m.in. na konkurs INTEL ISEF w Stanach Zjednoczonych)
  • udział w programach mentorskich i stażowych

Głosowanie ruszyło 14 czerwca od godz. 9:00 i zakończy 24 czerwca 2019 do godz. 23:59. Zwycięzca Plebiscytu zostanie ogłoszony 25 czerwca 2019 o godz. 12:00. Informacja o wynikach głosowania pojawi się także na stronie internetowej Plebiscytu oraz na facebook.com/Explory.

Głos na Natalię Mlilusz możecie oddać za pośrednictwem poniższego linku:

biletnafinal.projekty.blulink.pl/kandydat/natalia-milusz,59

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2019-06-16 16:55 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez PAND
Natalia to zdolna, pracowita, ambitna uczennica, prawie studentka, prowadzona przez SUPER nauczycielkę prof. Hannę Pietras.BRAVO i powodzenia.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-06-16 20:40 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez 100% elblążanin
Pozdrawiam- profesor Hannę Pietras doskonały nauczyciel II LO. Gratuluję i życzę sukcesu.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-06-17 11:26 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez magister
czy aby na pewno to profesor?
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2019-06-17 14:13 50%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez RMF
https://www.ko.olsztyn.pl/2018/11/05/profesor-oswiaty-w-wojewodztwie-warminsko-mazurskim-w-2018-r/
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2019-06-17 22:22 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ncik
profesor prawdziwy to profesor belwederski od prezydenta
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.